17. 3. 2020

Vzhledem k aktuální krizové situaci sděluje ZZS MSK následující informace a vyzývá:

Tísňovou linku 155 kontaktujte jen v případě závažného zdravotního stavu, nikoliv pro získání informací o virové nákaze, či s jinými dotazy. Linka tísňového volání stále slouží především k řešení život ohrožujících stavů a situací.

Výzva pro občany: Potřebujete-li informace v souvislosti s aktuální epidemií, využijte pro volání linku Ministerstva zdravotnictví: 1212

Pokud hovoříte s operátorem linky 155, případně s posádkou ZZS po jejím příjezdu k Vám, spolupracujte s nimi. Bohužel se množí případy, kdy občané nesdělili pravdivé informace. Záchranáře v takovém případě vystavujete riziku přenosu infekce, nutnosti jejich karantény a následnému ohrožení schopnosti ZZS zajistit pomoc pacientům v ohrožení života.

Výzva pro občany: Sdělte PRAVDIVÉ informace o svém zdravotním stavu a případných příznacích. I v případě, že se u Vás rozvinou známky možného onemocnění COVID-19, budete plnohodnotně ošetřeni posádkou ZZS i zdravotníky v nemocnici.      

 

Krizová opatření vlády z 16. 3. 2020

  • Opatření o poskytování sociálních služeb (pdf 184 kB)
  • Opatření o tom, že se zákaz prodeje ubytovacích služeb nevztahuje na cizince do doby opuštění ČR a cizince s pracovním povolením (pdf 27 kB)
  • Opatření o tom, že zákaz maloobchodního prodeje se nevztahuje na prodej textilního materiálu či servis výpočetní techniky (pdf 168 kB)
  • Opatření o zákazu vycházení pro osoby starší 70 let (pdf 25 kB)
  • Záruka COVID (pdf 212 kB)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice