16. 8. 2019

Zhotovitele objemově nejvyšší veřejné zakázky za poslední léta začala hledat kopřivnická radnice. Zhotovitel má v příštích dvou letech postavit novou gravitační splaškovou kanalizaci ve dvou místních částech včetně čerpací stanice a výtlačného potrubí, které zajistí transport znečištěných vod do centrální čerpací stanice odpadních vod v Kopřivnici. Vzniknout tak má asi 12,6 kilometru kanalizačních stok a nově připojeno na kanalizaci bude nejméně 1 320 obyvatel.

Předpokládanou hodnotu zakázky radnice v rámci jejího vyhlášení sice nezveřejnila, ale už v minulosti se při přípravě této investice hovořilo o celkových výdajích přesahujících 155 milionů korun bez DPH, což ze záměru odkanalizovat zbývající dvě místní části dělá aktuálně nejdražší projekt místní samosprávy, který bude stát víc než revitalizace centra města. Zájemci o tuto rozsáhlou zakázku musí své nabídky doručit do 28. srpna.

Souběžně s hledáním stavební firmy radnice připravuje také informační kampaň, aby se lidé ve Vlčovicích a Mniší dozvěděli maximum o stavbě, která jim v době své realizace přinese i určitá omezení. Součástí podmínek veřejné zakázky je i povinnost zhotovitele vyhradit dvě hodiny týdně pro styk s veřejností. Přímo na místě bude muset být přítomen stavbyvedoucí, a kdokoliv se na něj obrátí s problémem či dotazem, měl by se mu věnovat. Lidé tak budou moci řešit případné problémy přímo na stavbě. V souvislosti s projektem odkanalizování se na radnici pracuje i na přípravě finanční podpory výstavby jednotlivých domovních přípojek. Podobnou podporu soukromých kanalizačních přípojek město už poskytlo stavebníkům v Lubině v roce 2013. Tehdy se jednalo o nefinanční podporu ve formě zpracování projektové dokumentace kanalizační přípojky a zajištění stavebního povolení přípojky a dále o finanční podporu na běžný metr realizované přípojky. Podmínky dotace i výše finanční podpory by měla být zastupitelstvem schválena nejpozději do konce letošního roku.

Projekt odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší bude rozdělen do dvou hlavních realizačních etap. V roce 2020 by měla být vybudována kanalizace ve Vlčovicích a následující rok pak budou probíhat stavební práce v Mniší, zatímco kanalizace ve Vlčovicích už bude tou dobou v provozu.

 

Pravidelný závěrečný táborový koncert DDM Malované písničky s výstavou se chystá v pátek 16.8. v 16 hod v kdk

 

Přednáška Mgr. Jaromíra Poláška – Dřevěné kostely a kaple v Beskydech a Pobeskydí proběhne 16. 8. v iC Hukvaldy.od 17 hod.

 

Hukvaldy zvou v pátek 16. 8. 2019 a v sobotu 17. 8. 2019 na FESTIVAL: Rock Bike fest 2019

 

Novinku fotbalpool můžete vyzkoušet v Kopřivnici v bývalém Kimexu – nyní v Bastybaru – v pátek 16. a v sobotu 17.8. 2019.

 

Country garáž Sokolka se chystá v Příboře – hrát se bude 16. 8. a 20. 9.

 

Římskokatolická farnost Vlčovice Vás zve na Slavnost posvěcení nového obětního stolu a ambonu 17. srpna 2019 v 10:00 hodin v kostele Všech svatých ve Vlčovicích.

 

Letní slavnosti Mniší se připravují na sobotu 17. 8. 2019.

 

Užijte si den plný vláčků a skvělé zábavy pro děti i dospělé ve Studénce v sobotu 17. srpna., kde pro vás a vaše děti Vagonářské muzeum připraví zábavné odpoledne plné her a soutěží o zajímavé ceny.

 

Sobota 17. srpna bude dnem plným skvělé gastronomie a rekordů. Park Pod Zámkem bude hostit XI. Beskydské rekordy, které jsou součástí oblíbeného gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí.

 

Na dožínkové oslavy s průvodem a odpoledním programem s kapelou Straňanka zve obec Závišice v sobotu 17. 8. 2019

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice