23. 2. 2018

 

Lyžařský areál Červený kámen je v provozu. Milovníci zimních sportů si mohou o tomto víkendu přijít zalyžovat. „V současné době máme vysněženo cca 300 metrů, jezdí se těsně pod cestou. Od pátku 23. února je konečně v provozu také spodní vlek,“ potvrdil informaci ředitel Správy sportovišť Kopřivnice Milan Gilar s tím, že na spodním vleku je z technických důvodů zákaz jízdy na snowboardech. Lyžovat se v areálu Červený kámen bude v sobotu 24. února a v neděli 25. února od 8 do 16 hodin. Následující dva dny bude areál mimo provoz z důvodu dalšího zasněžování.

 

Ve čtvrtek 22. února dopoledne byli místní hasiči vysláni k úniku plynu v panelovém domě. Ve spolupráci s poruchovou službou distributora plynu byla prováděna lokalizace úniku. Ten byl identifikován v jednom z bytů na Dvořákově ulici. Během zásahu prováděli hasiči kontinuální měření koncentrací. Naštěstí nebylo zjištěno nebezpečné množství, koncentrace se pohybovaly velmi hluboko pod dolní mezí výbušnosti. Nakonec bylo provedeno odvětrání schodišťového prostoru a místo zásahu bylo předáno majiteli objektu.

 

Informace o konání 21. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Starosta města svolává na čtvrtek 01. března 2018 21. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice. Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

Novou akci připravily knihovnice. Přijďte do 28. února do knihovny na Rande naslepo s knihou aneb Nesuďte knihu podle obalu. Pro dětské čtenáře jsou připraveny balíčky s knihou zabalené tak, aby je nemohli předem identifikovat. Čtenáři se tak nejen seznámí s knihou, po které by možná jinak nesáhli.

 

Třináctiletá dívka z Kopřivnice nechodila do školy, jen za první pololetí letošního školního roku zameškala ve škole více než 350 hodin. Policisté proto nyní podezřívají jednačtyřicetiletého muže a o pět let mladší ženu ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte. Oba rodiče může stát jejich nezodpovědný přístup k výchově dcery draho, jelikož jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Tento rok plánuje radnice uspořádat více slavnostních obřadům, v rámci kterých přivítá nové občánky města. Aktuálně je přidán navíc jeden dubnový termín díky většímu zájmu o akci ze strany rodičů. Letos poprvé starosta přivítá děti v sobotu 3. března a poté 21. dubna. Mimořádná pozornost je tradičně věnována prvnímu občánkovi. Tím je letos Rozálie Mičková, která se narodila 3. ledna. Starosta Rozálii a její rodiče navštívil ve čtvrtek 15. února.

 

Manželský čtyřúhelník, KDK Kopřivnice. Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní, a jak se s nimi nedá žít, a stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů. Jak to dopadne, se dozvíte v pátek 23. února od 19.00 hod. Divadelní představení se uskuteční ve velkém sále v Kulturním domě.

 

Ples Kopretina. V pátek 23. února od 19.30 hod. v Katolickém domě uskuteční Ples Kopretiny. Večerem bude provázet skupina Maras. Vystoupí taneční skupina Faridah, absolventky ZUŠ Zdeňka Buriana.

 

Kytarové duo. Vila Machů pořádá v pátek 23. února od 20.00 hod. hudební večer v podání kytarového dua ve složení Rudy Horvata a Radima Přidala. Zazní instrumentální úpravy populárních písní, ale také jazzové standardy i autorské skladby, to vše s osobitým rukopisem obou kytaristů a úctou k hudebním vzorům, jako jsou Bill Frisell či Pat Metheny.

 

Sbor dobrovolných hasičů Příbor pořádá v sobotu 24. února od 19.00 hod. v Kulturním domě tradiční Hasičský ples. K poslechu a tanci zahraje skupina Ypsilon.

 

V sobotu restaurace Prosek pořádá 24. února od 20.00 hod. hudební večer s country bluesgrassovou kapelou Cizinci.

 

Nedělní pohádka: Divadlo Studna – Pyšná princezna. V neděli 25. února od 15.30 hod. v Kině Kopřivnice je pro všechny malé i velké děti přichystaná klasická pohádka o Pyšné princezně. Notoricky známý evergreen o potrestané pýše v provedení, jaké si lze jen těžko představit. Zdánlivě obyčejná skříň coby „leporelo“, neustále překvapující novými vývrhy postav, prostředí a situací. Šašek a Šašena, jenž bránici divákovu pečlivě lechtají jako vtipní kormidelníci děje. A konečně Míroslav, Krasomila a další hvězdy pohádkového nebe tentokráte v lipové podobě.

 

Předjarní koncert městského dechového orchestru. V neděli 25. února od 17.00 hod, v Kulturním domě Kopřivnice se uskuteční koncert městského dechového orchestru Kopřivnice. Dirigují Pierre Scotto a Martin Maléř. Během večera zazní skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Johannese Brahmse a mnoho dalších.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice