24. 2. 2012

 

Na koncert s podtitulem Letní romance jste zváni do Domu dětí a mládeže v pátek 24. 2. 2012. Představí se Lubomír Svoboda (kytara + zpěv) a Barbora Zahradníčková(piano + zpěv). Začátek je v 18.00 hod.

 

Po celý víkend od 25.2 do 26.2 bude na zimním stadiónu v Kopřivnci probíhat soutěž v krasobruslení „39.ročník Tatrovácké brusle“-Velká cena města Kopřivnice. Přijďte se podívat a povzbudit účastníky. Všichni jsou srdečně zváni. Soutěž probíhá od 9:00 hod pod záštitou Krasobruslařského klubu Kopřivnice. Kompletní program naleznete zde: fsckoprivnice.webnode.cz

 

Fojtství chystá další zabíjačku. V sobotu 25. února 2012 jsou všichni milovníci vepřových hodů opět zváni na zabíjačku do areálu Muzea Fojtství. Od 9 hodin zde bude možné zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Zabíjačka bude probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka, který na letošním rožnovském masopustu získal 1. místo v soutěži o nejlepší valašskou tlačenku. Návštěvníkům Muzea Fojtství nejprve předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, od 14:30 bude následovat bourání prasete. Příchozí budou moci ochutnat zabijačkovou polévku, guláš a řadu dalších tradičních vepřových výrobků.

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu poruchy na horkovodním potrubí bude v sobotu 25. února ve 2:00 hodiny ráno přerušena dodávka tepla a teplé vody na těchto ulicích: Dukelská, Kpt. Nálepky, Štefánikova, Kpt. Jaroše, Sokolovská, I. Šustaly, Záhumení, Štramberská, Ant. Dvořáka, Erbenova, Alšova, B. Smetany, Máchova a zároveň také Agentura FOX, Therápon 98, a.s., osobní nádraží a Správa sportovišť. Dodávka tepla bude obnovena v sobotu ve večerních hodinách.

 

Nevidomí maséři se opět rozhodli uspořádat charitativní masérský víkend, jehož výtěžek bude použit ve prospěch sportovních her zdravotně postižených, známý také pod názvem memoriál Petra Douska. Veškeré masáže jako reflexní, mobilizační, baňkování, lávové kameny a další mají trvat hodinu. Organizátoři doporučují se předem objednat. Akce se koná ve dnech 24. února od 13,00hod do 18,00hod, 25. února od 9,00hod. do 17,00hod. a 26. února od 9,00 do 14,00hod.

 

Výroční turistická známka Valašského království na rok 2012 je k dostání na štramberské Trúbě a dalších pobočkách – motivem Radegasta, kterému je zasvěcen celý tento rok.

 

Discovery Channel uvede v sobotu 3. března ve 21:55 unikátní dokumentární pořad o ztroskotání výletní lodi Concordia s názvem Katastrofa výletní lodi: Na palubě Concordie. Mimořádné, dosud neodvysílané záběry, přiblíží divákům příčinu neštěstí lodi Concordia prostřednictvím rozhovorů s odborníky a skrze traumatické výpovědi těch, kdo přežili.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice