2. 4. 2021

Pohádkový les tak trochu jinak. MŮŽETE CHODIT KDY SE VÁM TO HODÍ OD 1. 4.  2021 DO 21. 4.  2021

AKCE má dvě fáze první je CESTA a druhá je LES.
CESTA:
Začíná 1.stanoviště u kravína na severu u koziček všechny stanoviště( celkem jich bude 7) jsou označeny žlutým fáborem a u každého fáboru je v rozmezí dvaceti metrů viditelně schovaná kartička s kytičkou tu najděte a klidně zapište na papírek . Každé stanoviště máme vyfocené a ještě zveřejníme na stance Mateřské centrum Klokan , aby jste se neztratili na stanovišti č. 6. nebude kytička, ale úkol pro rodiče ,cesta Vás dovede na konec lesa a tam začíná druhá fáze les
LES:
Začíná prvním úkolem uveřejním fotku, protože dále se pokračuje už jen po fáborech ,ale ne u každého je úkol a nebudou ani fotky jen ta první.
Snad se Vám všem podaří najít všechna stanoviště PoZOR! letos jsou i úkoly pro rodiče !!! a my se budeme těšit na fotečky které nám pošlete s vaším souhlasem uveřejníme na stránce MC Klokan

A TAKY SE BLÍŽÍ DEN ZEMĚ, TAK CO TAKHLE VZÍT PYTLÍK A POMOCT MATIČCE ZEMI OD ODPADKŮ:-)?
MC Klokan bude Pohádkový les uklízet 22.4. 2021 kdo se chce připojit může – odcházet se bude v 9:00 hodin od Centra Pětka
Kdyby cokoliv info: na tel. čísle 731434659

 

Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice

V roce 1950, u příležitosti vzniku Světové zdravotnické organizace, byl 7. duben vyhlášen Světovým dnem zdraví. Kopřivnická radnice si tento den každoročně připomíná tím, že ve spolupráci s nejrůznějšími partnery organizuje akce na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Letos se zaměří především na propagaci dárcovství krve. Dárcovství krve je hrdinský čin, k němuž se mnozí těžce odhodlávají. Počet dárců v České republice tak v posledních letech klesá, a to v důsledku věku i různých onemocnění. „Rádi bychom povzbudili veřejnost, aby se nebála a přišla darovat krev. Vždyť kdo daruje krev, může zachránit život! Proto jsme ve spolupráci s novojičínskou nemocnicí připravili kampaň zaměřenou na tzv. prvodárce. Všichni lidé, kteří ve dnech 13., 20. a 27. dubna v době od 6:30 do 10:00 přijdou na transfuzní oddělení nemocnice Agel darovat krev poprvé, získají kromě dobrého pocitu také dárek Zdravého města Kopřivnice a balíček z kopřivnického bezobalového obchodu. Úterní termíny nejsou vybrány náhodou, ale na základě zkušeností nemocničního personálu, podle něhož chodí právě v úterý nejméně lidí,“ řekla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová, která sama půjde příkladem a v rámci kampaně daruje krev poprvé v životě. Spolu s ní se do transfuzního centra vypraví také další zástupci radnice, včetně místostarosty Reného Lakomého, garanta projektu Zdravé město Kopřivnice.
Kromě propagace dárcovství krve probíhají u příležitosti letošního Dne zdraví také akce zaměřené na podporu zdravého pohybu: „Situace je teď sice komplikovaná, ale i přesto se najdou možnosti, jak protáhnout svá těla. V prvé řadě je to pohyb v přírodě, který jsme ve spolupráci s domem dětí a mládeže chtěli lidem zpestřit výzvou Korunka a koruna Podbeskydí – jestliže zdolají 7, resp. 14, vrcholů v okolí Kopřivnice a zašlou nám své fotky, mohou získat symbolickou odměnu. A v neposlední řadě bych ráda zmínila možnost zatančit si s místními tanečními mistry Syrkovými, a to prostřednictvím youtube kanálu Kulturního domu Kopřivnice,“ doplnila výčet akcí ke Dni zdraví Ivana Holubová.

 

 

Během několika týdnů začnou úpravy frekventovaného přechodu pro chodce u budovy Komerční banky na ulici Čs. armády. Necelých jedenáct metrů dlouhý přechod přes vytíženou silnici druhé třídy bude rozdělen ostrůvkem s cílem zvýšit bezpečnost přecházejících chodců. Úpravy přechodu se začaly připravovat již na podzim roku 2019, kdy se město rozhodlo požádat o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury, ale kvůli reálným termínům jeho vyplacení byla realizace přesunuta až na letošní rok.
Součástí stavby bude nejen vybudování bezpečnostního ostrůvku, ale také úprava přilehlého chodníku, který vede kolem silnice ke Komerční bance a je ve špatném stavu. Nově upravený přechod bude odpovídat všem aktuálním normám z pohledu bezpečnosti a bezbariérovosti.
V průběhu stavby se řidiči projíždějící po této komunikaci musí připravit na určitá dopravní omezení. Průjezd místem stavby však bude vždy alespoň jedním jízdním pruhem možný.

 

V sobotu 27. března dopoledne probíhala celostátní dobrovolnická akce s názvem Ukliďme Česko. Jediným místem v Kopřivnici a místních částech, kde se akce konala, bylo okolí Větřkovické přehrady. Akci zorganizoval Roman Špaček spolu s Rudolfem Hlucháněm, provozovatelem tamního bufetu. Ti přes facebook vyzvali lidi, kterým není lhostejná přehrada a její okolí, aby se aktivně zapojili.
Do úklidu se zapojilo celkem pět desítek účastníků, a to nejen dospělí, ale i děti. Ti se rozdělili a za dodržování vládních opatření prošli okolí kolem celé přehrady.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice