19. 11. 2021

V Kopřivnici startují dvě sbírky, jejichž cílem je zpříjemnit nadcházející zimní období, a zejména advent, lidem bez domova. Tou první je tradiční předvánoční sbírka oblečení pořádaná Armádou spásy, druhou je finanční sbírka zaměstnanců radnice na večeři v rámci Vánočního setkání pro osoby bez přístřeší.

První sbírka je vyhlašována každoročně a je určená pro širokou veřejnost. Máte-li doma teplé oblečení, které již sami nenosíte, udělejte dobrý skutek a darujte je potřebným. S příchodem chladného počasí potřebujeme pro své klienty zejména teplé kousky. Největší zájem je o ponožky, spodní prádlo, čepice a rukavice, které jsou v dobrém stavu.

Čisté oblečení je možné odevzdávat až do 20. prosince v Klubu Kamarád na ulici Francouzské, a to každý všední den od 12 do 16 hodin, nebo v kanceláři Prevence bezdomovectví na ulici Horní každé úterý od 8 do 17 hodin a každý čtvrtek od 8 do 11.30 hodin.

 

Druhou sbírku se rozhodlo uspořádat město Kopřivnice mezi svými zaměstnanci. Ti mohou darovat libovolný příspěvek na večeři, kterou chce Armáda spásy zpříjemnit osobám bez přístřeší Vánoční setkání, pořádané 23. prosince v komunitním centru PětKa. Loni se za stejným účelem podařilo vybrat přes šest tisíc korun, což plně pokrylo náklady na večeři pro 35 osob a přebytek byl využit na nákup potravin na štědrovečerní večeři pro vybrané uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, kteří byli v tíživé finanční situaci a nemohli své rodině zajistit plnohodnotně strávený Štědrý den.

 

Štramberské pečení perníčků 19. listopadu 2021. Maminky, babičky, tetičky, přijďte upéct perníčky pro vaše dětičky. Napečete společně dětem vánoční dobroty a odměníte je za jejich zpívání u vánočního stromu. S sebou si vezměte váleček a vykrajovátka. Občerstvení je na místě zajištěno. Pečení bude probíhat od 16:00 hod. v kuchyňce kulturního domu.

 

Vánoční jarmark pro dobrou věc na Hukvaldech 20. listopadu 2021. V okolí penzionu Roubenka na Horním Sklenově proběhne od 9:00 hod. Vánoční jarmark pro dobrou věc. Jako každoročně pro Vás bude přichystáno spoustu stánků s rukodělnými výrobky od keramiky po dekorační textil, najdete zde háčkované ozdoby a hračky, věnce, bižuterii, vánoční ozdoby, kovářské výrobky a jiná překvapení. Kromě toho Vás bude čekat i mnoho různých dobrot k snědku a občerstvení na zahřátí. Pro děti bude již pátým rokem připraven starodávný kolotoč, bude na ně čekat koník Orel, bude se malovat na obličej, střílet z luku a tvořit v kovářské dílně pod vedením uměleckého kováře Jindřicha Veselého. Dospělí si budou moci nechat vyložit karty a určit karmu u paní Mgr. Bronislavy Havlové.

 

Vlčovjanské páleníčko v sobotu 20. listopadu 2021. Soutěžit budeme v nejlepší domácí pálence a domácí klobásce. Chcete zjistit, jak Vaše pálenka nebo klobása chutná ostatním? Neváhejte a zaregistrujte se do soutěže. Přihlásit se může kdokoli a odkudkoli starší 18 let. Akce proběhne v Komunitním centru Vlčovjan od 13:30 hod. Od rána budeme vařit kotlíkový guláš, venku zapálíme oheň, narazíme sudy s pivem.

Vlčovská štamprle 2021

Hodnocení soutěžních vzorků: Každý návštěvník starší 18 let obdrží při vstupu 3 soutěžní žetony, které následně při degustaci odevzdá soutěžním vzorkům dle svého uvážení.

Přejímka soutěžních vzorků + uzávěrka soutěže bude probíhat v pátek 19.11. od 18:00 do 20:00 a v sobotu 20.11. od 10:00 do 12:00. Každý vzorek bude přelit do soutěžní lahve a opatřen soutěžním číslem (bez vědomí soutěžícího).

Podmínky účasti v soutěži:

•starší 18 let

•zaregistrovat minimálně 0,5l soutěžního vzorku v době registrace viz výše

•každý pěstitel může soutěžit s více jak jedním vzorkem (např. jiný druh pálenky nebo jiný ročník apod.)

•každý vzorek bude soutěžit pod jiným soutěžním číslem

Degustace domácích klobás spojená se soutěží o nejlepší klobásu – Vlčovská klobása 2021

Bude probíhat podobně jako degustace pálenek. Vzorky musí být pouze domácí výroby. V případě, že se prokáže, že soutěžní vzorek je průmyslové výroby (zakoupený v masně), bude ze soutěže vyřazen.

Lze zaregistrovat minimálně 6ks klobás (soutěžního vzorku) v době registrace.

 

Adventní kalendář. Zapomeňte na klasické komerční čokoládové adventní kalendáře, ze kterých zůstane plno odpadu. Vyrobte dětem zajímavý a udržitelný adventní kalendář. Potěšíte tím nejen děti, ale i přírodu. Tvoření adventního kalendáře bude probíhat od 14:00 hod. do 17:00 hod v biskupském enviromentálním resortu HUBERT Hukvaldy.

  

Robinsoni na pustém ostrově – Štramberk 21. listopadu 2021. Interaktivní divadlo ZuMadlo zve všechny děti i jejich rodiče do DDM Štramberk. Od 10:00 se zde bude hrát příběh, ve kterém si mohou zahrát i děti. Také se bude tancovat, zpívat a vyrábět něco na památku.

 

Večírek na rozloučenou. Jak určitě mnozí z Vás slyšeli, Lašské muzeum v Kopřivnici čekají v příštích měsících velké změny. Expozice věnované Zdeňku Burianovi a kopřivnické keramice na čas zmizí, sbírkové předměty se přesunou do depozitářů a celé jedno patro muzea bude od poloviny příštího roku věnováno osobnosti Emila Zátopka, který se v Kopřivnici v roce 1922 narodil.

21. listopadu, kdy bude Lašské muzeum ve své nynější podobě naposledy, proběhne rozlučkový večírek. Ve 13:30 hod. se můžete těšit na komentovanou prohlídku expozic, na 15:00 hod. je naplánovaný koncert souboru Lašského krále „Ukvalská lidová poezie v písních“ a závěrem v 16:30 hod. proběhne opět komentovaná prohlídka expozic (i s malým překvapením). Budete-li tedy mít volné nedělní odpoledne, zastavte se do Lašského muzea, rádi Vás tam uvidí.

 

V Mezigeneračním centru Harmonie pro všechny v Kopřivnici na ulici Sokolovské se bude v neděli od 14:00 hod. konat Vánoční jarmark. Těšit se můžete na tvořivé dílničky pro malé i velké a mnoho rukodělných výrobků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice