17. 4. 2019

Policisté v Moravskoslezském kraji budou v následujících dnech ve zvýšené míře preventivně působit na účastníky silničního provozu. V souvislosti s velikonočními svátky proběhne od 17. do 22. dubna 2019 dopravně bezpečnostní akce. Při této budou policisté intenzivně kontrolovat dodržování právních předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

 

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že na novou sezonu se připravuje rozhledna na bílé hoře. Pro zájemce o výhled do kraje máme lákavou nabídku na velikonoční svátky. Mimořádně BUDE otevřeno o Velikonocích ve dnech 19. – 22. 4. 2019. Výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Nabídne se Vám volný rozhled téměř do všech stran, V případě pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna letos vstoupí do své 19. sezony. Běžná otevírací doba začíná 27. 4. 2019.

 

Od 1. dubna byla upravena provozní doba sběrného dvoru na ulici Panská. V pracovní dny je otevřeno od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. Občané Kopřivnice mohou zdarma na sběrném dvoře odevzdat, velkoobjemový odpad, tříděný, stavební a biologicky rozložitelný odpad, elektrozařízení a také nebezpečný odpad. Do zvláštních nádob se také sbírají použité jedlé oleje a tuky z domácností. Tyto oleje nesmí obsahovat příměsi syntetických minerálních olejů nebo jiných provozních kapalin.

 

V Kopřivnici a místních částech Vlčovice, Lubina, Mniší začala 8. dubna pravidelná celoplošná ochranná deratizace. Kladení nástrah v jarní etapě provádí oderská firma DDesinDer až do 3. 5. 2019. Město Kopřivnice vyzývá všechny vlastníky nemovitostí a správce objektů na území města ke spolupráci a to provedením deratizace ve svých objektech. V uvedeném termínu si dávejte při procházce pozor na domácí mazlíčky . Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vaším zvířetem!

 

Do konce dubna se mohou registrovat do celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole všichni zájemci, na které čekají zajímavé akce, výhody a tričko. Více informací ve skupině na uvedené facebookové skupině a webu dopracenakole.cz v záložce město zvolit Kopřivnici, kde můžete sledovat akce, které se v průběhu května budou pro účastníky konat zdarma. Pod Kopřivnicí se do začátku dubna zaregistrovalo 218 účastníků, celá akce bude společně zahájena s CykloArt bike klub Kopřivnice na prvomájové vyjížďce 1. května v 9 hodin.

 

Přes 65 000 dobrovolníků během prvního dubnového víkendu sesbíralo 1 120 tun odpadů na 2 273 místech v celé České republice. Celostátní dobrovolnická akce ukliďme svět, ukliďme Česko, konaná pod záštitou Ministerstva životního prostředí, se setkala s ohlasem i v Kopřivnici. Navzdory nepříznivému počasí uklízelo ve městě, místních částech a jeho okolí nepořádek po různých lidech bezmála 160 osob. Mimo 6. dubna se k dobrovolníkům přidali i další skupinky, například pracovníci a klienti centra Racek, členové místního sportovního střeleckého klubu a další jednotlivci a tak celkově kampaň v našem městě podpořilo více než 200 osob. Klub českých turistů se do akce zapojil už potřetí a 49 osob se od Fojtství vydalo v několika směrech na Bílou horu přes rozhlednu a Váňův kámen k Bubla ranči. Největší skupina složená se zástupců města, úředníků a jejich rodinných příslušníků včetně členů Krásné Kopřivnice, házenkářů a pionýrů si vzala na starosti okolí Červeného kamene. Pracovníci informačního centra a kulturního domu se vydali vyčistit okolí větřkovické nádrže, myslivci a hasiči uklízeli v okolí průmyslového parku a podél cyklostezek a v místních částech. Celkově byly odpadem zaplněny 3 velké vany, což je téměř 3 tuny materiálu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice