17. 1. 2020

Na zimní stadion v Kopřivnici vyjížděly ve středu 15. ledna posádky Zdravotnické záchranné služby k nahlášenému pádu s bezvědomím na zimní stadion v Kopřivnici. Dvaadvacetiletý muž tam měl spadnout v prostoru hlediště na beton z výšky okolo tří metrů. Na místo události vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS. V době zásahu záchranné služby postižený komunikoval, lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, které se nejevilo jako život ohrožující. Pacient byl po provedených úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče transportován do novojičínské nemocnice.

Pacient byl po provedených úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče transportován do novojičínské nemocnice. Na stadionu se ten večer hrálo hokejové derby mezi HC Kopřivnice a Ďáblové Nový Jičín.

 

Zimní Olympiáda dětí a mládeže ČR odstartuje tuto neděli 19. ledna v Karlových Varech.  O medaile bude až do 24. ledna bojovat 1344 mladých reprezentantů ze všech 14 krajů. Moravskoslezský kraj bude zastupovat 98 sportovních nadějí ve věku 12 až 16 let. Na poslední zimní olympiádě mládeže získali naši sportovci pro Moravskoslezský kraj 23 medailí, nejvíce se dařilo snowboardistům, přivezli dvě zlaté medaile. Letos 98 mladých sportovců z regionu doprovodí 31 trenérů. Nejpočetnější je výprava hokejistů, kterých do Karlových Varů pojede 22. Moravskoslezští sportovci nastoupí v modročernobílé barevné kombinaci. O medaile budou sportovci bojovat v 11 sportech a jedné umělecké disciplíně, v hraní na klávesové nástroje. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se sportovci utkají také v karate nebo šachu. Vlajkonošem krajské výpravy bude stejně jako na poslední zimní olympiádě bývalý olympionik Jakub Janda, který ve své sportovní kariéře nasbíral spoustu úspěchů ve skoku na lyžích.

 

Na Novoroční koncert se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Tiché. Uskuteční se v sobotu 18. ledna v Kulturním domě Tichá, kde vystoupí hudební skupina Koberec ze Základní umělecké školy Nový Jičín, pěvecký sbor Tichavjánek ze Základní školy Tichá a orchestr Boom Bang Band ze ZUŠ Nový Jičín. Koncert začíná v 15 hodin.

 

Knihy z piaristické knihovny v Příboře. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda pořádá v pátek 17. ledna od 17.00 hod. hodinový pořad, ve kterém zazní čtené ukázky z historické knihy „Kniha mravů křesťanských pro měšťana a sedláka“ z roku 1788. Vstupné 15 Kč.

 

V pátek 17. ledna od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství proběhne vernisáž výstavy Miroslava Knapce v názvem Obrazy. Malíř Miroslav Knapec žije a tvoří v Kopřivnici. Původně je rodákem ze slovenského Komárna. Častokrát se nechává inspirovat přírodou, krásou ženského těla a exotickými dálkami. Do svých maleb vkládá příběhy a s nadhledem si pohrává s dvojsmysly a asociacemi. Malování je pro něj především potěšením, ale také únikem od každodenních starostí náročné profese. Výstava potrvá do 23. února 2020.

 

Aromapsychologie ve Štramberku. Máte pocit, že žijete život jako na houpačce? Střídají se Vám nálady, stres řešíte jídlem nebo jste k smrti unavení? Chtěla byste umět vycházet se svými emocemi a přidat k tomu ideální vůně, ale nevíte, jak na to? Změňte vnímání svých emocí a vůní jednou pro vždy a to v sobotu 18. ledna od 10.00 hod.

 

Lidový ples v Lubině. Lidový ples v Katolickém domě Lubina se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. K tanci a poslechu zahraje kapela Ypsilon. Rezervace místenek přes SMS na tel 607 190 834 nebo přes Messenger kdu.koprivnice. Rezervace je platná do 20:00.

 

Hasičský bál ve Štramberku. Tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů Štramberk se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. K tanci a poslechu hraje Largo Zdeňka Sklenovského. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru. Vstupné 100 Kč.

 

Město Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice pořádají v sobotu 18. ledna tradiční Obecní ples, který se koná v Kulturním domě Kopřivnice. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Hostem večera Mňága a Žďorp.

 

Pořádnou dávku metalu si mohou užít v sobotu 18. ledna návštěvníci kopřivnického Baru Daymoon. Od 20 hodin tam začne koncert, který není učený pro jemné duše. Vystoupí nedávno založená doom metalová ostravská kapela Venit Mortem, death-black metal přiveze z Frýdku-Místku skupina Darkwind, syntezátorový kosmický progresivní temný metal představí projekt Voidsign a malinko úlevy od temného rocku přinesou ostravští The Sekretz produkující alternativní Rock.

 

Je libo hip hop a R&B? Kdy: sobota 18. ledna. Kde: Nový Jičín, MusiCklub Drago. Medial Banana je dalším hvězdným subjektem, který oblaží návštěvníky novojičínského MusiClubu Drago a hlavně příznivce hip hopu a R&B. Svou energickou Riddim show předvedou zpěváci z kapely Medial Banana Pokyman a King Shabba Kong. Za dj pultem tuto dvojici doplní DJ Simple Sample, člen Ghetto youth sound, šiřitel reggae a dancehall music. Večer startuje v 21.00 hodin.

 

Dělnický dům v Odrách zve na karneval s Míšou Růžičkovou. V programu karnevalu si děti zazpívají její nejznámější dětské hity a zatančí si na nejoblíbenější písničky. Všechny děti mají možnost se s Míšou setkat na autogramiádě po karnevalu, vyfotit se, nebo si nechat podepsat plakát či CD. Karneval na téma Pohádkové zimní království začíná v 15 hodin. Odry, Dělnický dům, 19. 1. 2020.

 

ŠlágrParta se díky TV Šlágr dostala do povědomí diváků, kteří mají rádi melodické písničky a mluvené slovo. ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Helena Hamplová, Mára a Frankie Zhyrnov v současnosti dobývá česká, moravská a slovenská pódia. Koncert známe skupiny, se uskuteční v neděli 19. ledna od 16.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice