19. 4. 2019

Medvědice, kterou ochránci přírody odchytili a nasadili jí monitorovací obojek, se pohybuje v blízkosti Hukvald. Na místě ji zahlédli turisté. Informována byla policie, správa hukvaldské obory i vedení obce Hukvaldy. Medvěd, který se v Beskydech a nyní i v okolí Hukvald pohybuje, je přísně chráněný. Pohybuje se v porostech mimo otevřenou krajinu a to hlavně v nočních hodinách. Během dne s největší pravděpodobností spí. Přesto je nutné, aby se turisté pohybovali po značených turistických trasách a byli informováni, jak se při setkání s šelmou zachovat. Nejdůležitější je zachovat klid. Vyhnout se přímému pohledu do očí, zůstat stát a nechat medvěda odejít. Rozhodně není vhodné utíkat. Občané by měli v případě, že medvěda zahlédnou, informovat policii, Krajský úřad MSK nebo Správu CHKO Beskydy na čísle 571 654 293. V případě nutnosti zásahu povoluje výjimku na odchyt, rušení či usmrcení medvěda Správa CHKO, pokud se zvíře pohybuje na jejím území. V ostatních případech rozhoduje Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

 

Policisté v Moravskoslezském kraji budou v následujících dnech ve zvýšené míře preventivně působit na účastníky silničního provozu. V souvislosti s velikonočními svátky proběhne od 17. do 22. dubna 2019 dopravně bezpečnostní akce. Při této budou policisté intenzivně kontrolovat dodržování právních předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

 

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že na novou sezonu se připravuje rozhledna na bílé hoře. Pro zájemce o Od 1. dubna byla upravena provozní doba sběrného dvoru na ulici Panská. V pracovní dny je otevřeno od 8 do 18 hodin. Mimořádně bude otevřeno o velikonocích od 19. do  22. 4. 2019. Výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Nabídne se Vám volný rozhled téměř do všech stran, V případě pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna letos vstoupí do své 19. sezony. Běžná otevírací doba začíná 27. 4. 2019.

 

Kopřivnický zimní stadion se brzy promění na celoročně užívané sportoviště. Tradiční ledovou plochu bude v jarních a letních měsících střídat nová multifunkční plocha nabízející vyžití pro další sporty. Lední hokej, krasobruslení, inline hokej, hokejbal, florbal, badminton, bruslení veřejnosti klasické i na inline bruslích. To je základní výčet sportovních aktivit, které se již brzy budou dát provozovat na kopřivnickém stadionu. Provoz multifunkční plochy na stadionu by měl začít po velikonočních svátcích

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v pátek 19. dubna. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí ve Štramberku. Dozvíte se to nejzajímavější z historie a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. A mnoho dalšího.

 

V pátek 19. dubna od 14.00 hod. na ploché dráze v Kopřivnici se uskuteční závod 1. ligy družstev. Kopřivnický tým pod hlavičkou WALBO RAILWAY Kopřivnice vstupuje po 21 letech do ligové soutěže, kde se utká na domácí dráze proti týmům Zlatá Přilba Pardubice, Markéta Praha a Speedway Club Žarnovice.

 

V sobotu 20. dubna od 13.00 hod. v rámci ke Dni Země si město Kopřivnice připravilo pro všechny děti zábavné soutěžní odpoledne Pohádkový les. Start u Kamenárky. Připraveny jsou dva okruhy. Žlutý okruh vede kolem rozhledny Bílé hory. Červený okruh vede kolem Kamenárky. Můžete se těšit na pohádkové bytosti, u kterých budete podrobeni zkouškám a především jarní přírodu. Za zvládnuté úkoly obdrží děti na konci drobou odměnu. Startovné 30 Kč.

 

V sobotu 20. dubna od 15.00 hod. v Piaristické zahradě se uskuteční koncert slovenské world music skupiny Banda. V případě špatného počasí se koncert uskuteční v Piaristickém klášteře. Vstup volný.

 

Kulturní dům Příbor pořádá v sobotu 20. dubna od 19.00 hod. koncert Nejkrásnější světové písně v podání Andrei Kalivodové, Jakuba Pustiny a Marty Maškové.

 

V sobotu 20. dubna od 19.00 hod. v Městském pivovaru Štramberk se uskuteční tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou. Tentokrát vystoupí Pramínky z Kopřivnice.

 

V neděli 21. dubna od 10.00 hod. si hrad Hukvaldy připravil tradiční velikonoční trhy. Připraveny budou tematické dílny a ukázky tradičních řemesel, beseda o velikonočních zvycích a tradicích, a v neposlední řadě zahájíme výstavu velikonočních pohlednic. Pro radost nám zahraje skupina dobové hudby Devětsil ze Štramberka.

 

Divadýlko Mrak v kopřivnickém kině: Velikonoční pohádka. Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. Holčička Andulka, poučena babičkou – se snaží úzkostlivě dodržovat řadu rituálů a zvyků, které jsou spojeny s oslavou probouzející se přírody. „O jedno vejce se má každý rozdělit – jednu polovičku snísti sám – druhou jinému dít – vzpomene-li si, když zabloudí, s kým vajíčko jedl – najde cestu…“, a tak snědením vajíčka, zpečetí Andulka nové přátelství s Pepinou, která ji zasvětí do obyčejů jakými je vynášení morény (zimy) či přinášení lítá (jara). Pohádka pro děti se odehraje v neděli 21. dubna od 15.30 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice