26. 6. 2023

V  úterý 27. června se Divadlo Na zábradlí po deseti letech rozloučí s Korespondencí V+W. představení se bude streamovat do kin po celé republice! Tedy i do Kopřivnice. Začátek je v 19 hodin

 

VÝSTAVA: Zdenka Veřmiřovská ke 110. výročí narození začíná v Lašském muzeum v úterý 27.6.2023 -a trvá do  3.9.2023.

 

Od jamky k jamce aneb Turnaj v minigolfu. To je Tradiční, oblíbená akce pro ostřílené hráče i úplné začátečníky. Ve čtvrtek 29. června od 9 hodin, na hřiště minigolfu v Kopřivnici u koupaliště. Vstup zdarma.

 

Rozloučení s deváťáky místních základních škol jak se sluší a patří! ZVONÍ NÁM NAPOSLED-    29.6.2023 od 9:00 v  Sad Dr. E. Beneše. Tradiční akce pro žáky posledních ročníků základních škol se vrací v novém hávu.Letos je tématem starodávné Antický Řím/Řecko.

 

Další ze série koncertů v rámci Svatováclavského hudebního festivalu se koná  Ve čtvrtek 29. června od 18 hodin v expozicí Muzea nákladních automobilů Tatra. Zazní autorská jazzová hudba Pavla Wlosoka a Zbigniewa Kalety.

 

Na slavnostním setkání 12. června spojeném se startem výstavy Na dvou kolech v Muzeu nákladních automobilů Tatra představil vedle svých historických a nových modelů zároveň i novou vizuální identitu společnosti Superior. Počátek jízdních kol Superior v Kopřivnici sahá až do roku 1993. V roce 2002 se Superior zakladatele Jaroslava Výborného zařadil do portfolia jízdních kol Bike Fun International (BFI). Společnost produkuje jízdní kola a elektrokola pro evropský i světový trh. Za svou působnost vyprodukovala již více než 2,5 milionu kol. Současná́ výrobní́ kapacita se pohybuje okolo 200 000 jízdních kol a elektro kol za rok. O spanilé 30leté jízdě světoznámé značky Superior se mohou přesvědčit návštěvníci v Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Výstava probíhá od 12. června a otevřena bude návštěvníkům do konce roku 2023.

 

Už je jisté, že ulice Kopřivnice vyzdobí nová květinová výzdoba. Sbírka na květiny v místním re-use centru předčila očekávání. Lidé v Kopřivnici přispěli za necelý půlrok již částkou přes padesát tisíc korun. Výtěžek bude použit na nákup na nákup rostlin do mobilních květinových nádob. ReUse centrum je místo, kam můžete bezplatně odevzdat drobnější funkční předměty z vaší domácnosti, které byste jinak vyhodili. Nyní je u věcí, které ještě mohou posloužit uvedena cena, kterou lidé mohou zaplatit do kasičky. Vše je na bázi dobrovolnosti, příspěvek může být vyšší, nižší, nebo žádný. Re-use centrum se nachází v areálu Sběrného dvora na ulici Panské a aktuálně je otevřeno v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v soboty od 8 do 16 hodin.

 

Sever je jedním ze dvou největších sídlišť v Kopřivnici a žije na něm přibližně 7 tisíc rezidentů. Jako řadu dalších velkých sídlišť, trápí i zdejší obyvatele zejména nedostatek parkovacích míst. Sčítání dopravy ukázalo, že na Severu parkuje přibližně 1520 aut a ročně jich přibude asi 40. V úterý 13. června se vedení města Kopřivnice sešlo s obyvateli tohoto sídliště, aby společně prodiskutovali některé investiční záměry. Velkými tématy bylo parkování a vzhled veřejných prostranství, přítomní lidé měli možnost hlasovat o tom, kterou lokalitu by měla radnice řešit přednostně, poté bude následovat online anketa. Momentálně se plánuje výstavba 24 nových parkovacích míst na ulici Obránců míru a dalších 40 mezi školním hřištěm a panelovým domem na ulici Moravské.

Dále se projektuje propojka ulic Moravské a Severní, u které se o 26 míst rozšíří stávající parkoviště budované před pěti lety. Sídlištní statické dopravě uleví také vznik záchytného parkoviště pro dodávky a nákladní vozy na ulici Dělnické. Město dále uvažovalo o vybudování parkovacího domu na ulici Francouzské, nicméně náklady jsou příliš vysoké. Jedno takové parkovací místo vyjde zhruba na milion korun. Ke změně dopravní situace chce radnice přispět také zlepšením možností bezpečné dopravy pro cyklisty a pěší, ověřována bude i možnost zavedení MHD. Kromě dopravy se na setkání probíral stav veřejných prostranství. Městský architekt vytipoval tři lokality a představil sedmdesátce přítomných, jak by se v budoucnu mohly změnit. Jednou z variant je úprava prostranství u Hrušky, dále hlavní pěší zóna či vnitroblok u Penny marketu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice