25. 8. 2011

První etapa cyklostezky vedoucí od loutkového divadla přes sídliště Pod Moravií k ulici Čs. armády je téměř hotova. Po dokončení terénních úprav bude dostavěn zvýšený práh, který propojí přerušené části cyklostezky a zároveň bude sloužit jako zpomalovací retardér pro auta. Dále budou doasfaltovány nájezdy na stávající terén. Podobné zvýšené prahy budou i na ulici Husově, Máchově a kpt. Jaroše.

 

Výstavba kanalizace v Lubině  velmi citelně zasáhla do života obce, celkem 7 pracovních čet procuje na různých lokalitách, které musí být uzavřeny. Při kontrolním dnu ve středu 24. 8. bylo dojednáno, že práce na úseku před hasičskou zbrojnicí, kde je nyní zákaz vjezdu, budou urychleně dokončeny do 30. 8., a od 1. 9. bude směrem k pavilonu dopravu řídit semafor.

 

Římskokatolická farnost Štramberk zve na benefiční koncert duchovní hudby s dětským pěveckým souborem  „ ONDRÁŠEK“, ze Základní umělecké školy Nového Jičína. Koncert se koná ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku v neděli 28. 8. 2011 v 16h 30min. Výtěžek koncertu bude určen na revitalizaci kostela sv. Kateřiny.

 

Poslední srpnový víkend ožije Kopřivnice tradiční Bartolomějskou poutí. Kromě neodmyslitelných kolotočů, střelnic, prodejních stánků a dalších atrakcí, se mohou Kopřivničané i návštěvníci těšit na starodávný jarmark, přehlídku kopřivnických kapel, jízdu v nablýskaných veteránech a nedělní klaunské dopoledne. Starodávný jarmark se bude i letos konat v sadu Edvarda Beneše, a to v sobotu 27. srpna od 9 do 17 hodin. Pro příchozí zde budou připraveny ukázky starých řemesel, prodej nejrůznějších výrobků, pamlsků a valašských specialit, historický kolotoč a samozřejmě také hry a soutěže pro děti. Součástí programu budou dvě divadelní představení a hudební vystoupení skupin Domino a Cizinci. Po 17. hodině se zábava přesune před kulturní dům, kde bude probíhat přehlídka kopřivnických kapel. Během Bartolomějského večera se na pódiu vystřídají skupiny JPS kvartet, Faunus, Blue Sugar, Tatroska a Aperion. Vstup na obě akce bude volný. Nuda však nebude ani v neděli, neboť kromě tradičních pouťových atrakcí se mohou děti těšit na klauny, kouzla, tvarování balónků či další divadelní představení. Před Medical Care Centrem bude navíc od 9 do18 hodin čekat několik nablýskaných veteránů připravených svézt všechny zájemce pouťovou Kopřivnicí. Trasa povede po ulici Záhumenní ve směru na Štramberk, poté se u Palárny stočí na ulici Štramberskou, u bývalé ZŠ Náměstí zabočí na ulici Husovu a dále povede kolem Penny marketu, železniční stanice a sadu Edvarda Beneše na ulici Štefánikovu. Odtud už se přes ulici kpt. Jaroše vrátí zpět na místo odjezdu. Nevšední jízdu historickým automobilem si bude možné užít za 50 korun. 

So 27. srpna od 9 do 17 hodin Starodávný jarmark (park E. Beneše)

So 27. srpna od 17 do 24 hodin Bartolomějský večer (před KDK)

St 31. srpna od 14 hodin melounová party a karaoke Odzvonění prázdninám. Promítání kreslených příběhů Mach a Šebestová k tabuli ve 14 hodin, film Popper a jeho tučňáci od 16 hodin

 

Házená: pá 26. 8. a so 27. 8. ‑ O pohár Tatra, a. s., Kopřivnice –  50. ročník mezinárodního turnaje v házené mužů 

časový program:

pá 26. 8.: v 17 hod. KH Kopřivnice Cement Hranice, v 18.45 hod. slavnostní zahájení turnaje, v 19 hod. MŠK Povážská Bystrica SKP Frýdek-Místek;

so 27. 8.: v 9 hod. Cement Hranice SKP Frýdek-Místek, v 10.45 hod. MŠK Povážská Bystrica KH Kopřivnice, ve 14 hod. KH Kopřivnice SKP Frýdek-Místek, v 15.45 hod. MŠK Povážská Bystrica Cement Hranice 

 

Nová mateřská škola v objektu základní školy na sídlišti Sever je stavebně dokončena, práce probíhají dle harmonogramu. Ve středu 16. srpna proběhl první zápis do této nové školky, přihláasilo se téměř 60 dětí, a ještě stále přichází další, kteří termín zápisu nestihli.  28 dětí nastoupí do 1. třídy už v září. Další oddělení pro 28 dětí se otevře v lednu 2012. Zde je potřeba dořešit systém přijímání dětí mladších 3 let.

 

 

Na 10. 9. se chystá turistický pochod Šlápoty. Trasa je motivována historií a krásami našeho města.  Program připravují kluby sdružené v ASK tatra Kopřivnice ve spolupráci s DDM. Trasa startuje v 9 hodin od Lašského muzea, vede přes Váňův kámen do Kamenárky a dále okolo rozhledny na Bubla ranč. Hned 2. zastávka na trase je na skautské základně Vanaivanu, kde se souběžně chystá slavností otevření areálu zdraví.  S termínem otevření rekonstruovaného areálu je spjata skautská pouť a také oslavy stých  narozenin českého skautingu. Pro všechny návštěvníky areálu je připraven bohatý program a vpodvečer koncert kapely Hop trop, zváni jsou nejen účastníci pochodu, ale všichni příznivci skautů!

 

 Sportovní klání v minigolfu, na kopřivnickém minigolfovém hřišti (areál let. koupaliště): Open Kopřivnice oba dny 27 – 28. 8. 2011 – II liga smíš. družstev a jednotlivců, 3. kolo Moravia Tour Kopřivnice   4.9.2011 / I.liga moravských družstev a jednotlivců. https://www.minigolf-sport.cz/terminova-listina/a2011/.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice