16. 10. 2019

Radní vybrali zhotovitele nové kanalizace v místních částech. Jedna z největších investičních akcí – Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší zná svého zhotovitele. Rada města na svém posledním jednání vybrala společnost STASPO, s. r. o. V příštím roce začne ve zmíněných místních částech budování nové kanalizační sítě v délce 12,6 kilometrů, na kterou budou připojeny jednotlivé domácnosti s celkovým počtem 1 320 obyvatel. Radnice letos v červenci vyhlásila výběrové řízení na dodavatele stavby a na začátku října radní zhotovitele vybrali. „Přihlásilo se nám sedm firem a všechny se vešly do předpokládané ceny této zakázky. Rada města vybrala jako zhotovitele společnost STASPO, s. r. o.,“ sdělil vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán. Staveniště chce město vybranému zhotoviteli předat ještě v letošním roce. „Všichni obyvatelé byli s blížící se výstavbou kanalizace seznámeni prostřednictvím dopisu. Je možné, že práce bude zahájeny ještě v letošním roce, vše bude ale záležet na klimatických podmínkách,“ uvedl Jiří Štěpán a pokračoval: „Před zahájením prací svoláme v místních částech veřejná jednání, aby se lidé dozvěděli všechny potřebné podrobnosti.“ Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší je ekologicky významný projekt, jehož cílem je v prvé řadě lepší nakládání s odpadními vodami. Na realizaci stavby získalo město Kopřivnice dotaci ve výši cca 80 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí.

 

Klub Masarykova demokratického hnutí zve na setkání občanů s osobnostmi České republiky: Kopřivnické presování ve čtvrtek 17. 10. 2019 v KDK od 17 hod. Pozvaní jsou Karel Sedláček – bývalý redaktor Českého rozhlasu, Tomáš Hradílek – chartista a první porevoluční ministr vnitra ČR, Václav Moravec – redaktor České televize.

 

Po letní přestávce pokračuje v Lašském muzeu cyklus koncertů „Z notového zápisníku“. Tentokrát do Lašského muzea zavítá šestice muzikantů, které spojuje náklonnost k dechovým nástrojům, tedy přesněji ke klarinetu a flétně. Hosty budou „staří známí“ klarinetisté Kateřina Pašková a Petr Bohuš, se kterými k nám přijede i flétnové kvarteto složené ze studentek Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (Alena Osobová, Veronika Stodolová, Adéla Šmýtová a Tereza Štramová). Koncert se koná v neděli 20. října od 16 hodin v Lašském muzeu.

 

ČEZ upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečný provoz. Nebude-li zásah proveden do 15. listopadu tohoto roku a bude-li ohrožena bezpečnost a spolehlivost provozu el. Sítě , je pracovník pověřený společností ČEZ Distribuce, oprávněn ke vstupu na dotčené pozemky za účelem provedení zásahu.

Letošní přehlídka Motýlek poletí na cesty. Ve dnech 8. – 9. listopadu se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již dvacátý třetí ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí Motýlek 2019, letos s podtitulem Motýlek na cestách. Dvoudenní akce nabídne v pátek pracovní workshopy a zábavný program. V sobotu 9. listopadu ve 14 hodin pak bude zahájen čtyřhodinový galaprogram. Zároveň se uskuteční módní přehlídka s charitativním účelem. Sbírá se proto pěkné, čisté a nepotřebné oblečení. Sběrné místo je v ZŠ a MŠ Motýlek Kopřivnice. Celou módní přehlídku organizuje DDM Štramberk.

 

Chcete-li si vyzkoušet elektrokolo, pak si je můžete vypůjčit ve Štramberku. Rekreační středisko „U Kateřiny“ nabízí jsou 4 elektrokola s dojezdem až 70 km. Při poskytnutí elektrokola k dočasnému používání je potřeba složit vratnou zálohu ve výši 3 000 Kč. Kolo si můžete půjčit na 2/4 či 8 hodin, případně na celý den. Pokud se Vám jízda zalíbí, dbejte na včasné vrácení, protože za pozdní vrácení si budete muset připlatit.

Chystá se 18. ročník ankety Sportovec roku a sportovní organizace i jednotlivci mohou do 24. listopadu zasílat přes webové stránky návrhy na ocenění moravskoslezských sportovních osobností, událostí nebo počinů. Osobnosti můžete nominovat v kategoriích dospělí, mládež do 19 let, trenéři, družstva, handicapovaní sportovci, objev roku, fair play, síň slávy nebo také v kategorii Cena hejtmana. Nominace bude zpracovávat krajská pobočka České unie sportu, která je poté předloží hodnotící komisi. Slavnostní předávání cen se uskuteční na začátku března 2020 v aule Gong v ostravských Dolních Vítkovicích.

 

Lidé mohou posílat nominace na cenu Sportovec roku do 24. listopadu 2019. Chystá se už 18. ročník ankety Sportovec roku. Ocenění mají poděkovat za šíření dobrého jména Moravskoslezského kraje ve sportovním světě. Lidé i sportovní organizace mohou nominovat v kategoriích dospělí, mládež do 19 let, trenéři, družstva, handicapovaní sportovci, objev roku, fair play, síň slávy nebo také v kategorii Cena hejtmana. Nominace bude zpracovávat krajská pobočka České unie sportu, která pak nominace předloží hodnotící komisi. Slavnostní předávání cen se uskuteční na začátku března 2020 v aule Gong v ostravských Dolních Vítkovicích. Vyhlašovatelem ankety je Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Garantem sportovní části ankety je Moravskoslezská krajská organizace České unie sportu.

 

Ve vestibulu kopřivnické radnice začala 7. října výstava prezentující sociální služby, které jsou poskytovány na území našeho města. Výstava byla součástí 9. ročníku celonárodního Týdne sociálních služeb. Ve středu 9. října prezentační panely doplnila prodejní výstava výrobků z nové sociálně terapeutické dílny EFFATHA Slezské diakonie. Na území Kopřivnice aktuálně působí 13 organizací, které poskytují 23 sociálních služeb zhruba patnácti stům klientů. Mezi největší poskytovatele s pěti službami patří příspěvková organizace města středisko sociálních služeb. To se týká celého Česka, ministerstvo registruje více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 700 000 klientů. Služby zajišťují desetitisíce zaměstnanců, kteří pomáhají lidem řešit jejich nepříznivou sociální situaci. Součástí celonárodní akce byly v Kopřivnici i dny otevřených dveří vybraných zařízení, aby se lidé mohli se službami seznámit podrobněji. Výstava bude k vidění do konce října.

 

Ve středu 2. října proběhl 28. ročník Plavecké soutěže měst, celkem se ní zapojilo 28 měst a poprvé i Kopřivnice, která ve své kategorii obsadila třetí místo. V minulém roce se zapojilo 21 krytých bazénů, letos jich bylo 28 s celkovou účastí 11 162 osob. V Kopřivnici byl nejstarším účastníkem 79 letý Dalibor Blažek. Nejmladším účastníkem v našem bazénu pak byl tříletý Jaromír Štecl. I když se v Kopřivnici zapojilo o něco méně lidí než například v Orlové, Berouně a Teplicích, nasbíralo 416 kopřivnických účastníků 7054 bodů, což v kategorii B vyneslo třetí místo. Čtvrtinu účastníků tvořily děti do 7 let a senioři, za které se automaticky počítalo plných 28 bodů. Nejlepšího času u nás dosáhl Michal Šupa a to 59 vteřin.

 

Kopřivnický Mount Everest je závod, který spočívá v opakovaných výstupech sjezdovky Červený kámen. K dosažení Everestu musí závodníci absolvovat 21 výstupů s převýšením 253 metrů a 18 výstupů s převýšením 172 metrů. Od 5. do 6. října se konal osmý ročník této akce, která pro svou náročnost nemá v republice konkurenci. 49 nejodvážnějších na start přišlo i v dešti a vydalo se na vrchol sjezdovky s délkou 821 metrů. Pořadatelé z domu dětí a mládeže v čele s Janou Hanzelkovou připravili tradičně tři kategorie, a to sólolezci, duolezci a družstva, která mohla být v případě dospělých maximálně šestičlenná, u dětí až desetičlenná. Everest zdolalo jako první družstvo DLAM a Vosíme.cz, z duolezců dosáhli nejlepšího času Dalibor Štůrala a Ladislav Ivan. Ze sólolezkyň vystoupala do výšky 5752 metrů Alexandra Grabovská, mezi muži v dosáhli výstupové výšky 4487 metrů Petr Podešva, Jan Vohryzek a Václav Lys.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice