19. 1. 2015

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. oznamují přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti, v Kopřivnici, 20. 1. 2015 od 8:00 do 14:00 hodin na ul. Štefánikova 1074.

 

 

Vendulka z Kopřivnice je prvním miminkem novojičínské nemocnice. Přišla na svět 1. ledna v 8.28 hodin, vážila 2 750 gramů a měřila 45 centimetrů. Doma v Kopřivnici na ni netrpělivě čekal bratříček. Vloni se v novojičínské nemocnici narodilo celkem 819 dětí, 426 chlapců a 393 děvčátek. Loňský rok byl bohatý také na dvojčátka, kterých přišlo na svět hned 9 párů. Nemocnice také zaznamenala meziroční nárůst porodnosti oproti roku 2013, kdy zde pomáhali na svět u 780 porodů.

 

 

Náplast tišící bolest přinesla mladému narkomanovi z Kopřivnice smrt.  Nezvyklý drogový případ, na jehož počátku bylo zneužití transdermální náplasti k tišení bolesti a na konci smrt mladého narkomana, začal ve čtvrtek 15. 1. 2015 řešit Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl devětatřicetiletý Viktor Dufek z Novojičínska. Podle obžaloby v Kopřivnici a okolí distribuoval nelegálně získané transdermální náplasti, z nichž se poměrně jednoduchým způsobem dala extrahovat návyková látka fentanyl. Po jejím užití v červnu předloňského roku zemřel čtyřiadvacetiletý mladík. Dufkovi, který ale podíl na smrti odmítá, hrozí deset až osmnáct let vězení.

Osoby, kterým byly tyto náplasti předepsány, je dále prodávaly. A feťáci z nich získávali látku fentanyl tím, že je zahřívali. Pak si ji injekčně aplikovali. Fentanyl je přitom mnohonásobně silnější než heroin, což znamená, že velmi rychle hrozí smrt z předávkování. V rámci Moravskoslezského kraje byla v letech 2011 a 2012 nejhorší situace právě na Novojičínsku, Kopřivnice byla jediným městem, kde se lidé k fentanylu dostávali pravidelně. Mladík, jehož smrt má podle obžaloby Dufek na svědomí, zemřel v červnu 2013 na otok mozku. Dufek ale uvedl, že náplast mu naposledy prodal v dubnu.

Hlavní líčení bylo odročeno na počátek března, kdy soud vyslechne svědky.

 

 

V pátek 16. 1. 2015 ranní vlak ze Štramberka do Veřovic vykolejil. Nedaleko Štramberka ve 4.45 hodin vlak narazil do spadlého stromu. Nehoda osobního vlaku se obešla bez újmy na zdraví. V době nehody cestovalo ve vlaku deset cestujících a nikdo nebyl zraněn, sdělil Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce. Předběžný odhad škody je 270 tisíc korun, přičemž 250 tisíc korun je na samotném vlaku, zbytek na trati. Na té musel být přerušen provoz.

 

 

Stát dá letos krajům 4,6 miliardy korun na opravy silnic druhých a třetích tříd. Projekty už jsou připravené, peníze ale musí kraje bezpodmínečně vyčerpat do konce letošního roku. Na každý kraj připadá 200 až 500 milionů podle délky silniční sítě. Zatímco dálnice, rychlostní silnice a silnice prvních tříd udržuje stát prostřednictvím příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), správa silnic nižších tříd připadá na kraje a o místní komunikace se starají obce.

 

 

Město opakuje výzvu k prodeji třípokojového bytu s bezbariérovou úpravou na ulici Sokolovské 405. Bytová jednotka o celkové ploše 110 m2 se prodává do osobního vlastnictví. Byt je rozčleněn na 3 pokoje, předsíň, vstupní předsíň a kuchyň, koupelna s toaletou je upravena pro vozíčkáře. Minimální nabídková cena je 1.278.000 Kč a přihlásit se mohou osoby starší 18 let bez dluhů vůči městu. Nabídky je nutno odevzdat do 23. 01. 2015. do 16:00 hodin na oddělení bytové správy.

 

 

S posledním dnem loňského roku skončil ve funkci krajský koroner. Ohledání těl zemřelých po celém kraji zajišťovala od července loňského roku po 24 hodin denně sedm dnů v týdnu Městská nemocnice Ostrava. Vypršela jí ale smlouva. Funkce krajského koronera se osvědčila. Do konce loňského roku vyjel krajský koroner k ohledání těl celkem 1629krát. Na základě pozitivních zkušeností proto už v loňském roce začal kraj, jako zřizovatel, připravovat vyhlášení nové veřejné zakázky. Tentokrát do konce roku 2016, v objemu osm milionů korun.

Období, než bude do funkce uveden koroner nový, překlene ten stávající ostravská městská nemocnice. Přihlášky do výběrového řízení mohou uchazeči zasílat do 26. ledna.

 

 

Lyžařský areál na Červeném kameni je v provozu. Výška sněhu (nový/umělý) 0 cm / 15 – 30 cm, kvalita sněhu dobrá

Sjezdovka v dobrém stavu, spodní vlek mimo provoz. Lyžařům vjezd k chatě povolen.

Aktuální informace o provozní době lyžařského areálu Červený kámen, cenách, výšce a kvalitě sněhu, charakteru sjezdovky apod. naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice:

www.koprivnice.cz/index.php?id=lyzarsky-areal-sjezdovka-koprivnice.

 

 

Hravé dopoledne podle Marie Montessori – út 20.1.2015, 10:00, Mateřské centrum Klokan. Seznámení s filozofií Montessori pedagogiky. Poznejte směr, jak můžete vést a učit děti již od raného věku. Umožněte jim pocítit radost z učení a rozšiřte obzory duševního rozvoje.

 

 

Městská knihovna zve všechny zájemce o osobní rozvoj na přednášku „Numerologický rok 2015“. Za pomoci paní Dagmar Hallotové si můžete 22. 1. 2015 zjistit, co vám nový rok chystá a s jakou vibrací se máte naučit žít. Doporučujeme všem návštěvníkům vzít si tužku a papír! Místo konání -přednášková místnost Kulturního domu Kopřivnice (2. patro – 3. podlaží), 18:00.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice