15. 9. 2021

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil slibují exkluzivní podívanou. Po loňské koronavirové pauze budou moci diváci sledovat unikátní show o víkendu 18. a 19. září opět přímo na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Vstup na největší akci svého druhu v Evropě zůstává bezplatný. Pořadatelé ale upozorňují, že pro vstup na letiště je potřeba mít vstupenku. Během konání akce nebude možné se nechat u areálu otestovat ani si vstupenku pořídit. To je nutno provést předem, prostřednictvím společnosti Ticketportal, pořízení vstupenky je spojeno se servisním poplatkem ve výši 15 Kč

 

Stavebníci, kteří budují nový bytový dům na území města a jeho místních částí a splní požadované podmínky, mohou z rozpočtu města získat dvousettisícovou finanční podporu. Do konce července, kdy byl termín uzávěrky, si žádost o dotaci podalo 11 stavebníků. Jeden z nich nesplnil podmínky pro přidělení dotace, zastupitelé tak budou mít na stole podklady pro schválení deseti dotačních smluv. „To znamená, že v tuto chvíli bychom měli rozdělit dva miliony korun, tedy polovinu v rozpočtu alokované částky,“ uvedl starosta Miroslav Kopečný. Podporu by mělo získat pět stavebníků nových rodinných domů v Lubině, čtyři lidé stavící rodinné domy přímo v Kopřivnici a jedna dotace poputuje do Vlčovic. V rozpočtu na letošní rok zastupitelé pro potřeby dotačního programu na podporu individuálního bydlení vyčlenili čtyři miliony korun. Vyčerpána je tedy jen polovina alokace, a proto radní spolu se schválením první várky dotačních smluv doporučí zastupitelstvu i vyhlášení dalšího kola dotačního programu. „Ti, kteří nestihli svou žádost podat do konce července, by tak měli další možnost až do 30. prosince tohoto roku,“ řekl místostarosta Dušan Krompolc, garant pro oblast rozvoje bydlení. V případě, že zastupitelstvo podle očekávání další kolo dotačního programu vyhlásí, budou nové žádosti přijímány od 27. září. Žadatelem se může stát každá fyzická osoba, která na území města a jeho místních částí staví objekt k individuálnímu bydlení a je držitelem příslušného stavebního povolení. Detailní podmínky dotačního programu jsou zveřejněny na webu města.

 

Slavnostní přijetí nových policistů. Krajské ředitelství rozšířilo své řady o 36 nových policistů. V úterý 7. září 2021 v dopoledních hodinách proběhl v obřadní síni slezskoostravské radnice slavnostní slib. Po slavnostní ceremonii čeká nové kolegy, osm žen a dvacet osm mužů, běžná služba. Nejprve absolvují základní odbornou přípravu a následně rozšíří řady policistů v Ostravě (11 příslušníků), na Karvinsku (3), Opavsku (9), Frýdecko-Místecku (4), Novojičínsku (2), Bruntálsku (1) a krajské ředitelství (6).

 

PARTIČKA na vzduchu v Kopřivnici. Skvělá improvizační show v nové sestavě! Michal Suchánek, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák, hudebník Marián Čurko a moderátor Luděk Staněk vás vždy všechny rozesmějí. Každé představení je originál, herci absolutně netuší, co je čeká v příštích vteřinách. Děj Partičky budou ovlivňovat přímo diváci, kteří budou nedílnou součástí. Čeká Vás tak mnoho skvělých a oblíbených her jako např: Čelovka, Detektor lži, Muzikál, Překlad pro neslyšící, Reklamace, Dva vjednom, interview a mnohé další… ale hlavně velké finále je Geňovy Párty. Ríša je velice natěšen a věříme, že bude ve výborné „hádací“ kondici. Jedná se o náhradní termín představení z původního data 18.3.2020 (poté 27.10.2020, 17.2.2021, 20.5.2021). Vstupenky je možno zakoupit v síti Ticketstream za 550 Kč. Původní vstupenky zůstávají v platnosti. Představení se odehraje ve Velkém sále kulturního domu Kopřivnice ve dvou čase: 17:30 hod. a 20:00 hod. Vstup je umožněn pouze při splnění aktuálních epidemiologických nařízení.

 

Ve dvou TOUR v Příboře. Lenka Nová a Petr Malásek. Zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem. Pochází z Brna, kde začínala se zpěvěm v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a roce 2016 desku “Čtyřicítka”, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Od roku 2012 je na sólové dráze. Vydala tři sólová alba Nová deska (2003), Psí hodina (2012) a již zmiňovaná Čtyřicítka (2016). Momentálně pracuje na novém albu Dopisy, které vyjde na jaře 2020. Vystupuje společně s Petrem Maláskem v komorním koncertním programu VE DVOU. Koncert se uskuteční v Kulturním domě Příbor od 18:00 hod. a vstupné činí 200 Kč.

 

NEKLAN A HOLEXA. Hukvaldští umělci představí svou literární tvorbu. Na autorském čtení bude možnost zakoupit si novou knihu od Neklana – Potulky. Občerstvení zajištěno. Čtení proběhne v TIC Hukvaldy od 18:00 hod. a vstupné je zdarma.

 

DIVADLO: KOPŘIVA – JEN PRAVDA JE ZAJÍMAVÁ. 35. ročník přehlídky netradičního divadla v Katolickém domě Kopřivnice. Prvním představením 35. ročníku Kopřivy bude poutavá scénická adaptace satiry z polských dějin. Ta se odehraje ve 20:00 hod.

O víkendu odstartuje 19. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Memoriál slavného olympionika se každoročně koná v sobotu nejbližší datu jeho narození, letos závodníci vyrazí na 22,3km trať vedoucí ze Zátopkovy rodné Kopřivnice k místu jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm 18. září. Běžci, kteří se chtějí vydat na náročnou trasu a uctít tak odkaz olympijské legendy, se mohou registrovat prostřednictvím webového formuláře >. Kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu.
Více na
beh-roznov.koprivnice.org >

 

V druhé polovině října proběhnou ve všech místních částech veřejná setkání občanů s představiteli kopřivnické radnice. „Program bude obdobný jako v minulých letech. Občané se dozvědí, co vše bylo v dané místní části realizováno a co se plánuje na další období. V Mniší i ve Vlčovicích se určitě bude hovořit o projektu odkanalizování,“ uvedl starosta Miroslav Kopečný. První veřejné setkání s občany proběhne ve Vlčovicích v pondělí 18. října v tamním kulturním domě. Následující den se akce uskuteční v Katolickém domě v Lubině a poslední je v plánu ve středu 20. října v Kulturním domě v Mniší. Začátek všech tří veřejných setkání s občany je stanoven na 17. hodinu. Podrobný program bude zveřejněn nejen v místních médiích, ale i ve všech částech na vývěsních plochách.

 

Lidé, kteří se v době voleb do poslanecké sněmovny nebudou zdržovat v místě trvalého pobytu a chtěli by podpořit svou stranu, hnutí či koalici, mohou požádat o vydání voličského průkazu. Požádat o jeho vydání je možné pouze na obecním úřadu v místě svého trvalého pobytu, a to osobně nebo písemně. V případě písemné žádosti je nutné opatřit žádost úředně ověřeným podpisem. Osobní podání lze učinit na oddělení správních agend – evidenci obyvatel ve 4. podlaží radnice až do středy 6. října do 16 hodin, písemně pouze do 1. října. Pro volby do parlamentu v roce 2017 si o voličský průkaz v Kopřivnici požádalo 200 lidí a v roce 2013 dokonce 257 občanů města.

 

Celostátní akce Týden pro Světlušku probíhá od 6. do 10. září, v kopřivnické knihovně charitativní akce až do konce září. Týden pro Světlušku je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Od roku 2003 se do projektu zapojilo několik desítek tisíc dobrovolníků a různých organizací. Naše knihovna se aktivně zapojila do projektu už popáté. Sbírka v Kopřivnici proběhla naposledy v roce 2019 a tehdy naši čtenáři darovali celkem 2372 Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice