17. 12. 2014

 

Záchranáři ZZS MSK zasahovali ve středu 17. 12. při požáru rodinného domu na Novojičínsku. Informaci o zraněných osobách obdrželi operátoři zdravotnického operačního střediska před půl druhou odpoledne. Na udanou adresu do Tísku vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Padesátiletá žena byla z místa požáru vynesena hasiči. V okamžiku, kdy si ji do péče přebírali záchranáři, byla v bezvědomí. Během ošetřování se začala probírat k vědomí a reagovala na oslovení. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo popáleniny okolo patnácti procent tělního povrchu, symptomy svědčily také pro popálení dýchacích cest a vyloučit nebylo možno ani intoxikaci zplodinami hoření. Pacientka byla uvedena do umělého spánku a převedena na umělou plicní ventilaci. Záchranáři pro podávání léků zajistili vstup do kostní dřeně a také ošetření popálených ploch. Postižená byla poté, co posádky ZZS provedly život zachraňující úkony a další nezbytné ošetření, leteckými záchranáři šetrně přepravena do ostravské Fakultní nemocnice. Předána byla do péče tamních specialistů. ZZS ošetřovala rovněž dvaapadesátiletého muže, který se nadýchal zplodin hoření. Byl při vědomí a s posádkou záchranářů komunikoval. Po poskytnutí první odborné pomoci jej posádka rychlé zdravotnické pomoci transportovala na interní ambulanci nemocnice v Bílovci. 

 

 

Informace o konání 3. zasedání zastupitelstva města. Starosta města svolává na čtvrtek 18. prosince 2014 3. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

 

Prodejní vánoční výstava mateřských škol. Mateřské školy Kopřivnice Vás srdečně zvou na prodejní vánoční výstavu prací svých žáčků, která se uskuteční ve středu 17. prosince od 9 do 16 hodin ve vestibulu kopřivnické radnice. Zakoupením pěkných dětských výrobků podpoříte sdružení rodičů a přátel hluchoslepých dětí Záblesk, které kopřivnické školky dlouhodobě podporují. Součástí výstavy bude v 10 hodin vystoupení dětí s vánočními písničkami.

 

 

Vánoce v Klubu Kamarád Kopřivnice, které se uskuteční v pátek 19. 12. 2014 od 15:30 do 18:30 na Francouzské 1181 v Kopřivnici. Přijďte si společně s dětmi vyzkoušet tradice a nasát Kamarádskou atmosféru Vánoc.

 

 

Distribuce kopřivnických kalendářů začala. Již devátým rokem vydává Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají od města jako dárek. Kalendář na rok 2015 je věnován 110. výročí narození známého kopřivnického malíře Zdeňka Buriana a obsahuje výběr dětských výtvarných prací vytvořených na jeho počest. Jedná se o obrázky, které vznikly v rámci výtvarné soutěže Svět pohádek, dobrodružství a fantazie. Do letošního 11. ročníku této soutěže se zapojili žáci několika základních škol z Kopřivnice a Štramberka, včetně pořádající ZUŠ Zdeňka Buriana. Zdrojem inspirace jim byly pohádky, dobrodružné knihy, exotické krajiny, báje, mýty a příběhy z celého světa. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář opět upozorňovat na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad apod. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začala tento týden a všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době vánočních svátků: Půjčovna a čítárna (kulturní dům) i pobočka Sever (ul. Francouzská) budou v období 22. prosince 2014 – 2. ledna 2015 uzavřeny. Obě knihovny otevřou opět v pondělí 5. ledna 2015.

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy. Charakteristika bytové jednotky: Obránců míru 704, 1 + 2 o celkové ploše 54,26 m2, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna s WC, balkón, sklep. Nabídka přistoupení k závazku – horní hranice není omezena, Minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč. Nabídka platí od 04. 12. 2014 do 22. 12. 2014.

 

 

Nový elektronický panel s jízdními řády pomáhá cestujícím aktuálně se informovat o nejbližších autobusových i vlakových spojích. Je umístěn na ulici Štefánikově u polikliniky. Na infopanelu jsou zobrazovány aktuální  spoje a přípoje. Nové jízdní řády začaly platit v neděli 14. prosince. V lokálním jízdním řádu nejsou zásadní změny, počty spojů zůstaly zachovány, pouze u některých došlo k menšímu časovému posunu, převážně v intervalu do 5 minut.

 

 

DVD Město očima pamětníků v prodeji. Kopřivnice vydala další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků. DVD zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii je od poloviny prosince k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice za cenu 100 korun. Letošní díly seznamují diváky s osudy kopřivnického hradu Šostýna, nabízejí exkurzi do historie zdejšího skautingu a přinášejí zajímavé povídání Lubomíra Hanzelky natočené na základě textu Korytem Kopřivničky, který uveřejnil jeho otec a zakladatel Lašského muzea Emil Hanzelka v časopise Tatrovák. Součástí je také střihový snímek z archivních celuloidových filmů. Tento díl nového DVD budou moci Kopřivničané zhlédnout jako malou ochutnávku ve vysílání Kabelové televize Kopřivnice v týdnu od 26. prosince 2014 do 2. ledna 2015.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice