17. 3. 2021

Od 15. 3. se pracuje v místním skateparku a do tří týdnů by měly být všechny poničené překážky opraveny. Původní povrch překážek z plechu bude nahrazen speciálním materiálem Skatesmart. Znovuotevření skateparku získalo v minulém roce nejvíce hlasů od veřejnosti v rámci tzv. Ko-projektů a vyznavači kolečkových sportů mohou realizaci zafinancovat půl milionem korun z participativního rozpočtu.

 

Slumeko zveřejnilo harmonogram jarního úklidu města. S plošným čištěním místních komunikací, chodníků, parkovišť začne 23.3.2021. V porovnání s předcházejícími roky je harmonogram seřazen jinak. Vzhledem k vládním opatřením začíná čištěním komunikací v okrajových částech a ulicích, kde nejsou parkovací plochy a na ulicích je minimální počet vozidel.  Po Velikonocích se začne uklízet v centru a postupně se bude postupovat dále městem. Čištěné plochy budou v předstihu označeny a je potřeba plochy uvolnit. Odtahy překážejících vozidel bude zajišťovat městská policie.

 

S ohledem na pokračující omezení pohybu osob a s tím související pokles poptávky po veřejné dopravě, dochází až do odvolání k zastavení provozu vybraných víkendových spojů na linkách příměstské autobusové dopravy. Nadále platí i omezení provozu v pracovních dnech, a to v rozsahu prázdninového režimu. Aktuální informace o odjezdech si ověřte na www.kodis.cz nebo ve vyhledávačích spojení, případně volejte Dopravní infocentrum ODIS  – tel. 597 608 508. Nové jízdní řády budou zveřejněny nejpozději v sobotu ráno, na zastávkách však vyvěšeny nebudou.

 

Korunka a Koruna Podbeskydí 2021. Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci s městem odstartoval 1. března čtyřměsíční výzvu na zdolání sedmi případně čtrnácti vrcholů v Podbeskydí. Turistická akce je určena pro kohokoliv, kdo má rád pohyb a přírodu, pro jednotlivce, rodiny i kolektivy, samozřejmě za dodržení aktuálně platných epidemických opatření. Podmínkou je se vyfotit na uvedených vrcholech a fotografie najednou zaslat na e-mail korunka.podbeskydi(zavináč)gmail.com s uvedením svého jména nebo názvu skupiny a počtu členů skupiny. Na recepci Domu dětí a mládeže Kopřivnice si pak účastníci vyzvednou symbolickou odměnu – placky nebo magnetky s logem Korunky nebo Koruny Podbeskydí pro rok 2021. Korunka Podbeskydí zahrnuje zdolání Bílé hory, Brd, Pískovny, Červeného kamene, Hlásnice, Holiváku a Kotouče, k dosažení Koruny Podbeskydí je pak zapotřebí vystoupat navíc na Tichavskou hůrku, Pekla, Jedli, Puntík, Libhošťskou hůrku, Kamenárku a Vrchy. Vrcholy lze navštívit v libovolném pořadí nejpozději však do 30. června.

 

Ostravské letiště přeruší linku do Varšavy, plánuje ale chartery do Egypta a dalších 15 destinací. ​Přechod na letní letový řád 28. března přinese na ostravském letišti spoustu změn. Obnovení letů do Londýna, zahájení linky do Kyjeva, spuštění letní sezony, ale také dočasné přerušení letů do Varšavy. Zároveň s přerušením linky do Varšavy dojde také k ukončení provozu vnitrostátních letů do Prahy. Poslední spoj na této trase odletí 27. března. Další změnou, související s epidemiologickou situací, je posun termínu obnovení linky do Londýna z 30. března na 1. května. Pokud dojde ke zlepšení pandemické situace, kromě linky do Londýna bude 26. dubna zahájeno letecké spojení s Kyjevem se společností SkyUp Airlines. Zároveň letecká společnost Smartwings spustí letní charterové lety do Egypta, ke kterým se koncem května přidá dalších 15 letních destinací. „V souvislosti s tím jednáme o zavedení covid centra na ostravském letišti, kde cestující budou mít možnost otestovat se před svým odletem nebo po příletu.“ Uvedl Stanislav Bujnovský.

 

Moravskoslezský kraj vyhlásil soutěž o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice