19. 4. 2024

Filmový klub: přesun páteční projekce i koncertu: Pátek 19. dubna – z důvodu nepříznivého počasí přesun programu do Kulturního domu Kopřivnice.
V 19:00 hodin se představí koncert dětské kapely ze Základní školy 17. listopadu Kyselé rybičky
Ve 20:00 hodin  projekce prvního celovečerního filmu o české přírodě PLANETA ČESKO, který díky nejmodernějším technologiím ukazuje fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka.

 

Keramika nejen v kuchyních našich babiček, pátek 19. 4. do 16 hodin, Muzeum Novojičínska ve Frenštátě. Výstava užitné a dekorativní keramiky, doplněná o dobový nábytek, textilie a předměty v Muzeu Novojičínska ve Frenštátě pod Radhoštěm představí výrobky místních a regionálních keramických dílen a továren.

 

Pilotem ultralehkého letadla. KDY: sobota 20. 4. od 9 do 18 hodin, letiště Mošnov. Akce pro milovníky létání a ultralightů. Povídání s instruktory o této tématice a seznamovací let ultralightem v době trvání 20 minut.

 

Burianův svět ve Štramberku, sobota 20. dubna 9 až 16 hodin, Muzeum Zdeňka Buriana. Kdo by ho neznal? Zdeněk Burian a jeho svět, takový název má výstava, kterou můžete navštívit v Muzeu Zdeňka Buriana ve Štramberku.

 

Krylování – koncert k výročí Karla Kryla, pátek 19. dubna (19 h.), Klub Parník, Mor. Ostrava a Přívoz. Letos si připomínáme dvě výročí spojená s básníkem a písničkářem Karlem Krylem – dubnové (80. let od narození) a březnové (30. let, od doby, kdy nás nečekaně opustil). Písně Karla Kryla ožijí v podání hudebníka Jana Kynčla, který v průběhu večera zahraje průřez celou tvorbou a podělí se i o osobní vzpomínky na tohoto barda. Večer bude dále zpestřen besedou s režisérem Dušanem Rapošem, osobním Krylovým přítelem, jenž o něm natočil dokument s názvem „Karel Kryl: Kdo jsem…?“. V druhé polovině koncertu bude Janu Kynčlovi sekundovat houslista Libor Kotas. Přijďte si společně připomenout „básníka s kytarou“, jehož osud byl bytostně spjat s Ostravou, kde natočil své první album Bratříčku, zavírej vrátka.

 

PÁTEK 19. DUBNA 2024, DIVADLO: Ryba ve čtyřech, Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. Černá komedie o starém sluhovi pracujícím u třech neprovdaných sester. Karolína po smrti rodičů převzala veškerou zodpovědnost jak za mladší sestry, tak i za rodinný pivovar. Kdo by jí měl za zlé, že je panovačná a přísná. Cecílie, prostřední sestra, se nemusí o nic starat – miluje dobré jídlo, přehnaně pečuje o svůj zjev. A benjamínek Klementýna celý život poslouchá pořád dokola: „Jsi nejmladší, musíš, nesmíš.“. A sluha Rudolf? Ten dlouhá léta pomáhá sestrám nejenom v domácnosti, ale postupně se stane i jejich milencem. Všechny služby vykonává bez reptání a zcela dobrovolně s vidinou slíbené štědré finanční odměny, která mu má připadnout po jejich smrti. Jenže co když to bude on, koho si dáma s kosou odvede jako prvního…? Kulturní dům 19:30

 

SOBOTA 20. DUBNA 2024-Komentované prohlídky expozice v CETRAT Příbor u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Termíny komentovaných prohlídek expozice „Zaniklý svět rukodělné výroby“: 9:00 – 10:00, 10:30 – 11:30, 12:30 – 13:30, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30.

Následuje Noc v muzeu s archaickými technologiemi. Za starých časů lidé věřili, že po klekání ožívá nadpřirozený svět, a stejně tak ožije v nočních hodinách zaniklý svět rukodělné výroby v CETRAT Příbor. Od 18:00 do 24:00 si budou moci návštěvníci projít expozici „Zaniklý svět rukodělné výroby“. Pro návštěvníky jsme připravili neobvyklou podívanou. Ožijí nejen expozice a muzejní předměty, ale také některé ze starých technologií našich předků prostřednictvím muzejníků, kteří se na tento večer stanou součástí expozice.

 

SOBOTA 20. DUBNA 2024-2. ročník Kopřivnického Gastrofestivalu, který se koná v krásném prostředí areálů kavárny Vily Machů. 10:00 – 18:00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice