23. 3. 2020

KTK své klienty informuje, že nový kanál ČT3 začal vysílat dnes 23. března 2020 v 9:00 hodin. Bude vysílat denně od 9:00 do 17:25 hodin. Klienti jej najdou na původní pozici kanálu Viasat Explore. Stačí tedy v seznamu kanálů vyhledat původní kanál Viasat Explore a přepnout na něj.

Co dělat, když kanál Viasat Explore na Vašem televizním přijímači nemáte? Pak je vhodné se podívat, zda se TV přijímač (Set-Top-Box) již neaktualizoval sám. Pokud se tak stalo, pak už klienti nový kanál najdou pod správným názvem ČT3.

V krajním případě, když klient nenajde v seznamu kanálů ani Viasat Explore, ani ČT3, bude potřeba televizi (nebo STB) opětovně naladit. Bližší info www.ktkdigi.cz/navod

 

Moravskoslezský kraj spustil dobrovolnický portál Spolu to dáme. Víme, že jste tady a že pomůžete ostatním. Nabídněte prosím svou pomoc těm, kteří to v současné chvíli nejvíce potřebují. Vaše nabídka Vás na této stránce rychle propojí s lidmi, kteří potřebují Vaši pomoc: https://spolu.msk.cz

 

Doporučení k nakládání s použitými jednorázovými rouškami. Státní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. Jak nakládat s rouškami v domácnostech BEZ POTVRZENÝCH nemocí COVID-19:

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do popelnice na směsný komunální odpad.
  4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

V případě, že onemocnění osob bylo potvrzeno, nemocná osoba nakládá se svým odpadem stejně, jako je uvedeno v předchozím odstavci.

 

Automobilka Hyundai v Nošovicích kvůli koronaviru zastaví od 23. 3. na dva týdny výrobu.

 

Základní školy  budou muset v dubnu zapsat předškoláky do prvních tříd bez přítomnosti dětí.

Místní radnice získala od kraje dotaci na projekt zahrnující 11 akcí, většina je zařazena ve Zdravotního plánu. Nejvíce z nich bude určeno pro žáky druhého stupně základních škol. Akce jsou zaměřené nejen na osvětu v oblasti environmentální, sociální a zdravotní, ale i na podporu občanské a společenské odpovědnosti a zvyšování kvality života obyvatel města. Město Kopřivnice získalo téměř 200 tis. Kč z celkových 377 tisíc rozpočtovaných nákladů. Programy jsou připravovány ve spolupráci se skauty, Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje a Centrem pro rodinu Kopřivnice.

 

Právě probíhající hlášení městského rozhlasu si můžete přečíst i na infokanálu Kabelové televize Kopřivnice ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

 

Pošta Kopřivnice upozorňuje občany, že důchody, které měla vyplácet v pondělí 23. března a v úterý 24. března nebudou uloženy na poště, ale doručovatelé je budou doručovat osobně, přímo na adresu. Proto prosí občany, aby se v pondělí zdržovali doma.  Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu doručovatel důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli v pátek 20. března 2020.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice