22. 2. 2016

 

Poprvé mohli ve čtvrtek 18. února obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm sledovat na internetu přímý přenos ze zasedání zastupitelstva města. Zájemci jej mohli sledovat na https://www.tvbeskyd.cz/primy-prenos/. Zastupitelé schválili na posledním loňském zasedání živá vysílání ze zasedání zastupitelstva do konce roku. Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová k tomu poznamenala, že město poté vyhodnotí zájem a odezvu u obyvatel, a v případě, že poznatky budou kladné a zastupitelstvo schválí finanční prostředky, bude město pokračovat v přímých přenosech ze zasedání zastupitelů i v příštím roce.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Obránců Míru za podmínky přistoupení k dluhu. Byt je určen všem zájemcům starším 18 let, kteří nemají žádné dluhy po splatnosti vůči městu Kopřivnice. Vyplněnou přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 29. února do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Statistiky trhu práce počátkem roku 2016 se vyvíjely podle očekávání. Na Novojičínsku opět nepatrně přibylo nezaměstnaných. O něco méně je také volných pracovních míst. Podíl nezaměstnaných v okrese NJ je 5,31% a na Kopřivnicku 5,1%. Nejvyšší nezaměstnanost si stabilně drží Odersko, následuje Novojičínsko,  Kopřivnicko , Frenštátsko  a Bílovecko . Nejnižší podíl nezaměstnaných měla v lednu obec Závišice (2,59 %) . Kopřiovnice nabízí  846 pracovních míst, na Novojičínsku je jich celkem 2287. O jedno volné místo tak usilovalo 2,5 uchazeče. Firmy aktuálně shánějí především nástrojáře, řidiče, prodavače ale také zedníky, kamnáře, seřizovače, kuchaře, číšníky či obsluhu čerpacích stanic.

 

Někteří diváci KTK mohli zaregistrovat, že došlo ke změně formátu u některých programu z MPEG2 na MPEG4. Příkladem toho jsou TV Regina nebo polský program TVP info. U VŠECH SD SET-TOP-BOXŮ SE ZMĚNA PROJEVUJE TAK, ŽE  program  se naladí, ale nehraje nebo je slyšet pouze zvuk bez obrazu, nebo  se na obrazovce objeví upozornění  „Zakódovaný kanál“. Do budoucna lze očekávat, že stanic,  které budou program vysílat ve formátu MPEG4 bude postupně v síti v KTKdigi přibývat. Příjem formátu MPEG 4 je možný jen na HD Set-Top-Boxech a na HD televizorech vybavených MPEG4 dekodérem. Zda je program HD nebo SD/MPEG4 se diváci mohou dozvědět na stránkách www.KTKdigi.cz.

 

V úterý 23. února 2016 pokračuje další část projektu Aktivní senior 2016, připravena je novinka – Křeslo pro hosta. Setkání začíná ve 14. 00 v klubu důchodců.

 

Finále mini Koprstar se zúčastnilo 36 zpěváčků z 5 školek. Děti byly vybrány porotou z kastingů, které probíhaly na MŠ (Francouzská, Česká, Zahumenní, Jeřabinka a I.Šustaly) minulý týden zhruba ze 120 dětí. Porota finále ocenila ve 3 kategoriích nejlepší zpěváčky a na závěr vybrala celkového vítěze, který obdržel titul miniKoprstar 2016. Titul získala Anička Galvánková z MŠ Jeřabinka s písní Bačkorka z kat. 6-7let.

 

Tradiční anketa Nejúspěšnější sportovec Novojičínska roku 2015 už začala. Slavnostní galavečer a vyhlášení nejlepších sportovců se uskuteční 8. března v Beskydském divadle v Novém Jičíně. Výkonný výbor okresního sdružení České unie sportu Nový Jičín vybral 21 kandidátů, v letošním roce budou ocenění ti nejlepší v kategoriích jednotlivec, kolektivy, trenéři, cvičitelé a handicapovaní. Hlasovací kupóny pro Cenu Sportovní hvězda najdou čtenáři v Deníku ve středu 24. Února. Vloni se sportovní hvězdou Deníku stala krasobruslařka z FSC Kopřivnice Klára Štěpánová. Nominováni jsou kopřivničtí sportovci: plavec  Roman Kučera, stolní tenista  Michal Zich vzpěrači  Dalibor Řehák a Tomáš Hrančík, krasobruslařka Klára Štěpánová, tenista  Hynek Bartoň a házenkář  Jiří Gřes.

 

Kopřivnicí projel matematický expres – a svezli se v něm žáci ze Základní školy Milady Horákové. Soutěž probíhala pro všechny týmy v Česku a na Slovensku ve středu 10. února. Velkým překvapením bylo v kategorii českých devítek vítězství týmu Lubiňáci – Jiří Kowalik, Richard Richter, Kamil Klusák s lídrem Vendulkou Nguyenovou. V absolutním pořadí českých i slovenských škol obsadili 4. místo. Tým sedmáků Milaďáci (Jan Buček, Lucie Chromečková, Alice Miroszková, Barbora Strejčková) skončil ve své kategorii na 4. místě.

 

O rekonstrukci ulice Štramberské diskutovalo pět desítek lidí ve středu 17. února sešlo v desátém patře kopřivnického městského úřadu. Důvodem bylo veřejné projednání Revitalizace ulice Štramberské. Účastníci veřejného projednání kladli realizačnímu týmu otázky týkající se především problémů, které jako lidé žijící v těsné blízkosti ulice Štramberské musí denně řešit. Radnice pro ně i ty, kteří setkání nestihli, připravila inspirační listy, jež lidé najdou na webových stránkách města. Do nic mohou zájemci specifikovat své problémy, požadavky či nápady a do 26. února je zaslat na adresu: martin.lapcik@koprivnice.cz.

 

Předškoláci si ve čtvrtek 11. února užili svůj velký den, na osm základních škol v Kopřivnici se přišlo zapsat 349 dětí. Oproti loňskému roku je to téměř o 2 třídy více. Děti plnily úkoly jazykové, matematické i dovednostní, využita byla i interaktivní tabule. Předpoklad pro školní rok 2016/2017 je cca 50 dětí s odkladem, v září by tedy do prvních tříd mělo přijít 293 dětí. Nejvíce dětí bude navštěvovat školu Alšovu a Emila Zátopka, cca  50 prvňáků přibude na škole 17. listopadu a  Milady Horákové, téměř 40 na škole sv. Zdislavy, Lubina počítá s 20 dětmi a 11 dětí přivítají ve škole Floriána Bayera.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice