21. 10. 2011

K – GALERIE v Lašské vile: Výstava kreseb a animací Dity Krčové Ztracení kosmonauti a mořská panna. Zahájení výstavy v út 25. října v 17 hodin (Šustalova vila, út – ne 10 – 17 hodin).

 

Hledáme slogan k propagaci Lašské brány Beskyd. Pomozte nám najít slogan pro turistickou oblast Lašská brána Beskyd! Něco pro inspiraci: „Lašská brána Beskyd – bydlí se tu hezky!“

 

Zcela netradiční pořad se chystá v kulturním domě na středu 26. 10. 2011.  Připravuje se poslechová diskotéka, kterou bude moderovat Ron Adams. Více nežli v roli dýdžeje je znám na pozici generálního ředitele Tatry, a.s. Poslechovou diskotéku u nás povede poprvé. Diváci se mohou těšit především na hudbu 50. a 60. let.

 

Strašidla na Šostýně, 9. ročník, pátek 28. 10. 2011 (státní svátek): Nejenom rodiče s dětmi zveme na zábavně-naučnou stezku, na které budete mít možnosti poznat okolí hradu Šostýn a potkat historické postavy strašidla.Začátek cesty bude vu Husovy lípy v Kopřivnici (naproti koupališti), kde každý účastník obdrží strašidelnou kartu a poté mu bude ukázán směr cesty. U strašidel bude pak muset splnit neobyčejné úkoly. Na každého malého odvážlivce samozřejmě čeká sladká odměna. Těší se na Vás Hejkal, Vodník, Hradní pán, Oblud a Žalud, Kat, čarodějnice, Bílá paní, Smrťák, … Na startu/v cíli Vás určitě mile překvapí bohatost občerstvení. Klobásky, medovina, pro děti popcorn či něco sladkého,  pro dospělé něco na zahřátí!

 

28. října si Česká republika připomene jeden z nejdůležitějších mezníků v historii naší země, a to Den vzniku samostatného československého státu. Při této příležitosti zve město Kopřivnice všechny občany k tradičnímu vzpomínkovému setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 27. října 2011 od 16 hodin u pomníku Tomáše G. Masaryka.

 

Práce na dokončení zprůjezdnění krajské komunikace vedoucí z Kopřivnice směrem na Hájov finišují. Zhruba týdenní zpoždění způsobily překážky v trase kanalizace. Provoz na této vytížené silnici bude do 23. října zcela obnoven.

 

8. 11. 2011 od 16 hodin proběhne v jídelně ZŠ M. Horákové diskuzní setkání Masarykova dem. hnutí s názvem „TGM a současnost“. Tentokrát bude zaměřeno na téma politická zodpovědnost. Přijedou klasičtí hosté (Pecháček, Kubíčko, Šiklová, Jalůvka, Šula a další) a zvána je široká veřejnost. Setkání bude předcházet schůze klubu Masarykova dem. hnutí a před jídelnou budou vystaveny výtvarné práce žáků školy na téma Masaryk..

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice