21. 2. 2022

 

Diváci KTK se nemusí znepokojovat sporem, který vznikl mezi společností FTV Prima a operátorem O2 Czech Republic ohledně ukončení distribuce signálu Primy pro platformu O2 TV. Pro naše diváky, kteří se na nás obrátili s dotazem, zda se tento spor nějak dotýká programů Primy v KTK máme jednoduchou odpověď – projednávané vypnutí Primy se klientů KTK nijak netýká. Prima bude i po 1. březnu v naší kabelové televizi přenášena beze změn.

 

Diváci KTKdigi mají k dispozici další dva programy v HD kvalitě v programovém balíčku – Rozšířená nabídka. Jde o kanály Nova Sport 1 a Spektrum. Podrobné informace i postup, jak správně řešit případné problémy najdete na webové stránce www.ktkdigi, v záložce Přechod na vysílání v HD rozlišení.

Nabídka KTKdigi byla rozšířena o další stanici ve vysokém rozlišení. Filmový kanál Filmbox Stars byl překlopen z SD do HD rozlišení. Tento kanál je poskytován jako placený v rámci balíčků KTKdigi. Diváci jej najdou v balíčku Rozšířená nabídka plus společně s FilmBox Family, Premium a Arthouse.

Provozovatel služby HBO GO 8. 3. 2022 nahradí stávající platformu novým systémem HBO Max.  Pro instalaci nové verze je nutno své zařízení znovu registrovat.  Zadejte svůj e-mail a heslo HBO Max (původní přihlašovací údaje pro HBO GO). Některá zařízení zobrazí aktivační klíč a uživatel musí dokončit aktivaci zařízení na počítači na stránce HBO Max. Webová stránka HBO GO bude automaticky přesměrována na HBO MAX. Služby nebudou existovat společně.  Služba HBO GO bude nahrazena HBO Max v den spuštění.

 

KARNEVALOVÝ BOOKSTART V KNIHOVNĚ – ÚTERÝ 22. 2. 2022, OD 9:00 DO 12:00 HODIN, POBOČKA KNIHOVNY SEVER V KOMUNITNÍM CENTRU PĚTKA. URČENO PRO DĚTI OD 0 DO 3 LET A JEJICH DOPROVOD

 

JAN HUSÁK: NORSKO A ŠPICBERKY – ÚTERÝ 22. 2. 2022, AKADEMICKÁ POSLUCHÁRNA V KULTURNÍM DOMĚ, 18:00 HODIN, ZÁŽITKY, ZKUŠENOSTI A FOTOGRAFIE ZE ČTYŘ VÝPRAV DO NORSKA

 

Po zimní přestávce byly opět zahájeny stavební práce v centru města, nejprve došlo od 8. února k částečnému omezení průchodu horní částí centra, kde začala probíhat plánovaná výstavba kanalizace. Ta je součástí projektu revitalizace a díky tomu došlo i k zúžený průchodu danou lokalitou. V horní části úprav dojde i přípravě místa, kde bude v září umístěna socha Emila Zátopka. V prostoru před kulturním domem byly zahájeny práce na odvodnění. To vše realizují pracovníci firmy Geosan s cílem, aby byl připraven systém odvodnění plochy v centru města a byla vybudována dešťová kanalizace, která bude svádět vodu do připravované retenční nádrže. Drobnější práce mají probíhat i v souvislosti s přípravou základů pro Lašskou bránu, tedy budoucí stavební dominantu centra. Předpověď počasí pro další období zatím vyznívá pro stavbaře příznivě a celková rekonstrukce centra města by měla být dokončena v polovině příštího roku.

  

Radnice zveřejnila letošní termíny obřadů, kdy starosta přivítá nové občánky města. První termín je plánován na 17. března. Následuje 7. duben, 9. červen, osmé září a poslední termín připadá na 10. listopadu. Lidé, kteří mají zájem o slavnostní přivítání svých dětí by měli domluvit s Ilonu Mazalovou z oddělení vnějších vztahů prostřednictvím uvedených kontaktů. Tel.: 556 879 436, E-mail: ilona.mazalova@koprivnice.cz

 

Moravskoslezský kraj opět vyhlašuje Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Do soutěže se mohou hlásit firmy, obce, organizace veřejného sektoru a živnostníci. Kraj také vyzývá občany, aby zasílali nominace do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje, do konce března 2022. Slavnostní vyhlášení je plánováno na letošní květen.  Vloni se naší osobností stala spisovatelka Karin Lednická. Nominace zasílejte elektronicky přes  elektronický formulář na stránkách MSkraje.

  

Kurzy  s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky začaly v únory v novojičínské nemocnici. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i  rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení.  Kurz má kapacitu 10 maminek.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice