15. 6. 2011

 

Kaple na Pasekách směrem k Příboru bývá veřejnosti přístupná jen zřídka. U příležitosti výročí postavení se její brána lidem opět otevře v neděli 19. června od půl třetí odpoledne. Kromě společenského a zábavného programu bude probíhat den otevřených dveří v přilehlém stavení, kde se nachází unikátní sbírka jak hospodářských strojů, tak věcí, které se v domácnostech před desítkami let běžně užívaly.

 

Reálnou podobu pomalu získává výstavba páteřní cyklostezky, která má definitivně v druhé polovině příštího roku protnout celou Kopřivnici. Povede od ulice Horní až k  loutkovému divadlu. Přispěje ke zvýšení bezpečnosti cyklistů a díky bezbariérovému řešení usnadní pohyb osobám, které mají problémy s mobilitou.

 

Svazek obcí regionu Novojičínska dnes slavnostně zahájil realizaci projektu „Odkanalizování vybraných měst a obcí regionu Novojičínska“, který řeší problematiku odvádění odpadních vod na území Mořkova, Životic u Nového Jičína, Kopřivnice a Nového Jičína. Na novou kanalizaci o celkové délce 52,42 kilometru bude do konce roku 2012 napojeno 4 977 obyvatel. Jedná se o investici za 318 milionů korun bez DPH, která významně přispěje ke zlepšení životního prostředí.

 

Co se v noci děje v muzeu automobilů, co si vyprávějí stará auta? To bylo téma pro letošní dětský Almanach. Děti z kopřivnických základních škol  tvořily  a kreslily. Grafické práce budou vystaveny v knihovně do konce června. Almanach bude představen veřejnosti 23. 6.,  zároveň proběhne vyhodnocení a předání odměn vítězům.

 

V sobotu 25. června se uskuteční již 11. ročník akce „Pyjamo Tour de Javorník“, neboli recesistický výšlap na kopec Javorník, jeho účastníci smí být oblečení pouze a jenom v nočním úboru. Celou akci organizačně zaštiťují členové  spolku S.O.S., neboli Společnosti osamělých sympaťáků. Sraz v Kopřivnici v 8.45 (odjezd vlaku v 9 hod.), nebo ve Veřovicích na vlakovém nádraží v 9.25. Jako vždy bude vyhodnocen nejhezčí dámský, pánský, dětský a nejerotičtější noční úbor, dále nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník a dle účasti např. i pyžamo psí.

 

Kopřivnický fotbal se po 11 letech vymanil z okresního přeboru.  Omlazený fotbalový tým se letos nenechal zaskočit a už dvě kola před koncem byl prakticky jasným vítězem fotbalového přeboru. Už s titulem  a vyhlídkou na krajský přebor bude dohrávat závěrečné kolo v sobotu 18. června  v sedlnicích. Pohár dostali od Fotbalového svazu už při posledním domácím zápase v sobotu 12. 6. 2011.

 

Fotbalistky z Lubiny po posledním zápase v neděli 12. 6., sestoupily z MS ligy do divize. Spartak Lubina Prohrál s Hodonínem 0:3. Letošní výkony měly sestupnou tendenci, poté co z týmu odešlo 9 hráček.  Během sezony zvítězila naše děvčata 3 x, 1 x remizovala a 18 x prohrála, s 10 body skončila na posledním 12. místě. O víkendu se rozhodne co dál, v každém případě je potřeba omladit družstvo a vsadit na mladé a rychlé hráčky.

 

 Kopřivnická házená zůstává na svém. Český svaz házené rozhodl, že extraliga zůstane pro Kopřivnici zachována. Na pozici trenéra zatím na 90 % zůstane staronový trenér a manažer klubu Miroslav bartoň. V pondělí 20. 6. se ve sprtovní hale ZŠ E. Zátopka chystá od 19.30 pro všechny členy klubu výroční konference.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice