26. 4. 2019

Svoz popelnic připadající na středu 1. května 2019 (tj. Mniší, Kadláčkova, Dolní, Příborská, Na Pinkavce, Dukelská, Ke Koryčce, Pod Bílou horu, Sluneční, Západní, Nádražní a Paseky) proběhne o den dříve – tzn. v úterý 30.4.2019! Svoz kompostejnerů připadající na svátek 1. května 2019 (Lubina, ul. Na Luhách, Mírova, Dělnická a 1. května) proběhne ve čtvrtek 2.5.2019. Prosíme občany, aby včas přistavili své nádoby pro svozovou techniku. Sběrný dvůr bude ve svátky zavřený

 

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na oslavu Dne Země, která se uskuteční v pátek dubna. Po celý den bude v prostorách parku dr. Edvarda Beneše připraven bohatý program pro velké i malé návštěvníky zaměřený na ochranu životního prostředí. Součástí letošního Dne Země budou dvě vystoupení Smokemana, který při interaktivním workshopu poradí, jak správně topit.

 

V pondělí 6. 5. budou slavnostně otevřeny terapeutické dílny poblíž Kavárny.

 

Den vítězství si v Kopřivnici připomeneme setkáním u pomníku padlých 6. 5. od 17 hodin.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Mniší od točny směr Měrkovice v pátek 26. dubna od 8 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Pod Bílou horou 26. dubna od 7:30 – 14:00 hodin.

 

Veteráni opět zavítají do Kopřivnice v sobotu 27. dubna 2019 v cca 13:30 hodin. Parkoviště před kopřivnickým městským úřadem zaplní veteráni, kteří se účastní startu sezony historických vozidel 200 kilometrů Československem. Vyjížďku pořádá Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm. Široká veřejnost bude mít možnost prohlédnout si unikátní vozy cca do 16:30 hodin.

 

V kopřivnickém skautském centru Vanaivan po celý měsíc probíhá kurz tvůrčího psaní „Hra s příběhy“ pro seniory. Poslední setkání je plánováno na neděli po Velikonocích 28.4. Pokud se do té doby podaří nashromáždit zajímavé texty, kurz zakončí malé autorské čtení. Zájemci, kteří neměli dosud odvahu se zapojit, jsou srdečně zváni na zbývající lekce.

 

PŘEHLÍDKA Kopřiva 2019. Od pátku 26. dubna do soboty 27. dubna v rámci 33. ročníku přehlídky netradičních divadel v Katolickém domě a Kulturním domě Kopřivnice vystoupí řada divadelních spolků. V pátek 26. dubna bude přehlídka zahájena v 13.30 hod. divadelním pohádkou pro děti O zvědavém slůněti aneb jak sloni k chobotu přišli, a bude pokračovat divadel všech žánrů a doprovodného programu. Během přestávek můžete navštívit divadelní kavárnu, semináře, koncerty i výstavu fotografií. Kompletní program naleznete na Kopřiva 2019. Vstupné dvoudenní obyčejné 600 Kč, studentské 400 Kč. Jednodenní vstupné na pátek obyčejné 250 Kč, studentské 150 Kč, na sobotu 450 Kč, studentské 300 Kč. Vstupné na jednotlivá představení od 30 Kč do 150 Kč. Vstupenky zakoupíte v Katolickém domě nebo v Kulturním domě Kopřivnice. Pouze představení Display od the shame a Doma u Hitlerů se pořádají v Kulturním domě Kopřivnice ve velkém sále. Vstupné 150 Kč a 200 Kč. Vstupenky zakoupíte pouze na pokladně Kulturního domu anebo online na KDK: Kopřivnice Display of the Shame a KDK: Doma u Hitlerů.

 

DIVADLO ve Štramberku: Pozor změna představení! Závěr Štramberské divadelní přehlídky se uskuteční v pátek 26. dubna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Představení Tanec na konci léta se ruší! Místo toho zahraje Příborské divadlo PŘÍDLO představení Dokonalá svatba.

 

Hradní slet čarodějnic se chystá na Hukvaldech. V sobotu 27. dubna od 10.00 hod. se můžete těšit na den plný čar a kouzel, setkání čarodějnic za doprovodu šermířských soubojů a soutěžních disciplín na hradě Hukvaldy. Nebude chybět také soutěž o NEJ čarodějnici. Vystoupí: Skupina historického a scénického šermu Valmont z Valašského Království a Gotická katovna Ordál. Heslo dne: „Abrakadabra“. Čarodějnice v kostýmu mají vstup ZDARMA.

 

Košt vín s CM Pramínky v Kopřivnici. V sobotu 27. dubna od 14.00 hod. ve Vile Machů se uskuteční již třetí ročník koštu vín. Budete mít možnost ochutnat vína od desítek vinařů z jižní Moravy. Zahraje cimbálová muzika Pramínky v kavárně i v sále a za pěkného počasí také na zbrusu nové venkovní zahrádce. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. V ceně neomezená degustace vín. Občerstvení zajištěno.

 

V sobotu 27. 4. u příležitosti 60. výročí otevření zve MŠ Bařiny na slavnostní DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ od 11. do 16 hod.

 

V sobotu ve 14 hodin začíná ve vile Machů velký košt vína s CM Pramínky.

 

Koncert ve vlčovickém kostele Velikonoční Hraní naplní vystoupení sboru Calata z Ostravy v neděli 28. 4. od 15 hod.

 

V neděli 28. 4. v 17:00 hod. jste zváni na SLAVNOSTNÍ POSVĚCENÍ kaple u vily Machů. Pobožnost bude probíhat před kapličkou na nově otevřené venkovní zahrádce Vily Machů.

 

V pondělí 29. 4. 2019 od 9.00 do 15.00 hodin chystá zš v lubině benefiční akci DEN PRO VIROVITICU – CHORVATSKO cílem akce je sbírka na nákup českých učebnic pro děti krajanů v Chorvatsku a představení České besedy ve Virovitici.

Ve Štramberku se bude hrát pohádka O Jeničce a Mařenkovi. V neděli 28. dubna od 10.00 hod. v Domě dětí a mládeže Štramberk vystoupí Ma ňáskové divadlo ZuMadlo. Hrát se počne pohádka o Perníkové chaloupce, která se tvůrcům trochu zamotala a jejich přáním bude, nechť děti scénář napraví. Také si zatančíme, zazpíváme a ke konci něco na památku vytvoříme.

 

KONCERT Alleluja, Kopřivnice a Příbor. V neděli 28. dubna od 15.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici vystoupí sbory z Kopřivnice, Příbora, Nového Jičína a Hustopečí nad Bečvou. Dirigent Zdeněk Pukovec. Následně sbory vstoupí v kostele sv. Valentina v Příboře od 18.00 hod.

 

Umění v kopřivnickém kině: Cézanne – Portéty jednoho života. Film mapuje nejsledovanější výstavu roku putující z Paříže, přes Londýn do Washingtonu věnovanou poprvé v historii Cézannovým portrétům. Obsahuje rozhovory s kurátory z National Portrait Gallery v Londýně, MoMA v New Yorku, National Gallery of Art, Washington a Musée d’Orsay v Paříži a stejně tak vlastní Cézannova korespondence. Diváci uvidí nejen Cézannovu výstavu, ale i místa, kde Cézanne žil a pracoval včetně kouzelné francouzské Provence. Dokument se odehraje v neděli 28. dubna od 15.30 hod. v kinosále Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice