29. 10. 2021

Nemocnice Nový Jičín obnovila oblíbenou službu pro příbuzné pacientů hospitalizovaných na detašované pracovišti ve Vítkově. Bezplatnou víkendovou přepravu zajišťuje komfortní devítimístný transportér, který cestou mezi Novým Jičínem a Vítkovem na Opavsku zastaví v případě potřeby i v obchodě a převeze také invalidní vozík. Pro starší spoluobčany a hůře mobilní osoby je cesta veřejnou dopravou z Nového Jičína do Vítkova velice náročná, přímé spojení v současné době neexistuje. Odjezd od Nemocnice AGEL Nový Jičín je každou sobotu a neděli ve 13:25 hodin a cesta do Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov trvá přibližně 40 minut. Příjezd je tedy krátce poté, co ve 14:00 hodin začínají ve vítkovské nemocnici návštěvní hodiny.

 

Začíná oprava střechy kulturního domu

Členitou budovu, v níž sídlí Kulturní dům Kopřivnice a Technické muzeum Tatra pokrývá celkem patnáct střech. Dvě z nich se právě začínají rekonstruovat. Oprava by měla být hotova nejpozději za dva měsíce a městský rozpočet vyjde na 3,7 milionu korun.

 

Přístřešek po Strele je minulostí. Několik dní probíhaly před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici bourací práce, jejichž výsledkem je nejen odstranění bývalého stanoviště Slovenské strely, ale také likvidace přístřešku na nároží prodejny Albert. Vizuální vyčištění je první etapou úprav tohoto prostoru, další chce radnice realizovat v návaznosti na revitalizaci centra města.

 

Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, pracoviště Nový Jičín, informuje o dokončení obnovy katastrálního operátu novým mapováním ve Větřkovicích u Lubiny. Do obnoveného operátu bude možné nahlédnout v pondělky a středy 1., 3., 8. a 10. listopadu, vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, bude v budově hasičské zbrojnice ve Větřkovicích. V úterky a čtvrtky 2., 4., 9., a 11. listopadu od 8 do 11:30 a od 12:30 do 14 hodin a v pátky 5. a 12. listopadu od 8 do 11:30 hodin bude tento operát vyložen k nahlédnutí na oddělení pozemků v 8. patře kopřivnické radnice. 

 

 

 

Technotrasa 29. 10. 2021: Štramberkem za poklady kutařů, sládků a cukrářů. Na speciální prohlídce města se dozvíte, kde vyráběli zlato, i kam ukryli své poklady! Podíváte se shora na lom. Zlaté mince, které cestou najdete, vám otevřou bránu k pravé lašské pohostinnosti. Díky ní uvidíte dobový pivovar a ochutnáte pivo, jež se od nepaměti pilo ve zdejším vápencovém lomu. V pekárně U Hezounů si dokonce vyzkoušíte upéct své vlastní štramberské ucho!

 

Dušičková párty 29. 10. 2021 Kopřivnice – Vlčovice. Připravte si masky a doražte na Dušičkovou párty do Kulturního domu na 20:00 hod. Čeká vás večer plný zábavy a skvělé hudby. K tanci i k poslechu hraje kapela Koks. Na nejlepší masku čeká odměna. A pokud žádnou masku nemáte, tak doražte taky.

 

Halloween party ve Fejkovně, vol. 1 Kopřivnice 29. 10. 2021. Čeká na vás speciální akce podzimu a jen vy rozhodnete o tom, jak bude velká. Tak vymyslete nějaký parádní kostým a doražte do kopřivnické dýmkárny na 18:00 hod.

 

KONCERT29. 10. 2021 Kabát revival, Kopřivnice. Vystoupení skupiny Kabát revival v kopřivnickém Basty baru a doplňkový program Rockovky až do rána s DJ SPEEDEM se uskuteční od 20:00 hod. Možnost zakoupení lístků se slevou v předprodeji online i osobně, rezervace stolů přes Facebookovou událost: Kabát revival.

 

Vlčovjanský rukodělný jarmark 30. října 2021, Kopřivnice – Vlčovice. V sobotu a v neděli budete mít jedinečnou příležitost si na workshopu v Komunitním centru Vlčovjan vyrobit svou svíčku nebo mýdlo, či papírové vánoční ozdoby. Navíc se na vás těší více než 15 vystavovatelů ručních výrobků z celého kraje. Jarmark trvá v sobotu od 10:00 hod. do 18:00 hod. a v neděli od 10:00 hod. do 16:00 hod.

 

Lampionový průvod a Halloweenská noc v MC Klokan 30. října 2021, Kopřivnice. V MC Klokan bude v období Halloweenu velmi živo! Chcete nechat své dítko pohrát a společně si vyrobit lucerničku? Přijďte v sobotu 30. října na 16:00 hod. do MC Klokan. Tvoření skončí v 18:00 hod., kdy odstartuje lampiónový průvod. Toho se můžete zúčastnit s lucerničkou již vyrobenou, nebo svou vlastní. Vycházet se bude od MC Klokan a přidat se může kdokoliv. Pokud by vaše dítko toužilo po opravdovém dobrodružství, nechte jej přes noc v MC Klokan, kde zažije opravdovou Halloweenskou noc.

Přespání dítka je nutné nahlásit předem u Mgr. Zuzky Novotné. Maximální kapacita je 18 dětí. Cena za celý program činí 100 Kč, cena za tvorbu lucerničky činí 40 Kč.

 

V sobotu a v neděli 31. října 2021 budete mít jedinečnou příležitost si na workshopu v Komunitním centru Vlčovjan vyrobit svou svíčku nebo mýdlo, či papírové vánoční ozdoby. Navíc se na vás těší více než 15 vystavovatelů ručních výrobků z celého kraje. Jarmark trvá v sobotu od 10:00 hod. do 18:00 hod. a v neděli od 10:00 hod. do 16:00 hod.

 

Halloween ve vile 31. října 2021, Kopřivnice. V mezigeneračním centru HARMONIE pro všechny se uskuteční akce plná zážitků nejen pro děti. Těšit se můžete na soutěžní stanoviště, kreativní dílničky a mnoho dalšího! Akce je zdarma, pouze za soutěžní kartičku pro dítě zaplatíte 30 Kč. Tak doražte již na 14:00 hod.

 

KONCERT: 31. října 2021 Příbor. Koncert pořádaný k výročí vzniku československé republiky se uskuteční v kostele sv. Valentina v Příboře od 18:00 hod. Vystoupí komorní trio Zdeňka Pukovce, Příborské žesťové kvinteto, Karel Monsport. Výtěžek koncertu bude věnován na finální obnovu sochy svatého Jana Nepomuckého nad Boroveckými rybníky. Vstupné na koncert je dobrovolné.

 

PONDĚLÍ 1. listopadu 2021 – PŘEDNÁŠKA: Austrálie, Kopřivnice. V Akademické posluchárně v kulturním domě Kopřivnice se můžete od 18:00 hod. těšit na přednášku cestovatelské rodiny Márových.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice