23. 8. 2011

V pondělí 15. srpna zemřel náhle ve věku nedožitých třiapadesáti let místostarosta Kopřivnice Alois Janek. V místní politice byl činný více než dvacet let.
Současné volební období bylo již šesté v řadě, kdy Alois Janek působil ve funkci kopřivnického zastupitele. V letech 1990 až 1994 byl členem městské rady a ve volebním období 1998 až 2002 vykonával funkci místostarosty. Kromě kopřivnické politiky byl však aktivní také v jiných oblastech veřejného života. V devadesátých letech byl tajemníkem městského úřadu v Brušperku, později působil několik let jako poradce ministra životního prostředí a dva roky pracoval také na Ministerstvu pro místní rozvoj. Byl dlouholetým členem a funkcionářem KDU-ČSL. Alois Janek byl ženatý, byl otcem dvou dospělých dětí a dědečkem vnučky Viktorky.

Hledáme svědka dopravní nehody – žádost o zveřejnění – Obracíme se na svědky dopravní nehody, která se stala ve středu 17. srpna kolem 13 hodiny, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na křižovatce ulic 6. Května a Místecká došlo k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vozidlem černé barvy zn. Suzuki Swift a motocyklem zn. Kawasaki. Jeden z účastníků dopravní nehody utrpěl zranění. Žádáme případné svědky této dopravní nehody, aby informace o jejím průběhu poskytli telefonicky vyšetřujícím dopravním policistům na tel. č. 974 735 251.

 

Sportovní klání v minigolfu, na kopřivnickém minigolfovém hřišti (areál let. koupaliště). Open Kopřivnice oba dny 27 – 28. 8. 2011 – II liga smíš.družstev a jednotlivců, 3.kolo Moravia Tour Kopřivnice   4.9.2011/I.liga moravských družstev a jednotlivců. https://www.minigolf-sport.cz/terminova-listina/a2011/.

 

Technické muzeum Tatra bude o příštího čtvrtka vystavovat v Praze! Výstava s názvem „Šťastnou cestu aneb z historie značky TATRA“ bude k vidění ve výstavní síni Senátu Parlamentu ČR (Valdštejnské nám. 4/17, Praha 1). Výstava je věnována významným bodům z historie kopřivnické automobilky. Výstava potrvá od 18. srpna do 16. října tohoto roku, výstavní síň je otevřena denně, vstup je volný.

 

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm srdečně zve na besedu se sochaři KARLEM HOŘÍNKEM a MIROSLAVEM MACHALOU.  Beseda se uskuteční 24. srpna 2011 v 17 hodin v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm, v prostorách výstavy, věnované 80. výročí RADEGASTA a CYRILA A METODĚJE. Oba sochaři se podíleli na restaurování sochy Radegasta: KAREL HOŘÍNEK opravoval Radegasta spolu se svými synem Tomášem v letech 1980-1982, a autor žulové kopie MIROSLAV MACHALA v letech 1996-1998. Z Hořínkovy dílny pochází také unikátní forma, která je součástí naší výstavy, věnované Poláškovým sochám RADEGASTA a CYRILA A METODĚJE. TATO VÝSTAVA JE PRODLOUŽENA DO 15. ZÁŘÍ 2011.

 

Ve dnech 9.-10.9.2011 vás zveme na výletiště v Lešné u Valašského Meziříčí na bikros, mountain bikes, downhill, dualcross memoriál Romana Bára. Jedná se o terénní závod, akce se koná za každého počasí. Více informací na strákách závodu https://x-ridechallenge.cz

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice