28. 10. 2019

V pondělí 28. 10. 2019 bude muzeum Fojtství pro návštěvníky otevřeno v čase 9:00 – 16:00.

 

Na úterý 29. 10. 2019 v 18:00 se ve vile machů koná přednáška záchranářky Simony Večerkové Základy první pomoci.

 

Cestopisný večer Vandráci Vagamundos s Vandráky Pavlem Liškou, Honzou Révaiem a Hynkem Bernardem se připravuje v kdk na středu 30. 10. 2019 v19:00.

 

Vila Machů zve na Cestovatelská přednáška Radomíra Čížka o Maroku. 30. 10., v 18 hod.

 

Radegast hledá pro připravovanou knihu fotky starých hospod nebo štamgastů. Nošovický pivovar Radegast oslaví v příštím roce 50. výročí od uvaření první várky piva. Součástí oslav bude i speciální výroční kniha nebo unikátní výstava, na nichž se poskytnutím sbírkových předmětů nebo obrazových materiálů souvisejících s pivovarem a pivem Radegast může podílet i široká veřejnost. Zájem je o původní pivní lahve s etiketami, pivní sklenice ze 70. a 80. let nebo amatérské i profesionální záznamy, jako jsou fotografie, pohledy, obrazy, filmové záběry nebo předměty osobní povahy spojené s Radegastem. Výstava, která vyroste na ploše větší než 1 000 m², bude otevřena nejpozději ve třetím čtvrtletí 2020 v nové pobočce NZM vznikající v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Půjde o vůbec první putovní výstavu, která se zde bude konat.Podrobné informace o předmětech a materiálech, které je možné pro výstavu nebo knihu poskytnout, jsou k dispozici na webové stránce pivovaru.

 

JOB AIR TECHNIC úspěšně prošel kolaudací hangáru. Letecké opravny JOB AIR Technic mohou začít využívat dílenské a administrativní zázemí nového hangáru, který na letišti v Ostravě-Mošnově postavily. Rozhodlo o tom úspěšné kolaudační řízení, které proběhlo ve čtvrtek 10. října. Do konce listopadu by měla být dokončena stojánka, tedy manipulační prostor před hangárem, a následně bude možné zahájit samotnou údržbu letadel v nových prostorách. Hangár pojme dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737. Celková investice do nového hangáru a technologií činila 380 milionů korun. Do zázemí nového hangáru se přesune skladové hospodářství, kompozitní dílna včetně lakovny, v níž budou k dispozici dva nové lakovací boxy a sušicí pece. V nových prostorách též najde místo interiérová dílna, kde bude probíhat oprava čalounění sedaček, koberců, tapet, případně linolea z interiéru letounů. Do nového hangáru již byly přesunuty kompletní datové systémy společnosti a využívat se začne též nové zázemí pro zaměstnance i zákazníky, a to jak šatny, tak kanceláře. Stojánku před novým hangárem v současnosti buduje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ostravským letištěm a podle plánu by měla být dokončena při příznivém počasí do konce listopadu. Do té doby platí kolaudace s výhradou, že letouny do nového hangáru zatím nemohou zajet. JOB AIR Technic je v oblasti náboru velmi aktivní, do dvou let plánuje přijmout na 140 nových pracovníků. Kromě toho společnost přispěla k obnovení oboru letecký mechanik na Vítkovické střední průmyslové škole, ve firmě probíhá odborná příprava studentů a z absolventů by se mohli stát potenciální zaměstnanci.

 

Letos se bude poprvé hledat fotbalová hvězda mezi mládeží. Právě začíná soutěž „Staň se fotbalovou hvězdou“, ve které se budou vůbec poprvé hledat nejtalentovanější mladí fotbalisté. Ve spolupráci s fotbalovými akademiemi se bude vybírat nejnadějnější jedenáctka složená z hráčů ve věku dvanácti a třinácti let (ročníky 2007 a 2008). Po výběru z hráčů se uskuteční intenzivní tréninkový kemp. Tam na kluky čeká profesionální vedení tréninků, setkání s ligovými hráči. Role ambasadorů, kteří budou děti provádět celou soutěží, se letos ujali Alex Král, Adam Hložek a Michal Sadílek. Více informací najdete na webu www.Fotbalovahvezda.cz.

 

V návaznosti na nedávno avizovaná opatření o zabezpečení areálu Nemocnice v Novém Jičíně bylo vedením nemocnice rozhodnuto o vyhrazení zvláštních parkovacích míst pouze pro pacienty radioterapie přímo v areálu nemocnice u spodní brány. Záměrem je zvýšit komfort a usnadnit dostupnost léčby onkologických pacientů, kteří budou moci vozidlo zaparkovat na 30 minut přímo před budovou ve které podstupují ambulantní léčbu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice