23. 9. 2022

STAVBOU MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE JE PRODLOUŽENÁ RUDNÁ V OSTRAVĚ. Prestižní soutěž Stavba Moravskoslezského kraje představuje úspěchy ve stavitelství a upozorňuje na skvělé projekty i výjimečné osobnosti v oblasti stavitelství a architektury. Do letošního 16. ročníku se zapojilo celkem 46 staveb. Porota ocenila revitalizaci zámeckého parku a saly terreny zámku Bruntál, Krajské Muzeum nákladních automobilů Tatra pak získalo cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Hlavním cílem soutěže je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a také seznámení laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v Moravskoslezském kraji.

 

Najde se vánoční strom pro Kopřivnici? Město Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu, který v období adventu ozdobí sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou. Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravý, pravidelně zavětvený a nepoškozený. Město zajistí na vlastní náklady skácení a transport. „Máte-li jehličnan odpovídající uvedeným kritériím, který byste v prosinci rádi viděli před Ringhofferovou vilou, kde bude dělat radost všem kolemjdoucím, ozvěte se nám. Minulý rok se našlo hned pět zájemců, kteří nám byli ochotni poskytnout stromy ze svých zahrádek. Nakonec byl vybrán krásný strom rodiny Kormaníkovy ze Štramberku. Jednalo se o zhruba pětadvacet let starou jedli. Moc se těšíme na Vaše letošní nabídky! Pokud však žádná nepřijde, nebojte, vánoční strom zajistíme v každém případě,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.

Zájemci z Kopřivnice a blízkého okolí, kteří by městu rádi darovali vánoční strom, mohou za tímto účelem kontaktovat do 31. října vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody kopřivnické radnice Radku Krysovou e-mailem radka.krysova(zavináč)koprivnice.cz nebo telefonicky na čísle 556 879 786. Pokud se nenajde dárce nebo vhodný strom, bude se hledat vhodná dřevina v městských lesích.

Poštovní známky s přítisky ke 100. výročí narození slavného atleta, místního rodáka Emila Zátopka, vydalo město Kopřivnice ve spolupráci s místním klubem filatelistů. Aršíky s devíti známkami je možné zakoupit za 380 Kč v Informačním centru Kopřivnice a doplňují tak sadu upomínkových předmětů, které u tohoto významného výročí byly letos vyrobeny. Jedná se o trička, hrníčky, prupisky, termoláhve, vaky, ponožky, turistické vizitky a známky.

 

Ve středu 21. září proběhlo zasedání zastupitelstva města Kopřivnice, které jste mohli sledovat v přímém přenosu. Reprízu celé diskuze nabídneme na programu KTK v neděli 25. září od 14 hodin a o den později se začátkem v 19 hodin. Následně si obrazový i zvukový záznam můžete přehrát na webových stránkách města Kopřivnice pod záložkou usnesení.

 

PÁTEK | 23. září 2022

KONCERT: Eva Moravčíková, Ivo Saniter a Daniel Hurt | Příbor

Tradiční marmeláda v ‚příborském trojúhelníku‘ na náměstí Sigmunda Freuda.

Kde: Náměstí Sigmunda Freuda | Kdy: 17:00 |

 

SOBOTA | 24. září 2022

Svatováclavské slavnosti | Hukvaldy

Hradní slavnosti v doprovodu šermířů Honorata z Letohradu.

Program:
10:00 – 16:00 hod. – Ukázky dobového ležení, zbraní a zbroje
11:00 hod. – Kat Jiřík – techniky mučení
12:30 hod. – Ukázky palných zbraní
14:00 hod. – Kat – tresty
15:30 hod. – Duel
16:00 hod. – Závěrečná salva

Všechna výše uvedená představení probíhají v hradní mottě nebo naproti kaple sv. Ondřeje.

Vystoupí:
Šermířský spolek Honorata

Kde: Hrad Hukvaldy | Kdy: 10:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice