22. 2. 2012

 

Na přelomu roku vybírali Kopřivničané lokality, kde budou v letošním roce vybudována zpevněná kontejnerová stání na tříděný odpad. Odbor životního prostředí vytipoval třiadvacet lokalit, kde jsou v současné době kontejnery na nezpevněných plochách, komunikacích, nebo kde zcela chybí. Lidé pak mohli v anketě na internetových stránkách města hlasovat pro některou z těchto lokalit, případně navrhnout další. Do ankety se zapojilo 78 lidí, kteří nejčastěji hlasovali pro úpravu kontejnerového stání na ulici Záhumenní v blízkosti křižovatky Pod Palárnou. S návrhy budoucího vzhledu upravovaných kontejnerových stání se mohou občané dotčených lokalit seznámit na veřejném diskuzním setkání, které se bude konat ve středu 22. února 2012 od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice.

Seznam lokalit, v nichž by se měly realizovat úpravy:

1. Záhumenní

2. Francouzská 1206

3. Komenského

4. Pod zahradami 1292/3

5. Sluneční

6. Česká u mateřské školy

7. Mniší KD

8. Bezručova – Jilemnického

9. K Pasekám

10. Obránců míru – Javorová

11. Příborská u podchodu

12. Pabla Nerudy

13. Mniší horní konec

14. Sadová

15. Havlíčkova

Úpravy výše uvedených kontejnerových stání proběhnou v rámci projektu Realizace místní Agendy 21 aneb Živá Kopřivnice financovaného z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. V rámci dalších městských projektů budou realizovány rovněž úpravy stání na ulicích Kadláčkově a Na Pinkavce.

 

Občanské sdružení Hájenka a Regionální muzeum v Kopřivnici zve na přednášku o tradičních odrůdách ovocných dřevin, jejich historii a současném využití, která se koná ve čtvrtek 1. 3. 2012 od 16h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Vstup volný.

 

KDK nabízí akční prodej vstupenek na Sněženkový ples 1+1 zdarma, Ti, kteří si již vstupenky zakoupili, budou mít možnost po předložení zakoupené vstupenky obdržet další zdarma. Ples se koná v pátek 2. 3. 2012.

 

Fojtství chystá další zabíjačku. V sobotu 25. února 2012 jsou všichni milovníci vepřových hodů opět zváni na zabíjačku do areálu Muzea Fojtství. Od 9 hodin zde bude možné zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Zabíjačka bude probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka, který na letošním rožnovském masopustu získal 1. místo v soutěži o nejlepší valašskou tlačenku. Návštěvníkům Muzea Fojtství nejprve předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, od 14:30 bude následovat bourání prasete. Příchozí budou moci ochutnat zabijačkovou polévku, guláš a řadu dalších tradičních vepřových výrobků.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice