17. 2. 2012

 

Setkání se Štěpánem a Matějem Rakem: unikátní kytarový koncertní projekt otce se synem,který dýchá originalitou a skutečným uměním obou umělců. Místo konání: Španělská kaple – Nový Jičín, 17. 2. 2012 v  19.00 hod.

 

II. KOPR DART CUP, 18. 2. 2012 Obec: Kopřivnice, Popis: Šipkový turnaj pro registrované i neregistrované hráče. Mnoho cen a večeře zdarma. Tombola o přenosný DVD přehrávač, kde může vyhrát i ten poslední.  Místo konání: Restaurace Domeček  Čas: od 14.00 Vstupné: zápisné 99 Kč Kontakt: Petr Kostřica, 732 820 021  

 

Mistrovství světa v bobbingu 2012 Datum: sobota 18. 2. 2012 Místo konání: Svah Cyrilka, Pustevny Tradiční závody na tradičním místě. Závody pro všechny věkové kategorie. Mediálním partnerem mistrovství je Rádio Čas. Program: 11:30-12:00 prezentace do sjezdu dětí (nar. 2001 a mladší) a do rodinné štafety (mladší člen štafety max. 15 let) 12:00-13:00 Sjezd dětí a rodinná štafeta od 12:30 – prezentace do Gruppen sjezdu 13:00-13:10 vyhlášení výsledků sjezdu dětí a rodinné štafety cca 13:15-14:20 Gruppen sjezd systémem rozjížděk a opravných jízd cca 14:30-14:45 PostValentýnský duomix cca od 15:00 Vyhlášení výsledků Gruppen sjezdu a PostValentýnského duomixu.

 

18. 2. 2012  DEGUSTAČNÍ VEČER  s panem Adámkem z Adámkova vinařství, známého z filmu BOBULE, 2 BOBULE, které bylo také koproducentem filmu LIDICE. Degustace proběhne v 16h v sále Domu u Písařů ve Štramberku.

 

Ledová plošina má startovku, sníh není překážkou.Nedělní závod mezinárodního mistrovství ČR na ledové ploché dráze, který se jede v Kopřivnici na Větřkovické přehradě, už má startovní listinu. Do středeční večerní uzávěrky se šéfovi české ploché dráhy Petru Moravcovi přihlásilo 8 týmů – a samozřejmě nechybí žádný z favoritů.

Na startu tak budou lídři průběžné klasifikace ostřílený 47letý Jan Pecina a bývalý silničář 29letý Lukáš Volejník. Severočeské duo závodící za SK Osečná (a také pořadatelé tamních závodů) dokázalo zvítězit v obou letošních kláních, byť minulou neděli až po rozjezdu. Jejich předností jsou nejen dobré starty, ale hlavně vyrovnanost a schopnost na dráze spolupracovat. „Vědí o sobě, dokáží zablokovat soupeře a udělat místo parťákovi,“ hodnotí jejich výkon uznale bývalý reprezentant Jaromír Lach, který vytyčuje kopřivnickou trať.

Největšími pronásledovateli jsou otec a syn Hutlové z Přelouče. Jejich devízou je hlavně stále rostoucí výkon mladého Lukáše, který už dostal i nabídku do reprezentace. Zvláště minulý týden na domácí dráze dokázal porážet i ty nejlepší.

Otec Jan a syn Petr Klauzové měli smůlu v minulém závodu. Kvůli poruše stroje v rozjezdu o vítězství skončili až čtvrtí, ale i oni staví na reprezentační formě mladého Petra.

Na medaili pomýšlí i rakousko-polské duo Josef Kreuzberger a Miroslaw Daniszewski. Zvláště polský „žužlovec“ má bohaté zkušenosti z 20 roků startů na škváře, které teď zkouší zúročit i v této disciplíně. To je obdobné jako u populárního Vláda Višvádera. V 41 letech je na ledě nováčkem, ale k typické bojovnosti přidává i první zkušenosti a troufá si vyšlápnout na každého.

Z dalších účastníků zmiňme třetí dvojici otec – syn Charly Ebnerovy z Rakouska, Josefa Diviše (mladšího bratra úřadujícího mistra republiky Andreje – ten nestartuje pro zranění z motokrosu) a frýdeckomísteckého Lukáše Hromádku, pro něhož to bude ledová premiéra.

Padající sníh není zatím pro pořadatele komplikací: „Pokud ho nebude moc, je to jen dobře, pomůže nám to udělat mantinely kolem dráhy,“ vysvětluje Jaromír Lach, který na ohřebíkovaných strojích strávil dlouhá léta a ví, co28 mmdlouhé hřeby dokáží.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice