27. 4. 2012

 

Získejte volné vstupenky na akci Šostýnská Venuše,  dne 26. 5. 2012, formou odeslání sms se správnou odpovědí na otázku k festivalu. Nápověda – např. ve vysílání KTK, nebo v archívu na www.ktkstudio.cz (27. května 2011).

Soutěž o vstupenky na Šostýnskou Venuši, festival tance a hudby:

Otázka: Který ročník Šostýnské Venuše se v Kopřivnici letos koná?

SMS ve tvaru: jméno mezera příjmení mezera odpověď

zašlete na číslo 774 599 474 do středy 2. května.

 

KOMORNÍ  ORCHESTR  KOPŘIVNICE  , který vstupuje do své 17. koncertní sezóny, pořádá v pátek 27.dubna 2012 v 19 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici tradiční jarní koncert tentokrát s podtitulem „Hudba vážně i nevážně“. Na programu jsou známé skladby J.S.Bacha, J.Haydna a A.Dvořáka. Ve druhé části koncertu orchestr zahraje skladby ovlivněné jazzem od autorů : G.Gershwina, J.Ježka, S.Joplina a dalších. Vystoupí rovněž sólisté : Ludmila Klásková /zpěv/ a Jiří Hrubý /klavír/ Orchestr diriguje Petr Lichnovský, absolvent brněnské JAMU.

 

Studentský soubor Divadla Pod Věží Štramberk uvede hru Jana Zindulky “ Noc pátá „, 27. dubna v 19:30 hodin v Kulturním domě Štramberk.

 

K – GALERIE: Výstava obrazů Zdeňka Babince Barevné improvizace. Vernisáž výstavy v pátek 27. dubna v 17 hodin. Výstava do 27. května (Šustalova vila, út – ne 10 – 17 hodin).

 

Kurz alikvotního zpěvu: Místo konání: Árt té kafé Mandala, Šustalova vila, 28. 4. 2012, 10.00. Alikvotní zpěv, je zvláštní druh zpěvu, kdy jeden člověk zpívá najednou více tónů. Tento styl zpěvu je velice zdravý, neboť alikvotní vibrace přirozeně harmonizují tělo i ducha. [https://www.muzikohrani.cz].

 

Slet čarodějnic a strašidel na Trúbě – slavnostní zahájení nové hradní sezóny. Tuto sobotu od 10 hodin všechno vypukne, v areálu budou čarodějnice, bude se lítat na koštěti, bude se péct magická buchta, budou zde čarodějní mazlíčci (hadi a pavouci), bude zde i malá výstava bonsaí a ukázka jak o ně pečovat, budou se rovněž i vyrábět slaměné čarodějnice, které se budou večer pálit Největším lákadlem celého dne bude slaňování z Trúby které bude probíhat od 10 do cca 17 hodin. Ve dvou vyhlášených časech zde bude i záchrana princezny ve věži, což bude soutěž ve šplhu na ochoz Trúby (výška 27m). Teoreticky bude první kolo soutěže startovat právě v 10 hodin. Od 10 do 12 hodin bude celou akci živě přenášet Český Rozhlas.

 

Hrad Hukvaldy, 29. 4.- Slet čarodějnic z celého okolí. Soutěže a hry pro malé i velké čarodějnice, nejlepší budou oceněny. Rytířská představení. Vyvrcholení dne upálením nejstrašnější čarodějnice.

 

Autobusy budou stát na Masarykově náměstí. V souvislosti s probíhající revitalizací ulice Štefánikovy dojde v neděli 29. dubna 2012 k dočasné změně autobusových jízdních řádů. Po dobu rekonstrukce nebudou obsluhovány zastávky u Kauflandu a zastávky u polikliniky budou přemístěny na parkoviště na Masarykově náměstí. K opětovnému otevření parkoviště a přemístění zastávek zpět na ulici Štefánikovu dojde koncem října letošního roku.

 

Pionýr Kopřivnice ve spolupráci s městem Kopřivnice si dovoluje pozvat všechny děti a rodiče na Pohádkový les, který se uskuteční v úterý 1. května. Start je od 9 do 12 hodin od Husovy lípy. Po trase vás čeká spousta her a zábavy, cesta jarní přírodou, občerstvení a soutěže v cíli na Lyžařské chatě.

 

KULTURNÍ DŮM

Út 1. května v 15 hodin 1. máj lásky čas. Prvomájové odpoledne plné hudby a zábavy (areál hřiště házené)

Čt 3. května v 19 hodin divadelní představení divadla Kalich v Praze Don Quijote (velký sál)

Po 7. května v 17 hodin Den vítězství. Vzpomínkové setkání při příležitosti 67. výročí osvobození Kopřivnice a ukončení druhé světové války (pomník padlých před bývalou ZŠ náměstí)

 

Výstava SVĚT DOBRODRUŽSTVÍ A FANTAZIE, letos mimořádně instalované v prostorách muzea Fojtství v Kopřivnici, začíná slavnostní vernisáží 4. května 2012 v 15.00 hod. Výstava bude mít i svou virtuální podobu, která vznikne v jejím průběhu a kde budou zveřejněny nejen fotografie z výstavy, ale i dokumentace doprovodných akcí.

 

Diskusní setkání pro obyvatele města Kopřivnice a organizace pořádá město již sedmým rokem a letos se uskuteční ve středu 23. května 2012 od 16:30 v 10. patře MÚ. Hlavním cílem a také výstupem diskuse bude tzv. 10 P, neboli Desatero příležitostí města, navržených účastníky akce z různých tématických oblastí. Těchto 10 P bude podnětem k následnému hledání řešení.Diskutovat se bude v oblastech: doprava, životní prostředí, zdraví, informovanost, sport, volný čas, kultura a další. Na jednání bude zároveň přidělen šek v hodnotě 15 000 Kč    aktivitě, která bude navržena a vybrána účastníky fóra přímo na jednání. Mělo by se jednat o aktivitu nebo nápad, který bude zorganizován ve prospěch obyvatel města nebo konkrétní cílové skupiny.

 

 

Město automobilů představuje nový propagační film. O tom, že je Kopřivnice právem nazývána městem automobilů, má její obyvatele i návštěvníky přesvědčit nový prezentační film. Město, v němž byl vyroben první automobil v Rakousko-Uhersku, je dnes sídlem mnoha významných firem působících v automobilovém průmyslu a právě díky jejich spolupráci se podařilo snímek vytvořit. Radnice se chopila role koordinátora a oslovila nejvýznamnější podnikatele, kteří v tomto odvětví působí. Odezva byla kladná, za což všem partnerům velmi děkujeme. Všech deset oslovených firem se zapojilo buď finančně, případně poskytnutím svých archivních materiálů. Film představuje jednotlivé společnosti, jejich výrobní programy a také spojení firem s městem a jeho obyvateli. Snímek je výsledkem několikaměsíční práce dvou autorů – Roberta Nekla a Miroslava Hofmanna. Ti jej všem zapojeným partnerům oficiálně představili 26. dubna 2012 v kině Puls. Nyní bude film využíván při veletrzích a prezentačních akcích, bude si jej možné pustit na webu města Kopřivnice, uvidí jej diváci místní kabelové televize a ve smyčce poběží rovněž v recepci Technického muzea Tatra. Pro výukové účely bude nabídnut také všem místním školám.

 

Karla Gotta zradil hlas a ruší koncerty, tentokrát léčba bude trvat déle – tato dnešní informace má zásadní vliv na program umělce v nejbližších dnech. Dotkne se především aktivit prvního května, návštěvy výstavy reprodukcí jeho obrazů v Kopřivnici nebo hudebního setkání na zámku v Holešově – obě akce se budou muset obejít bez účasti Karla Gotta. Vstupenky na původně plánovanou vernisáž nadále zůstávají v platnosti, umělec přislíbil, že hned jak to bude možné, se do Kopřivnice vypraví.

 

Frenštátská kultura bude mít od května 2012 nové internetové stránky. Nový web frenštátské kultury najdete na internetové adrese www.kulturafrenstat.cz , bude možné online rezervovat vstupenky na kulturní akce pořádané kulturním střediskem. Tato, dnes už standardní služba ve Frenštátě dlouho chyběla. Každou stránku webu bude možné si jednoduše vytisknout nebo poslat e-mailem. Pro jakoukoliv přidanou informaci či změnu bude možno využít RSS kanál. Svůj prostor zde dostanou také frenštátské školy a rovněž budou na nových internetových stránkách ke stažení všechna vydání Frenštátského zpravodaje od roku 2007 ve formátu PDF.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice