16. 11. 2018

Víkendová uzavírka D48 v úseku Rybí – Příbor. O tomto víkendu, od soboty 17.11.2018 od 00:01 hodin do neděle 18.11.2018 23.59 hodin, bude uzavřena silnice D48 v úseku Rybí – Příbor, včetně obslužné komunikace C115. Na uvedené komunikaci budou probíhat stavebních práce. Objízdná trasa bude ve směru na Příbor vedena přes Rybí a Závišice, v opačném směru bude vedena z Příbora na Studénku, Kunín, Nový Jičín.

 

V pátek 9. listopadu převzala společnost SKALDO osm nových vozů TATRA PHOENIX ve verzi pracovní stroj s nosností 25 tun. Vozidla firma využije v lomech v západních Čechách při těžbě keramických jílů. Předání vozidel TATRA PHOENIX proběhlo na polygonu společnosti TATRA TRUCKS.

 

Kopřivnice oslaví 17. listopad průvodem se svíčkami a lampiony. Oslavy 17. listopadu se ponesou v tradičním duchu. V 17 hodin vše zahájí vzpomínkové setkání u desky obětem komunismu, která je umístěna v atriu Základní školy dr. Milady Horákové. „Po ohlédnutím se za historickými událostmi a položení věnců k pamětní desce, vyrazí od školy průvod se svíčkami a lampiony, včele s bubeníky ze základní umělecké školy MIS music,“ uvedla tisková mluvčí města Kopřivnice Jana Hromočuková. Průvod, do kterého se každoročně zapojí několik stovek obyvatel Kopřivnice a blízkého okolí, projde po ulici Štefánikově kolem budovy městského úřadu, parku dr. E. Beneše a skončí u pomníku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. „Tam bude zhruba od 17:30 hodin připraveno vystoupení HTK bandu s písněmi Karla Kryla. Pro všechny účastníky průvodu bude ve stánku připraven horký čaj zdarma,“ doplnila informaci tisková mluvčí.

 

Traiva rally cup 018-další závod letošního ročníku se jede v sobotu 17. listopadu a je přístupný i pro veřejnost a zajímavostí bude dražba o svezení se na místě spolujezdce ve všech závodních vozech přímo na poslední rychlostní zkoušce. Tréninky začínají o půl desáté dopoledne a start první erzety je naplánován na půl jedenáctou.

 

Jak se žilo v Kopřivnici – křest publikace. K 100. výročí vzniku Československé republiky a 70. výročí povýšení Kopřivnice na město Městská knihovna Kopřivnici vydává sborník vzpomínek pamětníků. Úryvky vzpomínek bude číst paní Alena Sasínová-Polarczyk. Zájemci se budou moci na místě setkat se samotnými přispěvateli do sborníku a publikaci si na místě zakoupit. Křest nové publikace se uskuteční v pátek 16. listopadu od 17.00 hod. v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

VERNISÁŽ: Kouzlo barev, Kopřivnice. V pátek 16. listopadu od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství proběhne vernisáž výstavy Jany Povalové s názvem Kouzlo barev. Výstava potrvá do 6. ledna 2019.

 

Uršuloviny – Uršula Kluková a Šimon Pečenka, Štramberk. Hlavní protagonistkou je první dáma humoru a majitelka nejnakažlivějšího smíchu na světě. Můžete se těšit na historky o rodině, vzpomínky na Miloslava Šimka, ale také na scénky, kde se Uršula Kluková představuje jako první majitelka veřejného domu. Celý večer je propojen řadou evergreenů v podání Šimona Pečenky (barytonisty), který statuje na jevišti po boku hlavní dámy celého večera. Ale pozor, zazpívá i Uršula. Uršula má připravené překvapení, tak jako i legendární bábovkové pohoštění z představení Kavárna u Uršuly. Představení se odehraje v pátek 16. listopadu od 18.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

KONCERT: Pramínky, Kopřivnice. V pátek 16. listopadu od 19.00 hod. ve Společenském sále Vily Machů vystoupí cimbálová muzika Pramínky.

 

Piper Records Night 5: Kopřivnice. V pátek 16. listopadu od 19.00 hod. v Katolickém domě se můžete těšit na malou podzimní taškařici se skupinami Star Club West (BE), Panenské plameny, Povodí Ohře a The Pau (PL).

 

Vánoční jarmark pro dobrou věc 2018 na Hukvaldech. V sobotu 17. listopadu od 9.00 hod. se uskuteční VII. ročník Vánočního jarmarku pro dobrou věc na hornosklenovské točně. Přichystány budou stánky s rukodělným zbožím nejen na Vánoce – keramika, dekorační textil, ručně šité a háčkované hračky, háčkované ozdoby, pletené a šité tašky, věnce, bižuterie, kovářské výrobky, keramické hřiby, vánoční baňky. Vaše chutě uspokojí pojízdná pekárna s plackami, paštiky od Námořníka, domácí bramboráky, zelňačka od Zbyška, hukvaldský guláš a gulášovka, palačinky, maďarské uzeniny od Gábora, Halamíčkovy topinky, voňavý svařák a čaj z Roubenky, domácí zákusky od místních hospodyněk, džemy, marmelády, oříšky a sýry. Pro děti bude u Roubenky otevřená tvořivá dílna. Symbolické vstupné 20 Kč na osobu. Celé vstupné bude a výtěžek z této akce bude věnován Základní škole Leoše Janáčka v Hukvaldech a dětskému oddělení Nemocnice ve Frýdku Místku.

 

Den v Muzeu v Kopřivnici. O víkendu Lašské muzeum v Kopřivnici ožije zajímavým projektem, který v sobě spojí hned tři oblíbené akce. V 18. listopadu od 10.00 hod. dopoledne se sejdou všichni milovníci jídla s milovníky dobrých knih. Společně uspořádají Restaurant day, který bude doplněn neméně tradiční knižní burzou. Jídlo a knihy se v prostorách Lašského muzea budou podávat zhruba do 14.00 hod. Od 16.00 hod. bude pro návštěvníky připraven koncert klasické hudby, Procházka staletími. Zavítají sem naši staří známí – soubor Luce del Sole, kteří si společně s Vámi, pod vedením Anežky Tesaříkové, udělají malou hudební procházku staletími od renesance až do 20. století,“ přiblížil odpolední nabídku Pavel Dvořák. Restaurant daye se mohou zúčastnit všichni ti, kteří rádi vaří a nemají obavy své jídlo nabídnout k ochutnání dalším lidem. Vzhledem k souběžně se konající knižní burze je třeba myslet na některá omezení. „Prosíme ty, kteří by se rádi aktivně zúčastnili Restaurant daye, aby své kulinářské kreace pojali spíše komorněji a bude-li možnost, připravili si co nejvíce doma. Budeme se přeci jen muset o prostor dělit s knihami,“ vysvětlil kurátor a pokračoval: „Knižní burza proběhne klasicky. Máte-li doma knihy, kterých se chcete zbavit, dovezte je, nejlépe po domluvě, k nám do muzea. Můžete tak učinit přímo v neděli nebo s předstihem v průběhu týdne. U knih si pak můžete stát nebo je nechat volně k rozebrání. Kdo si zbylé knihy nebude chtít brát zpět, může nám je nechat a my jimi budeme po celý rok intelektuálně sytit návštěvníky.“ Vstupné na Den v muzeu bude dobrovolné.

 

PŘEDNÁŠKA: Alexandr Flek: Jak se překládá Bible v 21. století? v Kopřivnici. V neděli 18. listopadu od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční nedělní odpoledne s Alexandrem Flekem. Alexandr Flek, překladatel a teolog, který se s námi podělí o zážitky z práce na jedinečném projektu – Bible, překlad 21. století, který přináší nadčasové poselství Bible v současné, čtivé češtině a zároveň usiluje o maximální věrnost původním textům. Více na tel. čísle 728 686 356.

 

Divadélko Koloběžka: Co malí medvědi o podzimu nevědí v Kopřivnici. Veselá pohádka pro podzimní nečas, kdy padá listí ze stromů, šípky dozrávají a příroda se chystá k zimnímu spánku. Však ani medvíďata nemůžou zůstat se zimními přípravami pozadu. Veselá pohádka pro malé i velké děti se odehraje v neděli 18. listopadu 15.30 hod. v kinosále Kopřivnice.

 

Slavnostní koncert v Příboře. Římskokatolická farnost Příbor pořádá v neděli 18. listopadu od 17.00 hod. v kostele sv. Valentina Slavnostní koncert pořádaný ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Zazní skladby autorů J. S. Bacha, Antonína Dvořáka, W. A. Mozarta, G. F. Handela a dalších v podání Aleny Obrusníkové, Karla Monsporta a Martina Monsporta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice