27. 3. 2020

Kopřivnické noviny č. 12 ze čtvrtka 26. března 2020 nebyly vydány v papírové podobě. Jsou k dispozici v elektronické podobě na www.koprivnice.cz

 

Krizová opatření vlády z 26. 3. 2020

Mimořádné opatření – lázeňská léčebně rehabilitační péče (pdf 194 kB)
Mimořádné opatření – nařízení poskytovatelům akutní lůžkové péče (pdf 207 kB)
Mimořádné opatření – výjimky z uzavření obchodů (pdf 1.3 MB)

 

Lékárna Benu v Kopřivnici nabízí v souvislostí s pandemií od čtvrtku 26. března obyvatelům města k zakoupení antibakteriální gel v tubě, 100 ml, cena 133 Kč nebo antibakteriální gel v plastovém obalu s dávkovačem, 50 ml, cena 99 Kč. Vše do vyprodání zásob.

 

Placení místních poplatků 

S ohledem na současnou situaci, kdy se nacházíme ve vyhlášeném nouzovém stavu a kdy je usneseními Vlády České republiky omezen volný pohyb osob, obrací se radnice na občany se žádostí, aby v případě provádění plateb volili bezhotovostní způsob, nikoliv placení přímo na pokladně MÚ. Místní poplatky za odpady pro rok 2020 jsou splatné v termínu do 30. června 2020, poplatek ze psů za 2. čtvrtletí do 31. května 2020, je tedy dostatek času na provedení platby. Pokud občané nemají možnost zaplatit místní poplatek bankovním převodem, bude jim umožněno zaplatit hotovostně na pokladně po ukončení nouzového stavu Kopřivnice.

Číslo účtu: 1767241349/0800, pro správnou identifikaci platby nezapomeňte prosím uvést příslušný variabilní symbol, který Vám byl přidělen. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na odbor financí.

 

Další opatření ve vlakové a autobusové dopravě

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným Vládou ČR přistupuje Moravskoslezský kraj v rámci regulačních opatření v dopravě od čtvrtku 26. března 2020 00:00 hodin do soboty 11. dubna 2020 24:00 hodin k omezení jízdy vlaků dle nedělního provozu. Vlaky tak budou po celý týden vedeny jako v neděli. Nad rámec nedělního provozu budou zavedeny vlaky zajišťující spojení zejména do a ze zaměstnání. Železniční linky ODIS budou vedeny dle výlukových jízdních řádů, které jsou zveřejněny na webových stránkách kodis.cz a postupně budou navedeny taktéž ve vyhledávačích spojení.

Od středy 1. dubna 2020 dojde k dalším omezením provozu na vybraných příměstských autobusových linkách ODIS. Jízdní řády jsou připravovány a budou na webových stránkách www.kodis.cz zveřejněny od 27. 3. a postupně taktéž ve vyhledávačích spojení (nejpozději v sobotu 28. března 2020).

 

KTK V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU NABÍZÍ REKLAMNÍ PROSTOR V INFOKANÁLU O SLUŽBÁCH HUMANITÁRNÍHO CHARAKTERU ZDARMA. Zájemci mohou dále využít bannery na webech KTK a informační e-maily. Stačí zaslat Vaši informační stránku, případně Vám ji za „jednorázový poplatek“ zpracujeme. Pro více informací nás kontaktujte  595 179 140, studio@ktk.cz, 605 868 200.

 

Vypublikujte fotku světa okolo sebe – příroda, město, ulice apod. Foťte ze svého okna, balkónu, zápraží apod. Na focení použijte jakýkoliv objektiv nebo techniku (vyjma dronu). Kreativitě se meze nekladou.

Příspěvek s fotkou označte na našem Facebooku/Instagramu #mujvyhled + název obce/místa + příspěvek dejte ideálně jako veřejný. Dodržujme omezení pohybu, byť je to pro nás všechny těžké.  Lašská brána Beskyd. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice