27. 6. 2024

Na konec června město plánuje zahájit opravu lávky přes Kopřivničku na ulici Dukelské. Po dobu rekonstrukce bude lávka pro pěší bez náhrady uzavřena, a to po celé letní prázdniny. Důvodem rekonstrukce je špatný technický stav. Rekonstrukci lávky pro pěší provede společnost DEV COMPANY za 1,8 milionu korun. Na realizaci má 60 dní. Lávka na ulici Dukelské není jediná, kterou v brzké době čeká rekonstrukce. Většina mostů a lávek v Kopřivnici je již na hranici své životnosti, v červenci město zahájí demolici a výstavbu mostu na ulici Erbenově a zhruba ve stejné době se rekonstrukce dočká také menší most ve Vlčovicích u domu č. p. 105.

 

Začaly se opravoval chodníky, stavební práce na ulici Dolní se rozběhly již 17. června. Následovat budou úseky na ulicích Příčné, Husově a Štramberské. Jde o výměnu povrchu z litého betonu za zámkovou dlažbu. Zakázku vyhrála společnost Japstav, která ji provede za 1,3 milionu korun. Na realizaci každého z chodníků má firma maximálně 30 dní. Na Štramberské bude vybudován také zcela nový chodník v délce 72 metrů, který Kopřivničanům zlepší přístup ke štramberskému vlakovému nádraží, tyto práce bude provádět společnost SEMITA-DS zhruba za 2 miliony korun na přelomu července a srpna, provoz zde bude řídit semafor. Chodník na ulici Husově se bude rekonstruovat až po hlavní sezoně letního koupaliště.

 

Světový den dárců krve se každoročně koná 14. června, při této příležitosti i Kopřivnice poděkovala bezpříspěvkovým dárcům krve, plazmy a kostní dřeně, kteří dosáhli v předcházejícím roce 40, 80, 120, 160 a dalších násobků odběrů. Slavnostní setkání se uskutečnilo ve středu 12. června 2024 v Ringhofferově vile. Soupiska oceněných se po roce rozrostla o 10 jmen. Ocenění z rukou starosty města Adama Hanuse převzalo 55 dárců z Kopřivnice a místních částí, z nichž 18 se této akce zúčastnilo poprvé. Rekordmany se 320 odběry se stali Petr Macháček a Tomáš Růža, který krev začal dávat na vojně od roku 1995. Mezi ženami nejvýše dosáhly Helena Cigánová a Radomíra Lichnovská s 200 odběry. Mezi oceněnými byla i Renáta Žárská z Lubiny se 160 odběry, která ve své profesi zdravotníka pomáhá motivovat k dárcovství své okolí. Potřebovala krev ve dvou letech, a to ji nadále motivuje k dárcovství. Město Kopřivnice si váží všech dárců v našem městě a jejich ochoty darovat krev pro zdraví a pro záchranu životů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice