22. 12. 2014

 

Vánoční prázdniny budou i ve školkách. Letos mají žáci ze základních a středních škol jedny z nejdelších vánočních prázdnin, neboť do školy jdou naposledy v pátek 19. prosince a znovu do lavic usednou až v pondělí 5. ledna. Tato skutečnost také ovlivňuje potřebu rodičů umístit mladšího sourozence do školky stejně jako to, že si hodně lidí vybírá mezi svátky dovolené. Zatímco Mateřské školy Kopřivnice, p. o., budou v pondělí 22. a v úterý 23. prosince mít omezený provoz a v době mezi vánočními svátky a Novým rokem budou uzavřeny, Mateřská škola Polárka při ZŠ a MŠ Kopřivnice 17. listopadu bude uzavřena z důvodu malého zájmu rodičů už od 22. prosince. Děti se do školky vrátí společně s žáky této školy až 5. ledna.

 

 

Kontaktní místo KTK bude z provozních důvodů v době 23. 12. 2014 do 8. 1. 2015 UZAVŘENO.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době vánočních svátků: Půjčovna a čítárna (kulturní dům) i pobočka Sever (ul. Francouzská) budou v období 22. prosince 2014 – 2. ledna 2015 uzavřeny. Obě knihovny otevřou opět v pondělí 5. ledna 2015.

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy. Charakteristika bytové jednotky: Obránců míru 704, 1 + 2 o celkové ploše 54,26 m2, 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna s WC, balkón, sklep. Nabídka přistoupení k závazku – horní hranice není omezena, Minimální nabídka přistoupení k závazku – 40 000 Kč. Nabídka platí od 04. 12. 2014 do 22. 12. 2014.

 

 

Kopřivnická sportoviště budou před Vánocemi zdarma. Město Kopřivnice se rozhodlo podpořit zdravý životní styl místních obyvatel a připravilo pro ně předvánoční dárek v podobě bezplatného vstupu na nejoblíbenější sportoviště. V pondělí a úterý před Vánocemi, tedy 22. a 23. prosince, mohou Kopřivničané navštívit krytý bazén, zimní stadion a lyžařský areál zcela zdarma. Sportoviště budou přístupná v běžné provozní době.

Největším lákadlem bude zřejmě krytý bazén, kde si budou moci návštěvníci od 10 do 19 hodin nejen zaplavat, ale také vyzkoušet saunu, vířivku a další možnosti relaxace v nedávno otevřené přístavbě. Nutno složit zálohu na čip.

Ledovou plochu zimního stadionu budou moci Kopřivničané bezplatně využít v době bruslení veřejnosti, tedy po oba dva dny od 14:30 do 16:15.

Pokud budou 22. a 23. prosince dobré lyžařské podmínky, mohou si lidé přijít do areálu Pod Červeným kamenem zdarma zalyžovat v době od 9 do 16 hodin, nebo zkusit večerní lyžování od 16:30 do 20 hodin.

 

 

Ve dnech 26. 12. a 1. 1. 2015 bude uzavřena pokladna na informačním centru. Lístky se budou prodávat přímo před kinem. Na všechna představení v těchto dnech nebudou možné rezervace.

 

 

Ve středu 31. prosince 2014 a v pátek 2. ledna 2015 bude Městský úřad Kopřivnice uzavřen. Dále dojde k omezení provozní doby pokladny, která bude v pondělí 5. ledna 2015 otevřena od 10 hodin.

 

 

Štědrý večer ve středu 24. 12. 2014 můžete prožít například v Čajovna Mandala.

 

 

Distribuce kopřivnických kalendářů začala. Již devátým rokem vydává Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají od města jako dárek. Kalendář na rok 2015 je věnován 110. výročí narození známého kopřivnického malíře Zdeňka Buriana a obsahuje výběr dětských výtvarných prací vytvořených na jeho počest. Jedná se o obrázky, které vznikly v rámci výtvarné soutěže Svět pohádek, dobrodružství a fantazie. Do letošního 11. ročníku této soutěže se zapojili žáci několika základních škol z Kopřivnice a Štramberka, včetně pořádající ZUŠ Zdeňka Buriana. Zdrojem inspirace jim byly pohádky, dobrodružné knihy, exotické krajiny, báje, mýty a příběhy z celého světa. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář opět upozorňovat na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad apod. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začala tento týden a všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice