23. 11. 2022

 Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Účast je bezplatná pro děti a jejich rodiče i pro jednotlivé školy bez ohledu na zřizovatele. Veletrhu se aktivně zúčastní 106 středních škol, a to prostřednictvím platforem MS Teams nebo Zoom.Veletrh má pomoci žákům devátých tříd vybrat si pro ně nejvhodnější střední školu a obor studia. Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje realizuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce České republiky. Webové stránky veletrhu jsou aktivní, zájemci se mohou  seznámit s nabídkou středoškolského vzdělávání v regionu,  mohou si filtrovat obory podle zaměření či podle umístění střední školy v kraji.

Online veletrh středních škol ve školním roce 2022/2023 e koná vždy od 10 do 18 hodin, a to v termínech:

-21. 11.  okres Bruntál

-22. 11.  okres Frýdek-Místek

-24. 11.  okres Nový Jičín

-28. 11.  okres Opava

-29. 11.  okres Ostrava

-30. 11.  okres Karviná

Podrobné informace o Online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje 2022/2023, ale také o všech středních školách v MSK a jejich oborové nabídce jsou k dispozici na webové stránce veletrhu. Online veletrh středních škol je financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ BUDE HOSTIT ZIMNÍ OLYMPIÁDU DĚTÍ A MLÁDEŽE

Největší česká multisportovní akce pro mládež se bude v roce 2025 konat v Moravskoslezském kraji. Kraj uspěl u Českého olympijského výboru se svou kandidaturou. Na Pustevny, na Bílou a do několika měst se na zimní Olympiádu dětí a mládeže sjedou stovky nejnadanějších mladých sportovců z celé republiky. Už je také jasné, kdo bude zimní hry hostit po Moravskoslezském kraji, v roce 2027 to bude kraj Plzeňský.

„Oba kraje předložily výborné kandidatury, které by byla škoda nevyužít. A tak jsme se inspirovali u Mezinárodního olympijského výboru, jenž zároveň přidělil olympijské hry Paříži pro rok 2024 a Los Angeles pro rok 2028, a sáhli jsme k podobnému kroku. Vážíme si toho, že kraje mají velký zájem hostit akci, která je celoživotním zážitkem pro tisíce mladých sportovců,“ řekl místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Moravskoslezský kraj hostil zimní ODM už v lednu 2012. „Těší mě, že se do našeho regionu tato prestižní sportovní akce po letech zase vrátí. Čekají nás zajímavé sportovní zážitky, možná se zde setkáme s budoucími světovými šampiony. Moravskoslezský kraj organizátorům nabídne vysoce kvalitní zázemí i podmínky, centrem hlavního dění se stane Frýdek Místek, kde proběhne i slavnostní zahájení. Mladé sportovní naděje se pak spolu poměří i na sportovištích v Ostravě, Českém Těšíně, ale také na Pustevnách a Bílé, které jsou mezi milovníky zimních sportů velmi oblíbené,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje velké sportovní akce a Olympiáda dětí a mládeže mezi ně rozhodně patří.

„Sportovní aktivity dětí a mládeže podporujeme nejen pro to, že chceme vychovávat špičkové profesionály. Snažíme se mladé lidi motivovat ke zdravému pohybu, nabízet jim aktivní volnočasovou náplň, která je zvedne od tabletů a herních konzolí. V našem regionu se mladým sportovcům skutečně daří, svědčí o tom skvělé výsledky našich mladých hokejistů a snowboardistů, kteří z poslední zimní olympiády dětí a mládeže, která se předloni konala v Karlovarském kraji, přivezli zlaté a stříbrné medaile,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který bude zároveň předseda Organizačního výboru Olympiády dětí a mládeže.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let. V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců, jako je například Ester Ledecká, Josef Dostál či Barbora Seemanová. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

 

ČTVRTEK  24. listopadu 2022

KONCERT: Adventní ladění na vlnách tónů | Příbor: Muzikoterapeutka Naďa Smazová a její hosté Sváťa Němec a Jiří Aťa Štencel nabídnou relaxační koncert, na kterém nebudou chybět lidové písně, intuitivní a alikvotní zpěv, africký, rámový a šamanský buben, oceandrum, didgeridoo, tibetské mísy, sansula, kantele, retní brumle, koncovka, či fujara. Kde: Bistro Viktorina Loca | Kdy: 17:00 | Vstupné zdarma.

 

Předadventní jarmark a rozsvícení vánočních stromů | Štramberk. Prodej výrobků žáků ZŠ a MŠ Štramberk v Kulturním domě Štramberk a dále rozsvícení vánoční výzdoby a vystoupení dětí základní školy. Kde: Kulturní dům/Náměstí | Kdy: 15:30

 

Podzimní seniorské odpoledne | Kopřivnice. Zábavné odpoledne plné hudby a tance. Přijďte se pobavit se svými přáteli u sklenky vína. Kde: Velký sál KDK | Kdy: 17:00. Program: Duo Angeles,     Vystoupení členek TJ Sokol Kopřivnice,     Finalisté Koprstar,     Taneční skupina Relax,     Vystoupení tanečního souboru Javorník

 

PŘEDNÁŠKA: Až na konec světa | Kopřivnice. Mája a Alča se po cestě kolem světa vydaly na další expedici, až na konec světa. Divočinou Jižní Ameriky. Šly pěšky vysokými chilskými Andami, stopovaly po cestách, které končily v ledovcových jezerech, lezly po skalách bez cest, brodily řeky bez mostů a stále směřovaly na jih, až na konec světa. 4000 kilometrů, 3 měsíce, 2 holky s ukulelem a jedním snem… Těší se na vás Alča Mahlejová a Mája Šnajdrová. Kde: Akademická posluchárna v kulturním domě | Kdy: 18:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice