2. 10. 2019

Místní akční plán v novém školním roce nabízí zajímavé rodičovské kurzy. Kopřivnice – S novým školním rokem přichází Místní akční plán ORP Kopřivnice II (MAP II) s nabídkou kurzů pro rodiče dětí a žáků. ve středu 2. října 2019, se bude diskutovat o jedech a protijedech v komunikaci mezi rodinnými příslušníky. „Chceme touto cestou rodiče seznámit se současnými přístupy komunikace v rodině, navést je, jak rozvinout komunikaci, či jak zabránit zbytečným konfliktům s rodinnými příslušníky,“ okomentovala náplň semináře s názvem Jedy a protijedy v komunikaci v rodině Eva Kytková a dodala: „Komunikací účastníky provede erudovaný odborník a sociální pedagog v jedné osobě Milena Mikulková.“ V pořadí druhý seminář v novém školním roce se opět uskuteční v čase od 16 do 18 hodin. Vstup zcela zdarma.

 

Plavecká soutěž měst nabídne možnost stát se reprezentantem Kopřivnice. Staň se reprezentantem Kopřivnice! Zapojili jsme se do Plavecké soutěže měst, která se uskuteční ve středu 2. října 2019. Věk nehraje roli, plavat za město může příští týden každý! Plavecká soutěž měst, která se uskuteční na Krytém bazéně Kopřivnice, má jednoduchá pravidla. „Ženy, muži, malí i velcí si mohou v daný den, v letošním roce ve středu 2. října, zkusit libovolným stylem na čas zaplavat trať o délce 100 metrů,“ uvedla za organizátory v Kopřivnici Barbora Sopuchová, koordinátorka projektu Zdravé město s tím, že účastníci akce si budou moci nejen otestovat svou aktuální formu, ale zároveň se na chvíli proměnit v reprezentanta Kopřivnice. Plavat se ve středu 2. října 2019 bude v Kopřivnici od 6 do 21 hodin. V době od 8 do 13 hodin se soutěže zúčastní kopřivnické školy, od 13 do 14 hodin poplavou tzv. za město senioři. Ostatní mohou na krytý bazén přijít a odplavat svou „stovku“ kdykoliv během dne. „Všichni, kteří se rozhodnou Kopřivnici v této soutěži podpořit se mohou na krytém bazéně po odplavání zdržet. Dostanou hodinu plavání zdarma. Nutné bude pouze zaplatit vratnou zálohu za čip, která činí 100 korun,“ doplnila informace Barbora Sopuchová.

 

Kreativní dílnu na čtvrtek 3. 10. 2019 připravil Klub seniorů Kopřivnice, od 8:30, můžete si vyzkoušet různé techniky ručních prací a inspirovat se na dlouhé zimní večery.

 

Mateřské centrum Klokan zve na Kurz osobnostního rozvoje pro ženy „Rose“, začíná ve Čt 3. 10. 2019.od 9.00 – 11.30.

 

V pátek 4. října jste zváni na cestopisnou besedu Kateřiny Kadlusové a Františka Nykla s názvem Na Bramboře kolem světa. Přednáška s besedou v Akademické posluchárně Kulturního domu Kopřivnice začíná v 18:30 hodin.

 

Na pultech turistických informačních center Beskyd je k dispozici nový tištěný materiál Beskydy pěšky. Mapuje 31 známých i méně známých výletů napříč turistickou oblastí Beskydy-Valašsko a celkem nabídne na 360 kilometrů značených tras. Výlety jsou vhodné i pro rodiny s dětmi s kočárky. Matriál je připraven také v Polštině a je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje a Fondu cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

 

Pokračuje přednáškový cyklus mgr. Ladislava Cvíčka o spisovatelích ve vile machů. Přenášející pedagog pasoval Vilu na literární kavárnu, kde dostávají prostor autoři jak žijící, tak ti, co tvoří historickou podstatu české literatur, za což si rodina Machů zaslouží velkou pochvalu. Po sérii přednášek s podtitulem Spisovatelé pro radost je nyní otevřen cyklus s názvem Spisovatelé pro zamyšlení.

 

V letošním Týdnu knihoven od pondělí 30. září do pátku 4. října nabízíme všem zapomnětlivým čtenářům jedinečnou příležitost vrátit dlouho vypůjčené knihy bez sankčních poplatků – pokud vše vrátíte v pořádku, budou vám upomínky prominuty!

 

Od pondělí 23.9.2019 působí sociální pracovnice odboru soc. věcí a zdravotnictví v Centru Pětka. Tzn. lichý týden v pondělí v knihovně od 15.30 do 16.30, sudý týden v úterý v Klokanovi od 9:00 do 10:00. S jakými problémy se můžou občané obrátit o radu či pomoc na sociálního pracovníka? Pokud občan:

– má dluhy či finanční potíže (poradíme jak postupovat, na koho se obrátit, koho oslovit atd.),

– nemůže najít práci či má dotazy z oblasti pracovně právní,

– neví, na koho se obrátit při vyřizování různých dávek či nároků, zda má na dávku nárok, co je třeba doložit, případně pomoc při vyřizování těchto nároků,

– nemá přístup k vhodnému bydlení nebo má potíže související s bydlením,

– trápí ho problémy v rodině nebo ve vztazích,

– potřebuje pomoc při výchově dětí,

– potřebuje podporu při zvládání péče o sebe a domácnost,

– potřebuje podporu při překonávání překážek spojených se zdravotním či jiným hendikepem,

– potřebuje podporu při zvládání péče o své blízké, kteří jsou nemohoucí či nesoběstační

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice