20. 5. 2020

 Od pondělí 25. května 2020 budou linky příměstské autobusové dopravy ODIS provozovány v plném rozsahu podle platných jízdních řádů. Výjimkou budou linky číslo 441, 442, 443, 445, 531, 533 a 551, které budou i nadále provozovány dle výlukových jízdních řádů s omezením pro letní školní prázdniny. Linky 293 a 365 budou provozovány podle výlukových jízdních řádů s odlišným omezením. Podrobnější informace na www.kodis.cz.

 

Každý, kdo chce zviditelnit svoji firmu či živnost nebo získat nové zkušenosti a kontakty, má právě teď skvělou šanci. Není nic jednoduššího než se přihlásit do 15. ročníku podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a MONETA Živnostník roku 2020. V Moravskoslezském kraji se v roce 2019 přihlásilo 175 firem a 238 živnostníků.

Živnostníci, kteří mají minimálně jeden rok platné živnostenské oprávnění nebo malé a střední firmy s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun nemají na co nečekat! Přihlašovat se můžou do 18. června 2020. Prvních sto registrovaných získá roční předplatné Hospodářských novin. A pokud kdokoli ví o někom, kdo by měl v soutěži také být, platí možnost nominování ze strany zaměstnanců, zákazníků, známých nebo kolegů. Stačí poslat svůj tip na info@firmaroku.cz. I v letošním roce je součástí podnikatelských soutěží populární anketa Absurdita roku. Nominovat může kdokoli, a to do 25. května 2020 na info@firmaroku.cz. O vítězné absurditě rozhoduje veřejnost v on-line hlasování. Výsledky se dozvíme 10. června 2020.

 

Na realizaci akcí v rámci projektu Aktivní senior 2020 získala kopřivnická radnice dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši téměř 86 tisíc korun. Celkové náklady na realizaci dvacítky akcí přesahují 171 tisíc korun. Některé z plánovaných volnočasových aktivit díky nouzovému stavu nemohly proběhnout, proto budou přesunuty na podzim. Patří mezi ně různé kulturní, sportovní i turistické akce či vzdělávání. Podrobné informaci zájemci získají u Pavly Zrunkové, pracovnice sociálního odboru, která má akce pro seniory na starosti.

 

Stavba domova pro seniory v Kopřivnici má zase o něco jasnější kontury. V polovině minulého týdne dostal Moravskoslezský kraj zprávu z ministerstva, že uspěl se svou žádostí o dotaci. Rezort práce a sociálních věcí podpoří výstavbu prvního nového domova pro seniory v kraji částkou padesát milionů korun.

 

Zápisy do prvních tříd. Do osmi základních škol v Kopřivnici i místních částech rodiče přihlásili celkem 312 dětí, což je o čtyři více než vloni. Prozatím mají školy avizováno 46 odkladů, ale dalších 23 je v jednání. Kvůli nouzovému stavu pedagogicko-psychologické poradny nevyšetřovaly děti. Vzhledem k uvolňování opatření by do půlky června rodiče měli dostat vyjádření, zda by jejich dítě mělo odložit nástup do první třídy. Až na dvě školy byli všichni žadatelé uspokojeni. Z důvodu naplněné kapacity odmítli ve škole sv. Zdislavy 23 žadatelů a ve škole v Mniší odmítli přijmout jedno dítě z jiných důvodů. Nejvíce přihlášek do první třídy obdržela Základní škola 17. listopadu, a to 58, sv. Zdislava 54 a Emila Zátopka 51.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice