28. 2. 2024

Domov pod Bílou horou připravil ve čtvrtek 15. února setkání pečovatelek a pečovatelů, kteří by výhledově mohli najít práci v novém domově v Kopřivnici. Cílem semináře s názvem „Znáte práci pečovatelů?“ bylo oslovit zájemce o toto povolání, kteří nemají přesnou představu, co tato pracovní pozice obnáší, ale zvažují změnu a rádi by se například přihlásili do kurzu nebo se přímo ucházeli o pracovní pozici v nově budovaném domově v Kopřivnici. Alexandra Potoková z agentury vzdělávání Sanylex doplnila řadu užitečných informací ke kurzům v sociálních službách. V pondělí 19. 2. 2024 Domov pod Bílou horou vypsal výběrové řízení na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách /pečovatel-pečovatelka/ s nástupem od 1. 6. 2024. Více informací najdete na webu www.domovpodbh.cz.

 

Pohádkové čtení se chystá na 1.3.2024 v dětském oddělení knihovny v kulturním domě, čtení pohádek známých i neznámých s knihovníkem Michalem začíná v 16:00 hodin.

 

V pátek 1. 3. 2024 v 18:00 hodin zve Vila Machů na další zajímavou akci: Čtení Pavla Kolmačky.

 

Pop-rockový dvojkoncert kapel Na Vteřinu & REDSTONE pořádá dne 1. 3. 2024 v 19:00 MusicBar Drago Kopřivnice.

 

V pátek 1. 3. 2024 se uskuteční v KD Sněženka Sedlnice MOJITO party ve stylu Aloha From Hawaii a Elvis Presley, začátek je ve 20:00 hod.

 

Po roce se pro nadějné pěvecké talenty opět otevírá možnost, jak se prosadit na hudební scéně. Jde o Koprstar-29. ročník soutěžní přehlídky dětských a mladých zpěváků populární a lidové písně. Ve středu 14. února se v kinosále konalo první veřejné klání, kde se představili ti nejmladší zpěváčci z mateřinek. Titul Minikoprstar 2024 si s Grónskou písničkou vyzpíval Erik Baran z MŠ Francouzská a bude host na finálovém koncertě. Školáci se nyní utkají v semifinále 28. 2. v kulturním domě, z nich porota vybere desítku finalistů, kteří absolvují poslední klání 12. března. Na akci bude vyhlášena cena diváků a titul Koprstar udělí tradičně diváci v SMS hlasování plánovaném v KTK od 15.–do 22. 3. 2024.

 

Proměnu kopřivnického centra dokumentují dva snímky. Filmy obsahují záběry, které vznikly pomocí časosběrných kamer umístěných na kulturním domě a na budově radnice. První krátký časosběr byl dokonce součástí slavnostního otevření centra. Pomocí 2 časosběrných kamer vzniklo při monitoringu rekonstrukce centra města od března roku 2021 do října roku 2023 celkem 4 813 690 fotografií o velikosti 5, 26 TB.

 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OPĚT PŘISPĚJE NA STÁŽE STUDENTŮ VE FIRMÁCH. Podnikům, které nabídnou svoje provozy a předají své zkušenosti těmto mladým lidem, přispěje kraj celkem 3 miliony korun. Studenti je absolvují ve firmách se stejným zaměřením jako jejich studijní obor. Školí je zaměstnanci firmy. Firma si může studenta zaučit, aby byl její ideální posilou. V rámci vyhlášeného programu mohou o podporu požádat všechny podnikatelské subjekty se sídlem v Moravskoslezském kraji. Mladí lidé mohou stáže absolvovat v 18 skupinách oborů od zdravotnictví, elektrotechniky a výpočetní techniky, strojírenství, bezpečnostního inženýrství, architektury po stavebnictví nebo oblasti předškolního vzdělávání. Krajský úřad bude žádosti firem o program na podporu stáží žáků a studentů (maximálně 200 tisíc na jednu) přijímat od 25. 3. 2024 do 3. 4. 2024 do 12 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice