15. 1. 2020

Benefice v dresech s podobiznou Radka Bonka se koná 15. 1. od 18 hodin v rámci 32. kola (HC ISMM Kopřivnice – HK Nový Jičín)na zimním stadionu.

 

Svoz odstrojených vánočních stromků bude probíhat každou středu v průběhu měsíce ledna, to znamená: 15. ledna, 22. ledna a 29. ledna 2020. Všech ozdob zbavené stromky odkládejte v těchto termínech ke kontejnerům na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

 

Na tradiční Obecní ples 18. ledna 2020 Vás zve Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice. Host večera: Mňága a Žďorp. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Doprovodný program: Cimbal Hell Band, Ladislav Kokeš, DJ Thomase,Mažoretky Sunny Kopřivnice, Taneční skupina NO FEET, Taneční skupina Puls Opava, Aerial Cabaret, Petra Saksa Písecká. Volná místa k 14. 1. 2020:

– chodba u kina: 16 míst

– chodba u knihovny: 56 míst

 

Ve sportovní hale při ZŠ Emila Zátopka se v sobotu 11.ledna uskutečnil XIX. ročník turnaje ve futsalu „O putovní pohár TATRA TRUCKS a.s. „, kterého se zúčastnilo celkem osm týmů. Ty byly nalosovány do dvou skupin, ze kterých jen ti nejlepší postupovaly do vyřazovacích klání. V prvním čtvrtfinále mezi kopřivnickými divizními celky odešel

vítězně Jokerit, který zdolal FU Kopřivnice 4:1, v tom druhém podlehla Lavina mužstvu Callibrum 0:1. V semifinále zdolal nováček futsalových soutěží Vegas Kopřivnice loňského vítěze Jokerit 3:1 v dalším pak kopřivnický mistr malého fotbalu 1.FC Bari frýdeckomístecký Callibrum 2:1. Tento  celek v utkání o 3.místo zvítězil nad kopřivnickým Jokeritem 3:2. A taktéž dopadlo i finále ,ve kterém debutant tohoto turnaje Vegas Kopřivnice zdolal 1.FC Bari (3:2).

Nejlepším střelcem se stal Zdeněk Konečník z 1.FC Bari, hráčem byl vyhodnocen Marek Socha z Vegasu a brankářem Lukáš Faimon z Jokeritu. Cenu fair play pak získal Alexandr Klyčuk z 1.FC Bari. Konečné pořadí : 1. Vegas Kopřivnice ,2. 1.FC Bari,3.Callibrum Frýdek-Místek,4.Jokerit Kopřivnice,5.Lavina,6.FU Kopřivnice,7.Getafe,8.Bike Fun.

 

Historické centrum Ostravy se zásadně promění. Ostravská univerzita po dlouhých přípravách slavnostně zahájila výstavbu nových unikátních budov na Černé louce u řeky Ostravice. Univerzitní kampus za více než miliardu korun má být hotov za dva roky. Univerzita v budovách otevře i nové studijní obory. Nový multifunkční areál bude sloužit nejen studentům univerzity, ale i veřejnosti. Půjde o Klastr umění a designu a o budovu se zázemím pro sport, zdraví a technologie. Vzniknou zde také podzemní garáže se 155 místy. Fakulta umění otevře v takzvané bílé kostce, tedy budově Klastru umění a designu, obory jako produkce v kulturních a kreativních odvětvích, grafický design či komorní hra. Tento bude jediným svého druhu v Česku. Ve druhé, sportovní budově, v níž bude mimo jiné fungovat Fakulta tělesné výchovy OU, se otevřou studijní programy jako sportovní vědy či behaviorální zdraví, sport a technologie. Tyto obory dosud v kraji nebylo možné studovat.  „Celý projekt je významným milníkem v historii univerzity i města Ostravy. Zároveň mohl vzniknout jen díky mimořádné spolupráci mezi městem a univerzitou, čehož si velmi vážíme. Během prvních let má areál využívat 1400 studentů,“ dodal rektor OU s tím, že stavby vzniknou na území, které bylo dlouho v neutěšeném stavu. Projekt dvou nových univerzitních budov je jednou z největších investic svého druhu ve vysokém školství v ČR. V úterý 14. ledna byla podepsána smlouva s dodavateli díla a do konce ledna bude předáno staveniště. Se samotnou výstavbou se má začít na jaře. Stavba přijde přesně na 1,13 miliardy korun. Hrazena bude zejména ze zdrojů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, který v roce 2017 vyhlásilo ministerstvo školství. Půjde o částku 953 milionů korun. Přispěje i město Ostrava částkou přes 159 milionů Kč, zapojil se i Moravskoslezský kraj. Na přípravu projektových dokumentací dal 14 milionů, samotná OU přispívá čtyřmi miliony.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice