24. 1. 2024

Na Novojičínsku je bez práce 3 522 lidí, míra nezaměstnanosti se zvýšila na 3, 45 %. V nabídce bylo 2115 pracovních pozic. Na jedno pracovní místo připadá 1,67 žádostí. V Kopřivnici se v říjnu nově registrovalo 171 uchazečů o práci, celkem jich je 1064, podíl nezaměstnaných osob se zvýšil na 3,94 %. V nabídce je 986 volných míst.                

 

Čtenářská výzva – úvodní setkání-    24.1.2024 10:00, čítárna knihovny v kulturním domě. Úvodní setkání účastníků Čtenářské výzvy!

 

Turnaj v bowlingu pro seniory-    25.1.2024, Bowling centrum Kopřivnice.  Přijďte se pobavit a poměřit své síly. Vítání jsou všichni, nejen ti, kteří hru znají, ale i úplní začátečníci.

 

PŘEDNÁŠKA: POD POVRCH – BESEDA SE SVĚTLANOU WITOVSKOU-    25.1.2024 17:00, Sál Katolické besedy v Kopřivnici. Zveme všechny, kteří chtějí společně se známou českou novinářkou a moderátorkou Světlanou Witovskou, probrat aktuální témata.

 

BESEDA: Ahoj můj miláčku-    26.1.2024 18:30, Vila Machů. Pásmo z vězeňské korespondence Ivana Martina Jirouse a Juliany Jirousové.

 

Sněhobraní-    27.1.2024 14:00, Lyžařská chata, Červený kámen, Kopřivnice. Milujete zimní období a milujete se koulovat a sáňkovat? Tak přijďte na naši akci Sněhobraní.

 

OBECNÍ PLES 2024-    27.1.2024 20:00, Velký sál a ostatní prostory KDK. Již 31. ročník oblíbeného plesu, kde Vás čeká hromada muziky.

 

Město Příbor zavedlo od 1. ledna nový místní poplatek z pobytu, který má přinést finanční prostředky do rozpočtu města. Od ledna tak turisté zaplatí za ubytování 20 korun za každý započatý den pobytu, s výjimkou dne jeho počátku, jak je běžné ve většině měst. Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Příbor byl vyhláškou zaveden místní poplatek z pobytu, který budou Městskému úřadu odvádět poskytovatelé ubytovacích služeb. Místní poplatek z pobytu bude účtován návštěvníkům a turistům, kteří přenocují v ubytovacích zařízeních. Je to dáno tím, že město má s turisty náklady ve veřejném prostoru. Ať už to jsou odpady, budování infrastruktury a další.

Zavedení místního poplatku z pobytu by mělo přinést městu Příbor nejen finanční prostředky, ale také zvýšit povědomí o regionu a jeho atraktivitě a také získat přesnější přehled o počtu ubytovaných ve městě. Předpokládaný příjem financí ve výši zhruba 140 000 Kč za rok chtějí použít na podporu cestovního ruchu. Vyhláška přesně stanoví, kdo je od poplatku osvobozen, např. osoby mladší 18 let, zdravotně postižení, sezonní pracovníci a další.

 

Zájemci starší 55 let se opět mohou hlásit ke studiu na Akademii třetího věku. Tu pořádá oddělení městské knihovny v KDK, akademie je koncipována jako zájmové semestrální studium. Lektoři jsou odborníci v daných oborech, studium však neposkytuje střední ani vysokoškolské vzdělání, ani žádnou kvalifikaci. Jeho cílem je poskytnout lidem smysluplnou náplň volného času. Poprvé se na tyto kurzy studenti senioři hlásili v roce 2002. Na letošní 22. ročník A3VK i Virtuální univerzity 3V je možné se přihlásit od pondělí 22. ledna do pátku 2. února v čítárně knihovny v kulturním domě v době její otevírací doby. Výuka bude probíhat od konce února do května v úterních a středečních dopoledních hodinách a zájemci se budou moci přihlásit na tyto kurzy:

Vývoj výtvarného umění III. – vyučuje Zdeněk Babinec, v kinosále, 6 lekcí.

Kurz malby – V zahradě vede lektorka Veronika Chytílková, vždy ve středu dopoledne 9:15 – 11:00 v čítárně knihovny, kurz nabídne lekce od akvarelu, přes temperu k batice a koláži.

Mozkový jogging vede Kamila Mičková, vždy ve středu dopoledne 9:00 – 10:00 v čítárně knihovny proběhne 5 lekcí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice