25. 4. 2014

 

ZŠ Alšova, Kopřivnice vyhrála 11. ročník největšího žákovského turnaje v České republice ČEZ STREET HOCKEY 2014, kterého se letos účastnilo přes 60 škol. Zlatou medaili vybojovala ZŠ Alšova v neskutečně vyrovnaném finále se ZŠ E. Beneše ze Šumperku. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy a skóre se ustálilo na číslech 4:3. Méně štěstí měla ZŠ M. Horákové, která se neprobojovala do čtvrtfinále.

 

 

Komplikace s vývozem komunálního dopadu pomůže řešit městská policie, která se ve městě zaměří na nevhodně zaparkovaná vozidla a bude postihovat vlastníky pokutou nebo odtahem auta.

 

 

Po 26 měsících od vyhlášení bylo definitivně zrušeno zadávací řízení na veřejnou zakázku „Zajištění komunálních služeb pro město Kopřivnice“.

 

 

Hlavně kvůli vydatnému dešti a jeho následkům zasahovali v úterý 22. dubna hasiči na Novojičínsku.

 

 

Dne 25. dubna od 7:15 do 14:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štefánikově  č.p. 1074, dne 9. května od 11:00 do 14:30 hodin U Vodojemu a K Očnímu.

 

 

Dne 5. května od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Lubina od restaurace Jehlan směr Příbor.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin. Dne 23. dubna v Lubině u mostu, 24. dubna v Lubině za kulturním domem a 28. dubna v Lubině na točně autobusu u pavilonu.

 

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Čištění bude probíhat dle harmonogramu 25. dubna – Dělnická od Spedimy, Na Luhách, Mírová, 1. Května.

 

 

Dopravu na mostě 480-002 přes železniční trať v Kopřivnici opět částečně ovlivňují stavební práce. Přestože zdánlivě hotový most slouží řidičům neomezeně již od konce loňského roku, zhotovitelské firmy se na něj nyní vrátily, aby rekonstrukci dokončily. V následujících dnech budou na mostě probíhat dokončovací práce související s odvodněním, dojde k finální úpravě krajnic a kontrole provedení asfaltové vrstvy s její částečnou úpravou u obrub. Na závěr bude doděláno vodorovné a svislé dopravní značení.

 

 

Divadlo pro všechny věkové kategorie. Od pátku 25. dubna do soboty 26. dubna se uskuteční 28. ročník přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2014. Těšit se můžete na divadelní seskupení z Česka i Slovenska. Mezi nejvyhledávanější představitelé zaručeně patří ostravské Divadlo Petra Bezruče s inscenací „Strýček Váňa“. Představení proběhnou zejména v Katolickém domě v Kopřivnici, ale několik představení bude odehráno v Kulturním domě Kopřivnice a v Kulturním domě Štramberk. Na představení konající se ve Štramberku bude v 14:00 přistaven autobus před Katolickým domem Kopřivnice a v 15:30 ze Štramberku do Kopřivnice.

 

 

 

Zástava dechu, oživovací úkony s poskytnutím první pomoci v souvislosti s dopravní nehodou a úkony na místě samotném. Tak přesně tyto věci si budou moci vyzkoušet řidiči na novojičínských silnicích v průběhu měsíce května. Co dělat, jak dělat, jak se zachovat a co vůbec nedělat se dozví řidiči a jejich spolujezdci, když budou ochotni za asistence zkušených pracovníků Českého červeného kříže, policistů, BESIPu a studentů Mendelovy Střední zdravotnické školy Nového Jičína spolupracovat. Stejně jako v loňském roce budou na parkovišti čerpací stanice na hlavním tahu mezi Novým Jičínem a Příborem odklánět policisté řidiče. Souběžně bude probíhat rychlostní měření a dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu. Zastavení řidiči se spolujezdci budou osloveni studenty k nácviku poskytnutí první pomoci. Na připravených cvičných figurínách si za asistence profesionálů mohou osvojit základní pravidla a návyky poskytnutí první pomoci. Termín konání této preventivní akce je 9.5.2014 v čase od 09:00hod do 13:00, na benzinové čerpací stanici v Libhošti, hlavním tahu silnice z Nového Jičína na Příbor.

 

 

Pro milovníky vůně benzínu a spálených pneumatik proběhne v sobotu TipCars Tuning & Racing Show. Sprinty, rychlostní zkoušky, klopený ovál a mnoho dalšího můžete shlédnout na zkušebním polygonu v areálu Tatry. V doprovodném programu nebudou chybět soutěže, atrakce pro děti, čtyřkoly a minibiky, půjčovna vozítek SEGWAY a pro zájemce o pohled z ptačí perspektivy bude možnost vyhlídkových letů vrtulníkem. Rovněž nebude chybět bohaté občerstvení a pivní stany. První řezavé zvuky nadupaných aut zazní v sobotu 26. dubna od 9 hodin.

 

 

V neděli 27. dubna můžete zamířit alespoň atmosférou do končin středního východu. Navštivte krajskou postupovou soutěž skupinových orientálních tanců Světlo Orientu. Své boky rozvlní tanečnice v 10 hodin ve velkém sále Kulturního domu v Kopřivnici. Vstupné činí 40 Kč, pro děti do 15-ti let zdarma.

 

 

Pod záštitou dobrovolných hasičů z Lubiny a Vlčovic se uskuteční v sobotu 26. dubna šestý ročník pohárové soutěže mladších a starších žáků Floriánek Cup 2014. Družstva poměří své síly v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Bitevním polem jim bude prostor mezi hasičárnou SDH Lubina II – Větřkovice a mostem v Lubině. Zahájení soutěže je plánováno v 9 hodin.

 

 

Pro rodiny s dětmi je na sobotu 26. dubna připravena procházka lesem plných pohádkových bytostí, které Vás i Vaše ratolesti podrobí různým zkouškám a pokud jejich úkoly zvládnete, čeká Vás odměna. Pohádková cesta začne od Kamenárky s průběžným startem od 13 do 16 hodin.

 

 

Slet čarodějnic a strašidel na Štramberské Trúbě, nabízí závody na koštěti, čarovat a kouzlit, připravovat čarodějnická kuchyně. Odvážlivci si mohou slanit z Trúby a bude se zachraňovat i princezna z věže. Slet zahájí samotný král Valašského království.

 

 

 V neděli 27. dubna se čarodějnický rej přesune na hrad Hukvaldy. Soutěže a hry pro všechny čarodějnice i černokněžníky, rytířské klání s tematickým programem a atmosféru doladí dobová kapela Camerata. Na závěr bude upálena nejstrašnější čarodějnice. S maskou vstup zdarma.

 

 

 Děti mohou řádit na nafukovacích atrakcích na krytém bazéně v Kopřivnici. Na akci s názvem Neseď doma! budete mít možnost přijít rozmezí od 14 do 17 hodin.

 

 

Městská památková rezervace Příbor Vás zve na Mezinárodní den památek a sídel. V bohatém programu se objeví hudební skupiny, žongléři, herci, kouzelník, pěší rytířský turnaj a to vše na náměstí S. Freuda v Příboře od 17 do 22 hodin. Při poznávání nočního kouzla města můžete navštívit strašidelný les, peklo, alchymistickou sluj, vyzkoušet si pojízdnou katovnu, sbírání pokladu či si prohlédnout zajímavé fotografie z města. Během večera bude bezplatně zpřístupněn piaristický klášter, Muzeum a pamětní síň S. Freuda, kostel sv. Valentina, farní kostel Narození Panny Marie a rodný dům S. Freuda.  Při příležitosti dne památek a sídel bude v muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda zpřístupněna sbírka zajímavých, zvláštních, kuriózních, ba i těžko identifikovatelných předmětů a to zdarma, po dobu trvání programu mezinárodního dne.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice