24. 8. 2022

V souvislosti s mimořádnou situací na pracovištích CzechPOINTU, vyvolanou přijímáním žádostí o jednorázový příspěvek na dítě, doporučujeme klientům, kteří míří na CzechPOINT s odlišnou záležitostí (výpisy z rejstříku trestů, zřízení datové schránky či identity občana, konverze dokumentů, ověření podpisů apod.), využít objednávací systém na webových stránkách města. Objednaní klienti budou odbaveni přednostně. Současně připomínáme, že úřední hodiny pro vyřízení požadavků na pracovištích CzechPOINT jsou každý všední den včetně pátku.

 

Začíná rekonstrukce autobusové zastávky Kopřivnice Kolonie ve směru od Závišic do centra města. Cílem je zlepšení komfortu a zvýšení bezpečnosti při nastupování osob se sníženou schopností pohybu a orientace.

 

Sbor dobrovolných hasičů Vlčovice Vás zve na ŠMOULOHRANÍ – zábavné odpoledne pro děti i dospělé, které se bude konat v sobotu 27. srpna od 14 hodin na zahradě komunitního centra Vlčovjan. Připraveny budou soutěže pro děti i dospělé, doprovodný program a bohaté občerstvení. Akce je podpořena dotací města Kopřivnice, vstup na ni bude zdarma.

 

STŘEDA | 24. Srpna 2022

Noc na hradě Hukvaldy | Hukvaldy

Buď první a zažij jedinečnou noc na třetí největší hradní zřícenině v České republice.

Co Tě čeká…
Neopakovatelný zážitek, nocování v historickém jádru pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště…

Délka trasy: 2,5 km pěší chůze  od placeného parkoviště v obci Hukvaldy k I. hradní bráně. Trasa vede skrze hukvaldskou oboru, po asfaltové cestě  (červená turistická značka). Na místo setkání (I. hradní brána hradu Hukvaldy) se účastník dopraví 10 min před začátkem programu (tzn. 18:20).

Počet účastníků: Nocování na hradě proběhne při rezervaci minimálně 20 osob, maximálně 50 osob.
Objednávejte prostřednictví rezervačního systému.

Kde: Hrad Hukvaldy | Kdy: 18:30 | 

 

ČTVRTEK | 25. srpna 2022

Někdo ven??? Poslední akce v rámci projektu Někdo ven??? | Kopřivnice

Závěrečná akce 8. ročníku Někdo ven???

Účastníci, kteří v průběhu léta navlékli náramek Zátopek 100, dostanou dárek a občerstvení.
Letní odpoledne na koupališti s vodními atrakcemi, soutěžemi a závěrečnou párty.
Za nepříznivého počasí se akce bude konat v budově krytého bazénu Kopřivnice.
Všechny podrobné informace najdete na FB stránkách Někdo ven???

Kde: Letní koupaliště | Kdy: 15:00 – 19:00 | Vstup je zdarma.

KONCERT: PŘÍ-KOP | Příbor

Čtvrteční marmeláda v “příborském trojúhelníku“ na náměstí Sigmunda Freuda.

Kde: Náměstí Sigmunda Freuda | Kdy: 17:00 |

PŘEDNÁŠKA: Vzácné houby Podbeskydí | Kopřivnice

Přednášející:
Jaromír Durček.

Kde: Kavárna Vila Machů | Kdy: 18:00 | Vstupné je dobrovolné.  

KONCERT: Marta Töpferová Latin Trio | Hukvaldy

Latinskoamerické rytmy s přednáškou o kávě.

Přednáška o kávě ,,Cesta kávových bobů di našeho baru,, Přednášku povede majitel slovenské pražírny Illimité pan Lukáš Kubíny. 
Světoznámá umělkyně Marta Töpferová a její Latin trio se představí 25. srpna v Ráji na Zemi. Spolu s multiinstrumentalisty Alejandrem Soto Lacoste a Gabo Naasem představí latinsko-americké i autorské písně.Tento hudební večer ponese přívlastek kávy. Součástí bude přednáška majitele slovenské pražírny Illimité Lukáše Kubínyho.
Vášeň, hloubka, smyslnost, temperament. Hudba Latinské Ameriky v sobě skrývá mnohé. Přijďte se s ní sblížit prostřednictvím nejpovolanějších. Světoznámé umělkyně Marty Töpferové a jejích dvou spoluhráčů Alejandra Soto Lacoste a Gabo Naase. 

Kde: Ráj na zemi | Kdy: 18:30

 

začíná rekonstrukce autobusové zastávky Kopřivnice Kolonie ve směru od Závišic do centra města. Cílem je zlepšení komfortu a zvýšení bezpečnosti při nastupování osob se sníženou schopností pohybu a orientace.
Tisková zpráva

 

Krytý bazén je opět v provozu

Ilustrační foto
K návštěvě koupaliště aktuální počasí příliš neláká, a proto přinášíme informace o provozu krytého bazénu – ten je od dnešního dne opět otevřen, do konce srpna každý den od 10 do 18 hodin. Dospělí si mohou přijít zaplavat za 85 Kč/hod. (s čipem za 70 Kč), mládež od 6 do 15 let, studenti a senioři za 50 Kč/hod. (s čipem za 40 Kč) a mladší děti plus ZTP/P za 30 Kč/hod. Sauna však bude v provozu až od 1. září.

 

Mezinárodní spolupráce se opět rozvíjí. Starosta navštívil německé město Zwönitz, s nímž Kopřivnice spolupracuje od roku 1994. Víkendové setkání několika spřátelených měst se konalo u příležitosti výročí uzavření smluv o partnerství a odstartovalo novou etapu vzájemné spolupráce, která byla v posledních letech přerušena kvůli koronaviru.

Kopřivnice uzavřela se zahraničními městy celkem pět smluv o partnerství, přičemž první z nich byla podepsána s francouzským Trappes už v roce 1968. Následovaly smlouvy se Zwönitz, italským Castiglione del Lago, polským Myszkówem, a zatím poslední byla podepsána roku 2018 se slovenským městem Bánovce nad Bebravou. Několik let fungovala spolupráce také s Congletonem, avšak ta byla ukončena na základě správních změn na anglické straně.

Partnerská spolupráce mezi městy slouží zejména k výměně zkušeností, a to převážně v oblasti vzdělávání, kultury a sportu. V předcovidových letech se konalo kolem patnácti akcí ročně, například fotbalové turnaje mládeže, výměnné pobyty žáků zaměřené na prohlubování jazykových znalostí, vystoupení zahraničních kulturních souborů, společné akce pro handicapované atd. „Hodně aktivit bylo naplánováno na rok 2020, ale bohužel pandemie vše přerušila a oblast mezinárodních vztahů víceméně stagnovala. Letos tedy opět navazujeme na předchozí spolupráci, protože věříme, že sdílení dobré praxe ze zahraničí nás může v mnohém obohatit a inspirovat. Ve Zwönitz šlo o první letošní setkání představitelů měst, ale mezinárodní sportovní aktivity probíhají již od jara,“ uvedla Vendulka Sopúchová z odboru školství, kultury a sportu.

Na víkendové návštěvě v Německu si účastníci vyměnili zkušenosti zejména v oblastech vzdělávání, investic či podpory komunitního života a probrali možnosti další spolupráce. Ta bude pokračovat již za necelý měsíc právě v Kopřivnici, kdy zástupci všech partnerských municipalit přijedou oslavit 100. výročí narození Emila Zátopka. Součástí delegací budou také běžci, kteří svá města budou reprezentovat v Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice