28. 12. 2012

 

V pátek 28. prosince 2012 dojde k omezení provozu pracoviště Czech POINT, které bude otevřeno pouze do 10 hodin. V pondělí 31. prosince 2012 bude Městský úřad v Kopřivnici zcela uzavřen. Poslední omezení provozní doby se týká pokladny, která bude ve středu 2. ledna 2013 otevřena až od 10 hodin.

 

 

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. oznamuje, že kontaktní místo KTK bude v době od do 6. 1. 2013 uzavřeno. V případě technických poruch  volejte 556 821 076.

 

 

Správa sportovišť Kopřivnice pořádá na zimním stadionu v Kopřivnici Bumperball na ledě. Neberte si brusle a přijďte si v sobotu 29. prosince 2012 zahrát přetlačovanou, sumo, slalom a vyzkoušet  souboje ve vzduchové kouli.  Od 15:30 do 17:00 hod.

 

  

Upozorňujeme občany, že svoz sběrných nádob od rodinných domů připadající na úterý 1. 1. 2013 proběhne ve středu 2. 1. 2012. Ostatní svozy proběhnou dle stávajícího harmonogramu.

 

  

MANDALA KOPŘIVNICE: pátek 28. prosince ve 20.30 hodin – Karel Polách a hosté – koncert kopřivnického písničkáře a jeho hostů.

 

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice zve na Vánoční koncert dne 28. 12. 2012, který se koná tradičně v kostele Sv. Bartoloměje v 19. hod.  

 

 

Provozní doba městské knihovny o vánočních svátcích: v pátek 28. 12. – 7:30-12:00 a 12:30-17:00. Od čtvrtku 3. 1. 2013 otevřeno jako obvykle.

 

 

Sobota 29. 12. 2012 – Experimental Ambient Night: odpočinková akce při světle svíček v produkci MANDALAcrew. Poklidné ambientní zvukové experimenty s netradičními hudebními nástroji, elektronickými efekty a živou LiveLab projekcí.

 

 

Otevírací doba Štramberské Trúby: do 2. 1. 2013 bude Trúba i chata Dr. Hrstky otevřena každý den.

 

 

Pondělí 31. 12. – Silvestrovský půlnoční ohňostroj nad kulturním domem.

 

 

Příchod Nového roku můžete oslavit na BLACK & WHITE SILVESTROVSKÉ PÁRTY v pondělí 31. 12. 2012 v CAFE and BAR el paso, Kopřivnice.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice:

4. ledna 2012 – Novoroční koncert Městského dechového orchestru

5. ledna 2013 – Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku: Hector Berlioz – Trójané

 

 

Kopřivničanům, kteří dosud neuhradili poplatky za komunální odpady za rok 2011, letos nebude zasílán platební výměr do vlastních rukou. Kopřivnická radnice tentokrát nedoplatky vyměřila hromadným předpisným seznamem. Do hromadného předpisného seznamu mohou lidé nahlédnout na odboru financí, v 6. patře kopřivnické radnice do 3. ledna 2013. Každému přitom budou zpřístupněny pouze údaje týkající se jemu stanovenému poplatku.

 

 

Pokud nemáte ve svých schránkách Kalendář Kopřivnice na rok 2013, můžete si jej během ledna vyzvednout na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2013 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, jež se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů. Děkují pracovníci Charity Kopřivnice.

 

 

Varováními před neuváženými půjčkami a podomními obchodníky má v současné době podobu preventivních videospotů ve vysílání KTK. Město investovalo do natočení preventivních klipů, čímž chce bojovat proti neuváženým půjčkám, masáži reklam a také trikům nejrůznějších prodejců. Preventivní videoklipy nejsou v Kopřivnici žádnou novinkou. Již před dvěma lety mohli diváci ve vysílání  KTK zaznamenat kampan zaměřenou na rizikové chování mládeže. Tentokrát se ale město rozhodlo zaměřit na širší okruh obyvatel, a to na spotřebitele. Výsledkem snahy varovat Kopřivničany před neuváženými půjčkami a nejčastějšími triky podomních prodejců jsou krátké loutkové spoty, jejichž vysílání spustila místní televize 7. prosince. Odborné poradenství v těchto oblastech patří k nejžádanějším činnostem zdejší Občanské poradny. Klipy byly natočeny v rámci projektu Bludný kruh financí, jehož součástí bylo také několik seminářů, zaměřených na různé cílové skupiny obyvatel, zavedení stejnojmenné rubriky v tamních novinách či vytvoření informačních brožur, které si mohou občané vyzvednout na odboru sociálních věcí a zdravotnictví v 2. patře kopřivnické radnice. Celkové náklady projektu, který spolu s městem Kopřivnice realizuje Občanská poradna Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, přesahují 70 tisíc korun. 50 tisíc z této částky pokryje dotace, kterou se radnici podařilo získat od Moravskoslezského kraje.

Nové preventivní klipy naleznete zde:

www.youtube.com/watch?v=LbYA1UoAEQw&list=UU-a2aoEiCBtCshcVNjUBLwg&index=1

www.youtube.com/watch?v=EKOEdv_4QZA&list=UU-a2aoEiCBtCshcVNjUBLwg&index=2

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice