26. 2. 2024

V rámci komunitního plánování sociálních služeb město Kopřivnice připravuje realizovat setkávání svépomocné skupiny pro neformální pečující. Jedná se o setkávání osob, které spojuje náročná životní situace, tedy péče o osoby blízké. Součástí setkání by mohlo být i poskytnutí různých odborných informací, o které by měli účastníci zájem. První setkání by mohlo proběhnout 12. března v 17:00 na Středisku sociálních služeb města Kopřivnice na ulici Česká 320, v tamní edukační místnosti. V případě zájmu kontaktujte koordinátorku komunitního plánování sociálních služeb Ivu Dobrozemskou na emailu iva.dobrozemska@koprivnice.cz.

 

Door-to-door sběr papíru neboli „od dveří ke dveřím“ se rozšíří do celého města. V roce 2022 zavedla Kopřivnice door-to-door systém sběru plastů a kovů, letos se tímto způsobem začaly svážet také papíry a nápojové kartony. Systém spočívá v přidělení odpadových nádob přímo k rodinným nebo menším bytovým domům. Zatím pouze v Lubině, ale už o nádoby mohou žádat také obyvatelé bytových a rodinných domů ze všech ostatních lokalit, k dispozici je cca 500 nádob. První svoz z celého území Kopřivnice by měl proběhnout v květnu. Majitelé rodinných domů mohou o sběrné nádoby žádat na e-mailu lucie.kubalcova@koprivnice.cz,  nebo telefonicky na čísle 556 879 781.

 

Porodnice v Novém Jičíně za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky nabízí budoucím rodičům novou edukační brožuru „Průvodce ženy zdravým mateřstvím“. Tato příručka je určena všem nastávajícím maminkám, které se chtějí lépe připravit na období těhotenství, porodu a následné péče o sebe a své novorozené dítě. Brožura je rozdělena do několika klíčových kapitol, které pokrývají vše od předtěhotenské přípravy po období šestinedělí. Brožura „Průvodce ženy zdravým mateřstvím“ je dostupná zdarma v porodnici Nový Jičín a v elektronické podobě.

 

V Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm probíhá do 14. března výstava pestrobarevných kostiček ze stavebnice LEGO. Náplní výstavy je tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a také vlastní tvorby. Hlavním lákadlem výstavy je kromě již zmíněného také filmová tématika v podobě válečné zóny robotů Bionicle, světa Elfů, draků, hradů, ale i různorodých filmových a pohádkových postaviček. Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění jsou k dispozici kostky Lego® Classic – Basic®, Lego Bionicle a Lego® Duplo®.

 

Město Kopřivnice spouští novou anketu týkající se názvu centra města. Náměstí rodáků? Zátopkův kopec? Lašská promenáda? Burianovo náměstí? Nebo prostě jenom centrum? Přestože o výstavbě městského centra na stávajícím místě se rozhodlo již v roce 1970, prostor nikdy nezískal oficiální pojmenování. Název může odkazovat na některého z místních rodáků, může reflektovat automobilovou tradici, historii města, geografickou polohu nebo motto Město v pohybu. Je však potřeba myslet na to, že veřejné prostranství nelze pojmenovat podle žijící osoby. Nápady mohou lidé zasílat až do konce března, například prostřednictvím formuláře na webu města. K dispozici jsou také schránky na tištěné formuláře, a to ve vestibulu radnice a v Informačním centru Kopřivnice. Konečný výběr bude na zastupitelstvu města, které by mělo nový název centra schválit na svém červnovém zasedání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice