23. 10. 2020

Krizové opaření vyhlášené Vládou ČR ovlivnila i provoz kopřivnické rozhledny na Bílé hoře. Sezona měla původně končit až 1. listopadu, ale z důvodu vládního nařízení je již nyní rozhledna uzavřena.

 

Mobilní odběrové místo v Kopřivnici

Od pátku 23. října do neděle 25. října v době od 9 do 12 hodin bude před budovou kopřivnické radnice k dispozici mobilní odběrový tým pro odběr vzorků na přítomnost covid-19. Testovat se zde budou moci lidé, kteří jsou objednáni k odběrům v Novém Jičíně na období od 23. do 28. října. Cílem je přiblížit odběrové pracoviště obyvatelům Kopřivnicka a minimalizovat fronty.

 

Lidé bez domova dostanou balíčky s rouškami

Rada města schválila dar ve výši 13 800 korun Armádě spásy na balíčky pro osoby bez přístřeší, které budou obsahovat desinfekci, hygienické prostředky a základní potraviny. Cílem je omezit riziko šíření nákazy koronavirem z této rizikové skupiny obyvatel. Minimalizujte sociální kontakty a zůstávejte co nejvíce doma – to je rada, kterou v souvislosti s aktuální epidemickou situací slýcháme od hygieniků i vládních představitelů. Jsou však lidé, kteří žádný domov nemají. Kopřivnice jich v současné době eviduje zhruba čtyřicet. Vzhledem k hygienickým podmínkám, ve kterých žijí, jsou bezdomovci z hlediska nákazy covid-19 velmi rizikovou skupinou, a proto se město i další organizace snaží riziko šíření nemoci minimalizovat intenzivnější terénní prací. „Pracovníci Armády spásy, centra Racek a sociálního odboru denně vyhledávají klienty v terénu, předávají jim roušky a snaží se je motivovat k jejich nošení. Je jim poskytováno základní poradenství, jak se chránit, dostávají pokyny pro hygienu, sociální distancování, postup při podezření na nákazu apod. Jedná se o velmi rizikovou skupinu, která nemá možnost nevycházet a zůstat doma,“ uvedla vedoucí kopřivnického odboru sociálních věcí Lenka Galiová. Preventivní balíčky, které jsou v těchto dnech mezi osoby bez přístřeší distribuovány, obsahují roušku, dezinfekci, základní potraviny a vitamíny. Kromě péče terénních pracovníků mohou lidé bez domova využít služby Nízkoprahového denního centra Racek a noclehárny Azylového domu.

 

Městský úřad bude i nadále fungovat v omezeném provozu

V souladu s vládními nařízeními bude Městský úřad v Kopřivnici i nadále otevřen veřejnosti pouze každé pondělí a středu, a to dopoledne mezi 8. a 10. hodinou a odpoledne v době od 14 do 17 hodin. Prosíme občany o upřednostňování písemné, elektronické či telefonické komunikace. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Upozorňujeme občany, že od čtvrtka 22. října do úterý 3. listopadu budou uzavřeny některé maloobchody a služby (výjimky viz zveřejněná nařízení vlády). Bude omezen pohyb a kontakt s dalšími lidmi na nezbytně dlouhou dobu, s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základního sortimentu, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři. Povoleny budou také procházky v přírodě a parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu 2 osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Vláda doporučuje zaměstnavatelům podporovat práci z domova a omezit kontakt se zákazníky. Dojde také k maximálnímu omezení přímého kontaktu státní správy s veřejností. V souladu s vládním nařízením bude Městský úřad v Kopřivnici otevřen v pondělí a ve středu v době od 8 do 10 a od 14 do 17 hodin.

 

Nová mimořádná opatření po jednání vlády

Upozorňujeme občany, že od čtvrtka 22. října do úterý 3. listopadu budou uzavřeny některé maloobchody a služby (výjimky viz zveřejněná nařízení vlády). Bude omezen pohyb a kontakt s dalšími lidmi na nezbytně dlouhou dobu, s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základního sortimentu, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři. Povoleny budou také procházky v přírodě a parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu 2 osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Vláda doporučuje zaměstnavatelům podporovat práci z domova a omezit kontakt se zákazníky. Dojde také k maximálnímu omezení přímého kontaktu státní správy s veřejností. V souladu s vládním nařízením bude Městský úřad v Kopřivnici otevřen v pondělí a ve středu v době od 8 do 10 a od 14 do 17 hodin.

Krizové opatření o zákazu volného pohybu osob (pdf 230 kB)
Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb (pdf 242 kB)
Krizové opatření o omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů (pdf 210 kB)
Mimořádné opatření č. 29/2020 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje (pdf 203 kB)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice