24. 1. 2014

 

Kopřivničtí policisté prověřují podvodné jednání spáchané na internetu, které má celorepublikový dosah. Doposud neznámý podvodník nabízel na internetovém portálu zimních slev pobyty v zahraničí. Po samotné objednávce přišel poškozeným email s číslem účtu k provedení platby, kdy po samotné úhradě objednávky byla komunikace s poškozeným ukončena. V průběhu prověřování policisté zjistili, že se nejedná o jediný případ. Poškozených je daleko více. Několik desítek shodných případů prověřují pražští policisté s nemalou škodou v řádu stovek tisíců korun. Internet se výhodnými nabídkami jen hemží, stejně jako v mnoha jiných podvodných inzerátech nabízejících výhodný dovoz vozidel, či nabídku služeb je nutno mít na paměti, že ne všechny nabídky jsou opravdu tak výhodné. Zákazník by si měl ověřit, zda nabízející prodejce má za sebou nějakou historii, kladné či záporné ohlasy na nabízené služby a v mnoha diskusních portálech zjistit reakci jiných zákazníků.   Jednoduše plně nedůvěřovat a prověřovat. 

 

 

V loňském roce došlo na silnicích okresu Nový Jičín k dopravním nehodám s účastí 42 chodců, oproti roku 2012 jich přibylo 18, jeden srážku s vozidlem nepřežil. Ve 14 případech byli chodci sraženi na místech určených k přecházení, 6x v Novém Jičíně, 2x v Šenově u Nového Jičína, 2x v Bílovci, v Kopřivnici 2x a Frenštátě pod Radhoštěm také 2x. V současné době tedy od 22. do 31. ledna probíhají na novojičínských silnicích zvýšené dohledy policistů s cílem preventivně eliminovat dopravní nehodovost s účastí chodců. Na vytipovaných stanovištích okresu dohlížejí policisté v ranních a podvečerních hodinách nad bezpečností chodců, ale také samotných řidičů.  

 

 

Plesová sezóna je v plném proudu. Vrcholem tohoto víkendu bude Obecní ples města Kopřivnice. Ten se koná v sobotu od 20.00 hodin v Kulturním domě v Kopřivnici. Hostem večera bude Gabriela Gunčíková. K tanci a poslechu budou hrát Rivieras Show Band a Nightshift. Doprovodný program nabídne Cimbálovou muziku Friš, vystoupení travesti skupiny Screamers, Light Art Show, kouzelníka, bubenickou show, casino, ochutnávku vín, diskotéku, karaoke i služby fotografa.

 

 

Nedočkavci se mohou o den dříve zúčastnit Farního plesu v Katolickém domě v Kopřivnici. Od 19.00 hodin zde bude hrát kapela Ypsilon a chuťové zážitky vám zaručí výborná domácí kuchyně. Srdečně zde Římskokatolická farnost a Katolická beseda v Kopřivnici.

 

 

Sobotní večer dále nabídne ples TJ Sokol Hukvaldy, který se uskuteční ve společenském sále ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech. Od 19.00 hodin můžete také zavítat na Lidový ples, který se koná v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

 

Zajímavý bude jistě také Kloboukový ples, který se koná v sobotu od 19.00 hodin v pohostinství na Hájově. K tanci a poslechu zahraje hudba Helianthus, zajištěno bude také bohatá tombola a občerstvení.

 

 

Pokud jste z blízkosti Závišic, nenechte si ujít Maškarní ples v Pohostinství U Kremlů. Od 19.00 hodin bude hrát hudba L&N, připravena bude bohatá tombola i domácí kuchyně.

 

 

V sobotu se koná Maškarní ples pro rodiče s dětmi v Kulturním domě ve Štramberku. Mezi 14.00 a 17.00 hodinou vás čeká diskotéka, zábavné hry, soutěže a atrakce. 

 


V neděli se pak koná Maškarní bál s dinosaury. Od 15.00 hodin v ZŠ sv. Zdislavy v Kopřivnici nebudou chybět veselé písničky, soutěže, tombola, taneční vystoupení i občerstvení. Vyhraje každý, kdo přinese do tomboly cenu asi za 30 Kč.

 


Červená Karkulka se hraje v neděli od 14.00 hodin. Klasická pohádka o holčičce Karkulce, co má ráda červenou barvu. Karkulka jde popřát babičce k narozeninám a v lese potkává zvědavého vlka. Ten když zjistí, kam Karkulka jde, běží napřed, lstivě vleze do babiččiny chaloupky a sežere babičku. Čeká na Karkulku v posteli
přestrojen za babičku, aby jí sežral také. Nakonec přichází zachránce myslivec a obě dvě zachrání. Pohádka je zpestřena i oblíbeným Kašpárkem. Ale to už je překvapením v neděli 26. 1. 2014 v malém sále KDK.

 

 

Vzpomínky na Starý Příbor. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře připravilo na páteční podvečer komponovaný pořad s názvem Vzpomínky na Starý Příbor II. Zazní zde úryvky z pamětí osobností spjatých s městem Příborem. Jedná se o písemné památky uložené v příborském muzeu, které přibližují dobu druhé poloviny devatenáctého století a první poloviny století dvacátého. Pořád začíná v 17.30 hodin.

 

 

Na neděli 26. Ledna připravuje centrum Balsamina celodenního semináře „Pentagram živlů“. Můžete poznat známé i méně známé pocity doslova na vlastní kůži. Seminář probíhá od 10 do 16 hodin na ulici SOKOLOVSKÉ.

 

 

Bar Robinson uvádí koncert londýnské kapely v neděli 26. 1. od 18:00 hodin, předkapela Jammy Jack.

 

 

Městská knihovna v rámci cestovatelského cyklu uvádí 27. Ledna v  18:00 – besedu  Patagonie a Antarktida – vítr a led. Povídání Moniky a Jirky Vackových o cykloexpedici po Jezerní oblasti plné vulkánů a krásných lesů.

 

 

Pokud vás zaujalo scénické čtení a cyklus Listování, pak si nenechte ujít Inferno Dana Brauna, v pondělí 27. ledna od 19:30 v Beskydském divadle v Novém  Jičíně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice