15. 7. 2016

Katolická beseda Kopřivnice vyhlásila fotografickou soutěžm „Kopřivnice mýma očima“. Do soutěže lze posílat fotografie z území města. Téma fotografií: volné (krajina, příroda, památky, kulturní a společenský život). Zúčastnit se můžou začátečníci i profesionálové. Do soutěže je možno poslat 5 snímků ve formátu JPG. Fotografie zasílejte na adresu info@katolickabeseda.org do 31. 9. 2016. Podrobná pravidla najdete na www.katolickabeseda.org.

 

Letos jak řidiče tak pěší nečeká v letních měsících mnoho omezení kvůli stavbám či rekonstrukcím. Přes léto se projekčně připravuje několik projektů a stavební práce budou pravděpodobně zahájeny na podzim. Největší omezení je plánováno při rekonstrukci části ulice Štramberské. Doposud na tuto akci probíhá výběrové řízení. Prozatím byli navrženi 2 dodavatelé na vyřazení ze soutěže. Kdo ze zbylé trojice uchazečů zakázku získá, bude známo v průběhu letních prázdnin. Samotná stavba by tak měla být zahájena nejdříve začátkem září. V rámci dopravy se plánuje řízení semafory a svedení aut do jednoho pruhu. Nejprve se bude řešit úsek od katolického domu po ulici P. Nerudy. Dalšího omezení, ale až na podzim se dočkají především pěší. V posledním čtvrtletí letošního roku by se mělo začít s opravou lávky přes železniční trat poblíž tzv. myší díry. Pro tuto akce se nyní připravuje projektová dokumentace. V současné době probíhá první část rekonstrukce vestibulu zimního stadionu. A v průběhu letních prázdnin dojde i na opravy škol a školek a některých bytových domů v majetku města. Větší akcí bude rekonstrukce zahrady při MŠ v Mniší a v až v příštím roce revitalizace dvou mateřinek na ulicích Francouzská a Jeřabinka. Mělo by dojít i na zateplení DDM a projekčně se nyní připravují školky na ulici Záhumenní a I. Šustaly.

 

Katolická beseda ve spolupráci s Miroslavem Gillarem opět zve na lekce tance pro dospělé a začátečníky. Taneční kurz Podzim 2016 aneb Hobby pro dva začíná ve čtvrtek 15. září 2016 v 19:30 a nabízí 6 dvouhodinových vyučovcích lekcí. Počet párů může být omezen.  Přihlásit se můžete na el. adrese: info@katolickabeseda.org

 

Shakespearovský večer s hudbou v pátek nabízí město Příbor. Piaristická zahrada, 15. července 2016 od 19.00 hodin.

 

Město Štramberk vás zve na jedinečný koncert, konaný u příležitosti mezinárodního soustředění tamburášů ve Studénce v sobotu 16. 7. 2016 na dolní nádvoří hradu Štramberka – pod Trúbou. Vystoupí mezinárodní tamburášský orchestr BRAČ A HOSTÉ. Začátek 15.00 hod. Vstupné dobrovolné. V případě deštivého počasí se koncerty ruší.

 

Hrad HUKVALDY, sobota – 16. 7. 2016: Vaření na hradě.

 

Oblíbený poloorientační nezávodní hobby maratón Drtič se bude konat 16. července. XIX. ročník hobby cyklomaratonu načíná na letním stadionu v 8:00.

 

Sobota 16. července 2016 – 16.00 hodin – Prostranství před KDK, v případě nepříznivého počasí velký sál KDK – PAVEL NOVÁK DĚTEM. Pořad plný písniček, zábavného povídání, ale i tancování, legrace a pohody. Pavel Novák se koncertování pro děti věnuje opravdu s láskou i vážností a odpovědností, ale hlavně s humorem. V naší republice není pravděpodobně umělce, který by odehrál více jak 5 000 koncertů pro děti. Pavel Novák si s dětmi rozumí. Ptáte se proč? Protože ho to baví a na všechny děti se vždy těší!

 

Vytrvalostní závody Rekovická trojka + desítka se konají v sobotu 16. 7. 2016. 12. ročník běžeckého závodu startuje u Restaurace Rekovice, Trojanovice – Horečky. Kdy: 8.00 – 10.10 (prezentace dospělí) / 8.30 – 9.40 (prezentace mládež). Kontakt: Štefan Groš, tel.: 605 523 841, 605 449 696.

 

Myslivecký letní večer se koná v sobotu 16. 7. 2016, v Příboře. Pořádá Myslivecký spolek Příbor I. Myslivecká chata Příbor – Točna. K poslechu a tanci hraje skupina Sunar.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice