20. 1. 2020

 

Nová turistická autobusová linka v Beskydech. Od 1. 1. 2020 je nově v provozu rekreační autobusová linka spojující Ostravu s Beskydy? Nástupní místa jsou také Frýdek-Místek, Příbor, Kopřivnice, Frenštát a Trojanovice a konečná na horním parkoviště na Pustevnách. Linka jezdí v sobotu a v neděli.

 

Zimní Bookstart pro děti má na programu knihovna v centru Pětka 21. ledna od 9 do 12 hodin. Ve stejný den od 18 hodin připravuje knihovna v kulturním domě přednášku Palestina: Země nezemě.

 

Ve středu 22. ledna od 18 hodin bude vyprávět Ladislav Cvíček o Janu Nerudovi ve Vile Machů. Ve stejnou dobu začíná v katolickém domě debata na téma klima s Lucií Smolkovou.

 

Kopřivnická radnice se rozhodla nahradit novoroční ohňostroj alternativní formou a tak ke konci roku lákala na laser show. Avizovaná novinka na prostranství před kulturní dům přilákala 1. ledna odpoledne mnoho lidí, přesto zhruba osmiminutová světelná projekce vyvolala nespokojenost, která se projevila především v diskuzích na sociálních sítích. Lidé měli možnost show vidět nejprve okolo půl páté, kdy ještě nebyla úplná tma, ale především na ni zamířily okolo 17 hodiny. To pomalu končil koncert skupiny Kámo, který také nebyl ušetřen kritiky, i když ve zcela menším měřítku.

Mimo negativního hodnocení celé světlené show se nejvíce na sítích diskutovalo o volbě tzv. tiché oslavy, kterou někteří majitelé zvířecích miláčků hájili a dále změna oslavy s ohledem na cenu, protože ohňostroj byl v předchozích letech o třetinu levnější. Novoroční laser show tentokrát vyšla na 60 tisíc korun. Okolo deváté večer připojil svůj komentář na facebook  také místostarosta Adam Hanus, který dal za pravdu všem kritickým reakcím a komentářům, že se tato akce nepovedla. A dále uvedl, že bychom měli být otevřeni změnám a současně přestat akceptovat polovičatá řešení. Vedení města uvedlo, že nespokojenost obyvatel vnímá a při plánování dalších oslav se bude rozhodovat i na základě těchto připomínek.

 

Také v letošním roce zajištuje městská firma Slumeko svoz odstrojených vánočních stromků. Ten se uskuteční každou lednovou středu. Lidé mají stromky odkládat k popelnicím na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

  

Až do 24. ledna může veřejnost připomínkovat nový Zdravotní plán města Kopřivnice pro období 2020 až 2022. Strategický dokument města, který zpracoval odbor sociálních věcí a zdravotnictví za přispění členů pracovní skupiny, je v tuto chvíli zveřejněn na webu města Kopřivnice. Elektronické připomínky lze zasílat na adresu pavla.zrunkova@koprivnice.cz . Listinou podobu plánu si mohou lidé vyžádat na Informacích kopřivnické radnice nebo informačním centru. Na stejných místech lze také odevzdat připomínky v písemné formě. Po zapracování připomínek budou Zdravotní plán města schvalovat zastupitelé.

 

Od 1. ledna letošního roku se změnila sazba místního poplatku za komunální odpad, základní sazba činí 540 Kč, snížená sazba pak 510 Kč. Platbu je možné provést osobně na pokladně kopřivnické radnice, poukázkou, sipem nebo elektronicky s uvedením přiděleného variabilního symbolu. Podrobnější informace získáte na ODDĚLENÍ SPRÁVY POPLATKU – odpady. Splatnost poplatku je do 30. června letošního roku.

 

Kopřivničané a také všechny obce sdružené ve Svazku regionu Novojičínska si od 1. ledna připlatí za stočné metru krychlového odpadní vody a to o necelých 6 korun více než v roce loňském. Cena stočného má letos činit 47,82 Kč za metr krychlový. Nárůst ceny vody mimo zvýšení nájemného a meziročních indexů elektrické energie ovlivnila také oprava usazovacích nádrží na čističce odpadních vod Kopřivnice v celkové výši téměř 3 miliony korun a podobnou částku stála vstupní čerpací stanice na čističce Nový Jičín.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice