26. 8. 2013

 

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) v pátek varoval občany před zasíláním kopií osobních dokladů poštou nebo e-mailem. Varování souvisí s opakovaným šetřením zneužití osobních údajů a kopií občanských průkazů k založení bankovních účtů bez vědomí poškozeného. „Pořizování kopií občanského průkazu či ostatních osobních dokladů by mělo být naprosto výjimečné,“ uvedla mluvčí úřadu Hana Štěpánková. Například při uzavírání pracovní smlouvy by podle ní zaměstnavatel nikdy neměl vyžadovat kopii občanského průkazu, ale pouze si údaje z předloženého průkazu ověřit. Stejné pravidlo platí i pro uzavírání naprosté většiny ostatních smluv. Zaslání kopie dokladu neznámé osobě je podle úřadu hazardem s vlastním soukromím. Riziko zneužití poskytnutých údajů a samotné kopie dokladu je totiž vysoké.

 

 

Ve čtvrtek 29. srpna zavítá do kopřivnického muzea – Veteránská Moravia rallye – 45 veteránů včetně 5 doprovodných vozidel bude k vidění v centru města od jedné do půl třetí odpoledne. Kolona přijede od Štramberku.

 

 

15. srpna se účastnili naši florbalisté v Praze mezinárodního turnaje Czech open 2013. Tři zápasy v základní skupině naši hráči zvládli a svou skupinu vyhráli. Bohužel v sobotu ráno podlehli švédskému týmu 6:2 a vypadli tak v prvním kole play off.

 

 

17. srpna se konal již 15. Ročník běžeckého závodu – běh oborou. Na trasu v délce 10 km se postavilo na stat u KD mniší téměř 100 běžců. Vítězem se stal Tomasz Wrobel před Pavlem Michnou a Jakubem Ambrosem. Mezi ženami byla nejrychlejší Adéla Esentierová, druhá doběhla Kristina Čablová a na 3. místě skončila Andrea Krstevová. V průběžném pořadí LBL vede Martin Keller se 133 body před Ondřejem Schwarzem a Lukášem Merendou. Vedení v soutěži si upevnila Kristina Čablová, na ní ztrácí druhá Darina Krausová 48 bodů. V kategorii Masters zůstává v čele tabulky Miroslav Vrobel.

 

 

Kopřivničtí fotbalisté zahájili další sezonu a 18. srpna se postavili v úvodním zápasu proti Jistebníku. S jeho hráči prohráli o jednu branku – konečný stav 4:3. Naši muži se drží v tabulce 1.B třídy skupiny D aktuálně na 8. místě s nulovým bodovým ziskem. 24. Srpna hrají naši fotbalisté na domácím hřišti proti starému jičínu.

 

 

V druhé polovině července zahájili extraligoví muži přípravu na nový ročník. Novými tvářemi v družstvu jsou brankář Luděk Fabián, spojka Radek Bajgar a Jaromír Petřek, který bude vykonávat funkci asistenta trenéra a manažera. Trenérem družstva zůstává Ivo Vávra a masérem Zdeněk Kovalák.16. a 17 srpna sehráli muži na domácí palubovce přátelská utkání. Karvinou porazili 34:19, Zubří 31:29 a s týmem Topolčan uhráli remizu. Podzimní kolo zahájí házenkáři 7. Září, kdy zajíždí na palubovku jičínu.

 

 

16. srpna zahájili na ledě prvním tréninkem svou přípravu také hokejisté. První zápas je čeká v šumperku a to 28. září.

 

 

První a druhá liga malé kopané pokračuje dalšími zápasy 31. srpna.

 

 

1. září se koná nezávodní X-TERRA triatlon, v podání: plavání, kolo, běh. Soutěžit se bude ve třech kategoriích – muži, ženy a štafeta startova se bude od 10 hodiny na Větřkovické přehradě.

 

 

LETNÍ KINO 26.8. – 1.9.2013

PO 26. / 20.30 / 40 Kč

Babovřesky

133 minut / Originální české znění / 2D

Režie – Zdeněk Troška / ČR 2013 / 12+ / komedie / hrají – Veronika Žilková, Lucie Plekancová Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Miro Noga, Jitka Sedláčková ad.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům…

 

ÚT 27. / 20.30 / 40  Kč

Čtyřlístek ve službách krále

90 minut / originální české znění / 2D

Režie – Michal Žabka / ČR 2013 / bez omezení  / animovaný, rodinný, dobrodružný / v českém znění – Ondřej Brzobohatý, Tereza Berbarová, Bohdan Tůma, Ivan Trojan, Viktor Preiss, Vladimír Javorský

 

Malý výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání – na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem…

 

ST 28. / 20.30 / 40 Kč

Martin a Venuše

102 minut / originální české znění / 2D

Režie – Jiří Chlumský / ČR 2012 / komedie, romantický / bez omezení / hrají:  Marek Taclík, Kristýna Boková, Zuzana Stivínová, Jan Budař, Lubo Paulovič, Tomáš Hanák, Tomáš Matonoha, David Kraus, Věra Křesadlová-Formanová

Ženy a muži. Jedni jsou z Marsu, druzí z Venuše… aneb… když hlídá táta. Příběh filmu začíná před 10 lety, na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula (Kristýna Boková) seznámí se svým budoucím partnerem a manželem Martinem (Marek Taclík). Společně založí rodinu…

 

ČT 29. / 20.30 / 40 Kč

Ve stínu

106 minut / originální české znění / 2D

Režie – David Ondříček / ČR*SR*PL*Izrael 2012/ detektivka / bez omezení / hrají:  Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík, David Švehlík, Filip Antonio

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých.

Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza.

 

PÁ 30. / 20.30 / 40 Kč

Revival

116 minut / originální české znění / 2D

Režie – Alice Nellis / ČR 2013 / komedie / 12+ / hrají – Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková ad.

Nikdy to nekončí

Revival je nová komedie Alice Nellis nabitá hudbou a humorem, komedie pro muže, pro ženy a vůbec pro všechny. Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg hrají v Revivalu kamarády, jejichž rocková skupina se rozpadla v roce 1972, a kteří se rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Každý má k tomu své důvody a každý z nich si stačil nastřádat své vlastní osobní průšvihy. Ve středu dění proto není jen návrat kapely na pódia a s tím spojená zábava, ale i život všech jejích členů. V dalších rolích Revivalu se představí Zuzana Bydžovská, Vojta Dyk, Jenovéfa Boková nebo Richard Genzer.

 

SO 31. / 20.30 / 40 Kč, vstupné do 18-cti let zdarma

Mocný vládce OZ

125 minut / dabing / 2D

Režie – Sam Raimi / USA 2013 / bez omezení / dobrodružný, fantasy  / hrají – James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Zach Braff ad.            

Když se Oscar Diggs, druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky…

 

NE 1.9. / 20.30 / 40 Kč

Queen – Hungarian Rhapsody Live In Budapest ´86

115 minut / originální znění / 2D

Režie – János Zsombolyai / Remastrováno: 2012, Nahráno: 1986 / 12+ / záznam koncertu 

Záznam slavného budapešťského koncertu z roku 1986. Remasterované verzi koncertu předchází 25-ti minutový dokument o turné vrcholící právě koncertem v Budapešti, který vidělo Přes 80 tisíc nadšených diváků. Nechybí slavné hity jako Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, I Want To Break Free and We Are The Champions.

 

 

Od 29. 8. v Technickém muzeu otevírají zajímavou výstavu s názvem AUTOVETERÁNI V OBRAZECH VĚRY HEJDOVÉ, jejíž vernisáž se uskuteční dne 29.8. od 17:00 v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici. Výstava bude k vidění od 29.8. až do 30.11. 2013 v provozní době muzea.  

 

 

Akademie třetího věku – zimní semestr 2013/2014, 12. ročník

–          Procházky světem výtvarného umění – Mgr. Zdeněk Babinec, vždy ve středu od 14:30, Akademická posluchárna,

–          Spisovatelé pro radost – Mgr. Ladislav Cvíček, Spisovatelé jak je znáte i neznáte II, vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna

–          Kurs kresby – Anna Schwarzová, Pro začátečníky i pokročilé, středa dopoledne 9:00 až 11:00, čítárna knihovny

–          základy kresby tužkou, pastelkami, akvarelovými pastelkami – bližší informace v průběhu první lekce

–          Astronomie – Virtuální univerzita třetího věku, Spolupráce s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, vždy v úterý ve 14:30, Akademická posluchárna

Termíny přednášek se mohou v průběhu semestru z organizačních důvodů změnit, posluchači jsou vždy o změně informováni včas. Přihlášky budou k dispozici od pondělí 9. září od 7:30 v čítárně knihovny.

Každý přihlašující může vyplnit přihlášky pouze pro dvě osoby!

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice