24. 4. 2023

Z důvodu pokračujících stavebních prací dojde v úterý 25. dubna k omezení průchodu centrem města, a to v místě bočního přístupového chodníku směrem ke zverimexu. Pro přístup k provozovnám v dolní části Tatrovanky využijte chodník ze strany od ulice Lidické.

 

Ve středu 26. dubna od 15:30 se v Klubu seniorů na ulici Sokolovské uskuteční další jednání v rámci plánování sociálních služeb. Půjde o společné jednání pracovních skupin Senioři a Osoby se zdravotním postižením. Na programu bude mapování potřeb pečujících osob a volnočasových aktivit vhodných pro hendikepované, diskuze o realizaci přednášek či propagaci poskytovatelů sociálních služeb.

 

3 587 řidičů v našem správním obvodu by si letos mělo zkontrolovat platnost řidičského průkazu, neboť podle statistik ministerstva dopravy jim v letošním roce vyprší. Ve věkové kategorii nad 61 let si bude muset o nový ŘP zažádat 1 282 řidičů. Mezi 51-60 lety to bude 846 řidičů.

Letos je o 1000 výměn více než vloni. O nový doklad je možné žádat nejdříve 90 dnů před koncem jeho platnosti na kterémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností. Výměna je zdarma.

Řidiči mohou využít objednávkový systém na webu Kopřivnice a tím si zkrátí čekací dobu, Využijte dopolední hodiny ve úterý a čtvrtek, kdy je méně žadatelů. O výměnu je možné požádat i elektronicky prostřednictvím portálu občana přes datovou schránku.

 

Od pondělí 17. dubna jsou otevřeny zahrady Mateřských škol Kopřivnice pro veřejnost. Rodiče se svými dětmi si mohou v době od 16. do 19. hodiny chodit hrát na jednu z osmi zahrad. Zahrady budou do konce srpna otevřeny do 19. hodiny, od září do 14. října se zahrady budou uzavírat o půl hodiny dřív. Ve dnech státních svátků budou zahrady pro veřejnost uzavřeny. Zahrady nebudou otevřeny ani za nepříznivého počasí – za deště a bezprostředně po něm, za náledí apod. Vstup je umožněn dětem do sedmi let věku v doprovodu dospělé osoby.

STŘEDA:16.00 – 19.00 MŠ PIONÝRSKÁ + MŠ ČESKÁ + MŠ MNIŠÍ

ČTVRTEK:16.00 – 19.00 MŠ KRÁTKÁ

PÁTEK:16.00 – 19.00MŠ I. ŠUSTALY

OTEVÍRACÍ DOBA ZAHRAD MŠ: 1. ZÁŘÍ – 13. ŘÍJNA 2023

PONDĚLÍ: 16.00 – 18.30 MŠ FRANCOUZSKÁ + MŠ LUBINA + MŠ MNIŠÍ

ÚTERÝ: 16.00 – 18.30 MŠ JEŘABINKA, UL. Z. BURIANA

STŘEDA: 16.00 – 18.30 MŠ PIONÝRSKÁ + MŠ ČESKÁ + MŠ MNIŠÍ

ČTVRTEK: 16.00 – 18.30 MŠ KRÁTKÁ

PÁTEK: 16.00 – 18.30 MŠ I. ŠUSTALY

 

Dobrovolníci v Kopřivnici vyrábí zákopové svíčky pro obránce Ukrajiny. Zákopová svíčka je obyčejná plechovka naplněná na pásky nařezaným kartonem a zalitá roztaveným voskem. Tato jednoduchá věc dokáže hořet až tři hodiny a slouží jako zdroj světla a tepla, i k ohřevu jídla. V Kopřivnici dobrovolníci vyrobili už 12 tisíc zákopových svíček a spotřebovali zhruba čtyři tuny vosku. Lidé, kteří by chtěli s výrobou pomoci, se mohou hlásit na telefonu 734 267 512. Pomoci lze i jinak. Vzhledem k vysoké spotřebě recyklované voskové drti byla zahájena sbírka vosku. Sběrná nádoba na vosk je umístěna u budovy Apoštolské církve na ulici Bezručově.

 

31. března do Větřkovic dorazili poslové jara, čápi a ubytovali se na sloupu elektrického vedení nad autobusovou zastávkou Točna, kdevloni sídlil kroužkovaný čáp Hugo,, trvalo mu všem 15 let, než se do své oblíbené destinace vrátil. Vloni se čapímu páru povedlo vyvést 2 mláďata. Letos se na sloupu usídlil zřejmě nový čáp, který není kroužkován. Jeho partnerka dorazila 12. dubna. Samička již sedí na vejcích. Nově zřízená konstrukce pro hnízdo nacházející se v areálu bývalého JZD je i letos bez osazenstva.

 

Zástupci města Kopřivnice se minulý týden zúčastnili tzv. Školy Národní sítě Zdravých měst ČR v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm. Na vzdělávací akci zazněla řada příkladů dobré praxe z oblastí strategického řízení, ale také praktické tipy z oblastí zdravotní prevence ekologie a jiné. Součástí akce bylo jako obvykle i akreditované vzdělávání členů, tentokrát na téma PLÁNOVÁNÍ A ŘÍZENÍ OBCÍ K UDRŽITELNÉMU ROZVOJI. Za Kopřivnici se spolu s garantem projektu Zdravé město a místní Agendy 21 Davidem Monsportem zúčastnili zaměstnanci Odboru rozvoje města.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice